Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok jest oficjalna informacja na stronie Sas o zerwaniu współpracy z Recalart. I teraz mam dylematy. Jeżeli bede reklamował swój piec to i tak pewnie nic to nie da skoro juz Recalart nie zakałdają do swoich kotłów. Chyba jestem skazany na Tech jeżeli chce zostać przy piecu Sas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może usprawnią ten sterownik. Co by i mnie ucieszyło ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum posiada najnowszą aktualizacje do sterownika i mógł by wysłać na email, bo na na stronie recalart link do pobrania zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś na forum posiada najnowszą aktualizacje do sterownika i mógł by wysłać na email, bo na na stronie recalart link do pobrania zablokowany.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatam może miał ktoś taki problem piec się wygasza palnik jest zawalony pelletem nie wiem co jest chodził normalnie nic nie przestawiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w menu serwis 198001 ustawić parametr "podtrzymanie detekcja palenia" na 1C, powinien wyłapać zgasniecie i rozpalić ponownie

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie macie Panowie aktualne spalanie kotła. Mi w tym tygodniu spalił 100 kg, powierzchnia ogrzewana 130 m2, temp dzień 21,5 st noc 20,5 st., + woda dla 4 osób.

Wychodzi 14,3 kg na dobę i 0,77 kg/metr/tydzień. Pomiar dokonywałem poprzez rzeczywistą ilość wsypanego pelletu. Myślę, że wynik bardzo dobry, przynajmniej w moim przypadku. Nareszcie piec mi nie wygasa i jest cały czas na podtrzymaniu (wyłączyłem PID i ustawiłem histerezę na 8 st, temp zadana +11 st.). Jakie jest wasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba ogrzewasz dom 100m2  ( 50m2 podłogówki i 7grzejników, dobrze ocieplony), czy coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22-23kg/doba, 210m2 powierzchnia

W domu 23,5st, CWU 250l na 56st

Sterownik Tech

chyba dość proporcjonalnie udało mi się to trochę dostroić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 250l cwu,  sterownik recalart  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) to wszystko dzięki Waszym radom :)

możecie pisać po prostu Dziadek - będzie łatwiej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie spalanie 15-17 kg na dobę dom 130m2 ale grzeje praktycznie sam dół bo na górze nikt nie mieszka sama podłogówka chodzi w korytarzu i łazience 18-20 st na górze ,na dole 35 m2 podłogówka i trzy grzejniki.Cwu 300 l na dwie osoby w domu temp 22st.Wydaje mi się że trochę dużo pali ale nie mam już pomysłów co by tu zrobić żeby zejść z tego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jak długo u was piec w podtrzymaniu chodzi bo u mnie 2-3 godziny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.