Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec węglowy i kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny gazowy Junkers CERAPURACU.

Chcę rozpalić piec węglowy, gdy wyłączę piec gazowy, to przy około 0 st C- i tak załącza się pompa cyrkulacyjna.

Chciałbym wiedzieć jak ustawić w regulatorze pogodowym FW 120, żeby ta pompa załączała się przy jeszcze niższych temperaturach, np - 5 st C.

Mam nadzieję, że mnie Państwo rozumiecie, jeśli nie to podam inny przykład:

Gdy mam wyłączone, tzn piec węglowy i kocioł-lewy nastawnik od obiegu do grzejników, to i tak przy tym 0 st C on sam mi się uruchamia, czy dałoby się ustawić tak, żeby to zaczęło pracować np. przy -5 st Celsjusza- słyszałem, że to ustawienie jest najmniejsze z możliwych.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przytrzymaj przycisk menu przez 3 sekundy w ten sposób wejdziesz w ustawienia serwisowe. Pierwsze wyskoczy ci  "Konfiguracja systemu", nie wchodź tu tylko przekręć gałkę i przejdziesz niżej do " parametry ogrzewania" Wciśnij gałkę w ten sposób wejdziesz w to menu.Kręć gałką aż wejdziesz w "temperatura graniczna mrozu". I to jest ten wkurzający idiotyczny parametr który da się ustawić na min. - 5 stopni. Oznacza to że jak na zewnątrz będziesz miał zimniej niż -5 stopni to pompa w kotle zacznie pracować.

A ja mam małe pytanie. Co się dzieje jak załączy ci się ta pompa i palisz w kotle węglowym? masz problemy z ogrzewaniem? I jeszcze jedno pytanie czy posiadasz sprzęgło? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.