Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie u mnie 3,5 tony na 130m2 ale góra nie grzana na maksa bo nie jest zamieszkała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 200m2 spalilem 3.3 tony ekogroszku. Obecnie na sama wode idzie mi 5kg na dzien z tym ze jak juz wielokrotnie wspominalem mam 2 zbiorniki 100 i 80l oddalone od kotlowni o 8 i 25m.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o zmianę w sofcie w RAcalart odnośnie palenie wygaszanie eco odnośnie przejścia w tryb wygaszania po dogrzaniu pomieszczenia.

Czyli jak zadziała termostat dopiero rozpoczęcie liczenia czasu do wygaszenia.

Stwierdzili, że pomysł jest dobry ale już nie współpracują z sasem.

Czyli praktycznie już się możemy nie doczekać na modyfikacje i poprawki w sofcie.

Troszkę lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogl by mi ktos podac parametry dla rozpalania, poniewaz mam z tym problem na 5 razy rozpalania rozpali tylko ze 2 razy a w reszcie wypadkow wyskakuje blad rozpalania. Wydaje mi sie ze mam cos zle ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przed.komory 15s

Czas wstepnego zasypu 33s

Moc went.45%

Max. Czas pracy grzalki 3m

Temp. Wylaczenia grzalki 12

Czas pracy podajnika 3

Czas postoju podajnika 45 s

Czas pelnego ropalenia 5 m

Temp. Zakonczenia 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy macie w swoich piecach zamontowane dodatkowe pompy przewałowe , wczoraj natrafilem na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=acWvii9qhkw

Mam u siebie mały problem, piec sie rozpala co chwile ,zasilanie gorące a powrót zimny, wspomne ze zawor czterodrozny zamkniety na CO i grzeje tylko CWU i nawet jak sie woda nagrzeje to piec dalej sie rozpala i wygasza co chwile a powrot dalej zimny :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim piecu miałem i w tym również... bardzo skuteczna

20180702_201827-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa chodzi cały czas ? a jak wygląda sprawa powrotu z CO, czy jest jakiś zawór zwrotny ? i czy woda z pompy przewałowej nie zasila powrotu pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam w nowym sezonie grzewczym. Czy działa u was platforma multifun? U mnie cały czas sterownik jest w trybie offline i nie może połączyć się z multifun. Nie wiem czy to jakiś błąd u mnie czy coś z platformą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa platforma multifun, dzwonie już do serwisu od 2 miesięcy i za każdym razem mnie zbywają za będzie działać i nic do dziś, nawet nie ma gdzie się odwołać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Znając siebie to bym dzisiaj siedział i kombinował z ustawieniami routera i sterownika, a tak to można z czystym sumieniem obejrzeć ligę mistrzów :) Obawiam się, że teraz z tym sterownikiem to jedynej pomocy mogą udzielić szanowni forumowicze, bo recalart ma nas  w d.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym sezonie grzewczym - forum ponownie ożyje :)

Do rzeczy: odpaliłem u prywatnej mamy SMARTA BIO 10kW i może ktoś mi podpowie łopatologicznie gdzie i jak w trybie palenie/wygaszenie ECO ustawić histerezę czujnika pomieszczenia - tego z zestawu zakupowego (są 2 sztuki, wewnętrzny i zewnętrzny) - nie montowałem zew. Czujnik zamontowany w centralnym miejscu w lokalu, podpięty do listwy na kotle :) Nie wiem jak go na tym sterowniku znaleźć i uaktywnić, by paliło się tak samo jak na CWU - tzn. po osiągnięciu temp. w lokalu piec się wygasi ?!

Drugie: grzeję CWU w trybie palenie/wygaszanie ECO; bojler dogrzany, wyłącza pompę - piec przechodzi w tryb podtrzymania 15min. po czym się wygasza......i.......odpala się ponownie gdy spadnie temp. w kotle, a nie bojlerze....why ?? krótko mówiąc piec wychładza się szybciej niż bojler (np. gdy nie używam wody)....chciałbym by się odpalał jak spadnie temp. CWU - histereza na chwilę obecną 6st.

Poniżej zdjęcia kotłowni, tych przed remontem nie stawiam, bo wyglądała jak na śląsku :)

 

 

 

sas.jpg

sas1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw program cwu tak żeby cały dzień miał załączone utrzymanie temp. zadanej (czarne kropki przy godzinach) to gdy spadnie temp. wody w zasobniku piec powinien się włączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czujniki to ściągnij instrukcję instalatora ze strony sterownika i po kolei poustawiaj jaki jest rodzaj czujnika na odpowiednim obiegu. Czy ON/OFF czy czujnik pomiaru  temperatury, czy brak czujnika. :) To zależy od rodzaju twojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bazyleks napisał:

Ustaw program cwu tak żeby cały dzień miał załączone utrzymanie temp. zadanej (czarne kropki przy godzinach) to gdy spadnie temp. wody w zasobniku piec powinien się włączyć.

...wiem gdzie tego szukać, czytaj znalazłem program tygodniowy CWU....tylko piec nie załącza się wtedy kiedy spadnie temp. w bojlerze, tylko w nim samym - i jak to zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam czy tak ma wygladać poprawne zamontowanie dwóch zaworów cztero i trójdrożnego ?

schemat instalacji 2 zawory.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do kolegów następujące pytanie.  mam piec sas bio slim 17 kw pelet. każdy z obiegów w swoich ustawieniach ma program który można ustawić godzinowo. Jest obieg CWU, CO1 - grzejniki i CO2 - podłogówka ( z której jeszcze nie korzystam). Chodzi mi o taką rzecz. Piec chodzi w trybie palenie - wygaszanie. Gdy ustawię Program CWU na godz. np. 4:00-6:00 i 16:00 - 18:00 a pozostałe obiegi wyłączę piec rozpala się i bez problemu chodzi w wyznaczonych godzinach. Natomiast gdy chciałbym w innych godzinach ustawić program CO1 przy włączonym CWU wówczas piec nie reaguje, jest tak  tak jakby nie widział programu. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć czemu tak jest? Czy jest na to jakiś sposób. Chodzi mi aby uzyskać taki efekt że np. w godz. 3:00-5:00 chodzi obieg CWU po czym się wyłącza i  od godz. 5:00 do 8:00 załącza obieg CO1. Jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba palenie - wygaszanie i palenie - wygaszanie eco ? bo u mnie tylko takie opcje są.  w podtrzymaniu nie mam eco. mi o uszy się kiedyś obiło, że w jednej z tych opcji są wyłączane pompy a w drugiej nie. ale u siebie nie zaobserwowałem żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.