Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim dzisiaj zamontował siłownik do zaworu trójdrożnego do swojego piece i mam problem piec po zadanej temperatur np 72 stopni  + 5 stopni  pali do 82 stopni i się włącza wygaszanie co może być tego przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marwol możesz podpowiedzieć na który bieg ustawić pompę CO-grzejniki bo tylko taki obieg u mnie jest.

Aktualnie mam na II wcześniej na III.

Na III szybciej goni tylko trochę słyszę ją w sypialnie  da się znieść ale nie jestem pewien co lepsze.  

 

Zauważyłem, że przy II piec pracuje płynniej jak myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

RobikF jakie masz spalanie w swoim kotle na dzień dzisiejszy.

Posiadam też 29Kw tylko trochę inna konstrukcja niż w twoim kotle.

z góry dzięki

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam mały problem piec mi się wygasza praktycznie codziennie nic nie zmieniałem w ustawieniach cały czas chodzi na tych samych ustawieniach może ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie wiem ale 60 to zadana dla pieca z charakterystyki może być 65 lub więcej temperatura dodatkowa kotła  jeżeli masz np 10* to piec może dochodzić do 75 na podtrzymaniu u mnie przekraczał 80 i miałem to samo.

Aktualnie temperaturę dodatkową mam ustawioną na 3* zadana jak u Ciebie 60* i wszystko jest ok.

Spróbuj może się mylę ale u mnie pomogło.

 

Jeszcze jedno przez serwis hasło 19801 spróbuj zmienić "podtrzymanie detekcja palenia" na 1C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do kolegów pytanie. w mojej instalacji obiegiem co2 - ogrzewanie podłogowe steruje zawór trzydrogowy, (na obiegu jest też pompa)  w opcjach sterownika mam wprowadzone sterowanie - czujnik zewnętrzny i wewnętrzny bo takie posiadam,  zadana temperatura w pomieszczeniu  np. 23 stopnie,jedną z opcji ustawień jest " czujnik pokojowy korekta" z instrukcji sterownika wynika, że dla ogrzewania podłogowego powinno się ustawić wartość -60%. moje pytanie dotyczy tego jak powinien zachowywać się zawór po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu tj. 23 stopnie bo u mnie cały czas pozostaje w pewnym stopniu otwarty, załączona jest również pompa, w związku z czym woda cały czas krąży w obiegu. czy nie powinno to działać w jakiś inny sposób? że np. gdy czujnik pokojowy wskaże że zadana temperatura została osiągnięta wówczas zawór powinien się zamknąć, zmniejszając tym samym jakby  zapotrzebowanie a co za tym idzie ilość spalonego paliwa. (może powinienem ustawić jaką wartość wartość dodatnią zamiast -60%) dodam tylko, że co1 mam sterowany wyłącznie pompą, ochrona powrotu także na pompie. może któryś z kolegów mi podpowie jakieś dobre rozwiązanie, i czy instalacja wykonana w ten sposób jest odpowiednia dla tego pieca. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, jaką temperaturę wody będzie wpuszczał siłownik w obieg po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "minimalna temperatura za zaworem" gdzie najmniej można ustawić 20*C, a to czy pompa ma pracować czy nie po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "blokady" ( czy jakoś tak, nie pamiętam jak to się nazywało) - ustawiasz: blokada 100% (wyłącza pompę) lub modulacja - trzeba ustawić pod siebie czasy modulacji (dla podłogówki to lepsza opcja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki krzymol za podpowieć ale to nie to,dziś nad ranem wróciłem z pracy zszedłem do pieca i patrze na sterowniku piec pokazuje jakby normalnie się paliło podajnik podaje paliwo jak podczas palenia a w rzeczywistości płomienia nie ma nie wiem co jest tego przyczyną ale piec chodzi na tych ustawieniach od początku sezonu grzewczego i było ok,mi wygląda na to jakby piec gasł w podtrzymaniu przechodził w palenie podaje paliwo zawala palnik peletem i włącza się alarm o zatrzymaniu pracy kotła,może podpowiecie panowie co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki krzymol za podpowieć ale to nie to,dziś nad ranem wróciłem z pracy zszedłem do pieca i patrze na sterowniku piec pokazuje jakby normalnie się paliło podajnik podaje paliwo jak podczas palenia a w rzeczywistości płomienia nie ma nie wiem co jest tego przyczyną ale piec chodzi na tych ustawieniach od początku sezonu grzewczego i było ok,mi wygląda na to jakby piec gasł w podtrzymaniu przechodził w palenie podaje paliwo zawala palnik peletem i włącza się alarm o zatrzymaniu pracy kotła,może podpowiecie panowie co jest nie tak

Wyczyść palnik. Odkręć od spodu metalową zaślepkę i wysyp to co się zebrało - trzeba wygarnąć ręką (nie zapomnij wygasić i ostudzić kotła:).  Ten popiół który się tam zbiera utrudnia przepływ powietrza i dlatego przedmuchy w podtrzymaniu mogą być za słabe i paliwo gaśnie. POwino się to robić co najmniej raz na 1t spalonego pelletu. Jeśli palisz na "paliwa inne" to podaj ustawienia:

 

Czas pracy podajnika:

Czas postoju podajnika:

Moc wentylatora:

Opóźnienie wyłączenia nadmuchu:

Opóźnienie załączenie podajnika:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta detekcja jak jest u Ciebie ustawiona jeżeli 2* to zmień na 1* 

To nic nie da - ta zmiana pomaga ale w odwrotnych przypadkach czyli jeśli sterownik stwierdzi zgaśnięcie płomienia mimo, że zgaśnięcie nie nastąpiło. Kolega rydzyk najprawdopodobniej tą detekcję ma wyłączoną. Cyba że ma ustawione na 1*C i gaśnie to powinien zmienić na 2*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detekcję mam na 1 ustawioną ,dzięki rymol za poradę będę działał,czas pracy podajnika 6s,czaspostoju podajnika 6m,opóźnienie wyłączania nadmuchu 10s,opóźnienie załączenia podajnika 10s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz teraz miej kaloryczny pellet. Ja miałem kiedyś coś takiego i pomogło zmniejszenie czasu przerwy przy potrzymaniu. Parametr detekcji to raczej ustaw na 2 st. żeby ci nie przesypywał podajnik  jak piec wygaśnie. Ja u siebie wyłączyłem PID bo z mim włączonym to cały czas były jakieś problemy, najczęściej dochodził piec do temp krytycznej i się wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, jaką temperaturę wody będzie wpuszczał siłownik w obieg po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "minimalna temperatura za zaworem" gdzie najmniej można ustawić 20*C, a to czy pompa ma pracować czy nie po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "blokady" ( czy jakoś tak, nie pamiętam jak to się nazywało) - ustawiasz: blokada 100% (wyłącza pompę) lub modulacja - trzeba ustawić pod siebie czasy modulacji (dla podłogówki to lepsza opcja).

ok, co do blokady pompy 100%- faktycznie jest taka opcja ale dostępna wyłącznie przy zmianie opcji z "mieszacz zamontowany" na "brak mieszacza", wg. mnie powstaje wówczas konflikt interesów. co do ustawienia za zaworem temperatury około 20 stopni też wydaje mi się to mało korzystne gdyż niepotrzebnie będzie się wychładzała podłoga. optymalnym wg. mnie rozwiązaniem byłoby zamknięcie się zaworu i wyłączenie pompy, wówczas woda o temperaturze około 30 stopni pozostała by w podłogówce i powoli stygła oddając przy tym ciepło.  co do tej blokady to faktycznie jest tak jak kolega pisze tylko po co mi wówczas zawór trzydrogowy i czy on wówczas spełni swoje zadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelletem palę cały czas tym samym od tego samego producenta pid też mam wyłaczony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rydzyk mam dokładnie te same objawy. Jedyne na co zwróciłem uwagę to fakt ze pojawiło sie to przy spadku temp do ok -5 na zew i silnym wietrze który u mnie wiał przez ostatnie 3 dni. Cały okres zimowy pale jednym pelletem i na jednych ustawieniach które tu podawaliście. Ja nie mam zamontowanego RCK i bardziej zastanawiam sie czy w tym przypadku silny wiatr tu czegos nie nawywijał, bo od wczorajszego wieczora wszystko sie uspokoiło i chodzi normalnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam Tech'a, ale... też swego czasu miałem problem z notorycznym gaśnięciem w podtrzymaniu. Aktualnie podtrzymanie mam 3sek co 2min15sek. Jest to równoznaczna ilość paliwa co dla ustawień 8sek co 6min, ale mniej a gęściej i nic mi nie gaśnie :) Do tego jeszcze ustawić jakoś wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rymol, dnia 16 Sty 2018 - 11:07, napisał: snapback.png

O tym, jaką temperaturę wody będzie wpuszczał siłownik w obieg po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "minimalna temperatura za zaworem" gdzie najmniej można ustawić 20*C, a to czy pompa ma pracować czy nie po dogrzaniu pomieszczeń decyduje parametr "blokady" ( czy jakoś tak, nie pamiętam jak to się nazywało) - ustawiasz: blokada 100% (wyłącza pompę) lub modulacja - trzeba ustawić pod siebie czasy modulacji (dla podłogówki to lepsza opcja).

ok, co do blokady pompy 100%- faktycznie jest taka opcja ale dostępna wyłącznie przy zmianie opcji z "mieszacz zamontowany" na "brak mieszacza", wg. mnie powstaje wówczas konflikt interesów. co do ustawienia za zaworem temperatury około 20 stopni też wydaje mi się to mało korzystne gdyż niepotrzebnie będzie się wychładzała podłoga. optymalnym wg. mnie rozwiązaniem byłoby zamknięcie się zaworu i wyłączenie pompy, wówczas woda o temperaturze około 30 stopni pozostała by w podłogówce i powoli stygła oddając przy tym ciepło.  co do tej blokady to faktycznie jest tak jak kolega pisze tylko po co mi wówczas zawór trzydrogowy i czy on wówczas spełni swoje zadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyściłem palnik tak jak doradził rymol jest od spodu taka wyczystka i rzeczywiście był cały zabity popiołem,odpaliłem i na razie chodzi zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wszystko ok czy dalej gaśnie. Pytam ponieważ od 2 dni mam to samo piec gaśnie mi w nocy w dzień wszystko ok a 2-4 rano pellet w palniku i błąd brak paliwa, błąd rozpalania lub złe parametry w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.