Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, carinus napisał:

,jednak nie rezygnuj całkowicie z kociołka.Jakieś rezerwowe źródełko ciepła trzeba mieć w rezerwie.

I dlatego  właśnie ja mam bufor. Do bufora podpięty MPM i elektryczny kocioł 12 KW . Zeszły sezon grzałem w G13.

Jednak dzięki polityce która prowadzi do drugiej w tym roku podwyżki cen prądu wracam do spalania. I zamiast spalać węgiel tam gdzie są do tego filtry kominy i bezpośrednio ludziom w płuca nie pchamy produktu spalania będę  spalał na osiedlu mieszkaniowym. W fotowoltaice już brudne łapki gmerają aby przestała się opłacać a im więcej pomp ciepła założymy tym droższy prąd nam zafundują. Można by włożyć pieniądze w energetykę  i dać narodowi tani prąd. Smoka by zabił i wungla nie musiał porzucać choćby sie nawet brukselska komuna burzyła. Ale  .... co głupiemu po rozumie.  

Edytowane przez zielenina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie przeskoczymy.Energia pod każdą postacią będzie drożeć,ale skazanie sie tylko i wyłącznie na jeden rodzaj może mieć przykre skutki.Rządy nie są głupie,tylko głupia większość która je wybiera i pozwala później oskubać się z kasy,zwalając winę na wszystkich innych,tylko nie na własną głupotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie albo i nie będzie - węgiel znacząco potaniał na giełdach, a ropa ma ceny sprzed piętnastu lat. W zeszłym roku węgiel we Wrocławiu po 920 i nikomu nie chciało się spoza granic miasta fatygować, a w tym roku bez problemu 699.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ciesz się chwilą to długo nie potrwa , przynajmniej jak chodzi o ropę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo napisać.Ta sielanka nie potrwa wiecznie.Jedynie w drewnie widzę szansę na dłuższe użycie w naszych kotłach i chyba bardziej się nastawię na to awaryjne paliwo.Jeżeli sytuacja z podażą i cenami PC będzie chora,to pewnie zakup tego cuda trochę się odwlecze i kociołek zdąży przepalić cały zgromadzony zapas drewna i węgla.Jak dla mnie grzebanie w kociołku jest jak najbardziej przyjemną czynnością.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajce sobie to, jeżeli jeszcze ktoś nie miał okazji, nowe parowo budowlane wyraźnie wskazuje w jakim kierunku będziemy zmierzać z ogrzewaniem:

https://czysteogrzewanie.pl/2020/09/od-2021-roku-w-nowych-domach-drewno-i-slonce-zamiast-wegla-i-gazu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kordjano napisał:

Więc ciesz się chwilą to długo nie potrwa , przynajmniej jak chodzi o ropę .

A założymy się? Nie wiem skąd nakręcanie się na ceny energii, to wszystko mafijne działania urzędnicze. Szansa na powrót ropy do cen zeszłorocznych jest wątpliwy w najbliższych latach, a węgiel będzie szorował dno nawet wg Australijczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwy ? zaraz zaczną kombinować zmniejszać wydobycie i baryłka poszybuje ,jak sytuacja z korona wirusem sie unormuje to podatek też dołożą z energią to zawsze była niewiadoma co i jak będzie i co wymyślą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym złodziejskim kraju cena na rynku światowym nie ma  nic wspólnego z cena produktu.

Patrz cena ropy sprzed ilu jest lat a ile płacimy za benzynę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zielenina napisał:

cena na rynku światowym nie ma  nic wspólnego z cena produktu.

Wręcz przeciwnie - cena paliw rośnie w tempie giełdowym. Tyle tylko, że w czasie spadków na giełdzie cena paliw nie spada lub spada tylko symbolicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę , jakby nie pandemia to cena benzyny czy ropy była nie mniejsza jak 5 zł za litr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym piszę i dlatego bez kotła na wszelki wypadek nie widzę spokoju dla siebie.

 Alle jak znajdę gdzieś wolno stojącą pompę ciepła  z COP 3 przy minus 10 to zamontuję.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zielenina - małe pytanie - ten zasyp marcela co wsypałeś - ile to było kg- tak mniej wiecej? i ile godzin to sie paliło bez dokładania?

U mnie cena wegla - na róznych składach  bez zmian, ten co biorę zawsze - dalej stoi sztywno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ryni napisał:

Poczytajce sobie to, jeżeli jeszcze ktoś nie miał okazji, nowe parowo budowlane wyraźnie wskazuje w jakim kierunku będziemy zmierzać z ogrzewaniem:

https://czysteogrzewanie.pl/2020/09/od-2021-roku-w-nowych-domach-drewno-i-slonce-zamiast-wegla-i-gazu/

tylko ze w Mazowieckim i Małopolskim już zakazano palenia w kominkach - na razie w dni o dużym zanieczyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz , że ktoś będzie ten zakaz  egzekwował gdzie indziej niż w dużych miastach?

Przy następnych wyborach ludzie sobie przypomną który to taki ,,mundury,, był.

Edytowane przez Piecowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sobie nie przypomną, pamiętają tylko medialne sukcesy. Przy wypłacie 500+ zapominają że w ubiegłym miesiącu sami na to zapłacili w formie akcyzy czy innej daniny. Cytując klasyka; gdyby ludzka głupota miała skrzydła latali byśmy pod chmurami. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że merytoryka tego tematu na obecnym stopniu nie wydaje mi się możliwa do uratowania postanowiłem co następuje:

- ten temat zamykam,

- problemy techniczne i pytania związane z kotłem mpm proszę zadawać w nowych lub już założonych, ale bardziej konkretnych tematach (ew. można podać linka do tego w pierwszym poście)

- problemy niezwiązane bezpośrednio z tym kotłem - jak wyżej

- jeżeli ktoś chce kontynuować już zadane pytanie z tego wątku - jak wyżej - proszę założyć nowy temat.

  • Nie zgadzam się 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zablokował(a) ten temat
  • marcin odblokował(a) ten temat

Ogólna dyskusja czyli co ? Mam kocioł , jest ładnie zapakowany. Jeszcze nie wiem czy będę zadowolony?

Co wy na to ? No chyba nie o to chodzi. Zarejestrowałem się na forum tylko po to aby uczestniczyć w tym temacie. Dwa dni potem go zamknięto. Niby z powodu licznych off topów i braku zgody pomiędzy użytkownikami. Z jednej strony rozumiem intencje adminów aby tworzyć odrębne tematy bo ma to  ułatwiać szukanie informacji . Z drugiej jednak to że w jednym temacie jest większość wiedzy o tym kotle właśnie to ułatwia. Co do sprzeczek to nie sądzę by były szkodliwe o ile nie są chamskie. To właśnie różne często sprzeczne opinie pozwalają wysnuć właściwe dla mnie wnioski. Jestem za spieraniem się i wymianą pomysłów. A to że czasem wkrada sie  do tematu polityka nie powinno nikogo dziwić, skoro to politycy chcą zaglądać do naszych kotłowni.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zielenina napisał:

Ogólna dyskusja czyli co ?

Ogólna czyli wszystko co dotyczy kotła mpm a nie dotyczy konkretnego przypadku. Przykładowo masz problem z kotłem, bo nie osiąga zadanej temperatury - opisujesz swój przypadek w osobnym wątku i tam czekasz na odpowiedzi. Tutaj możesz wspomnieć, że taki wątek założyłeś.

18 minut temu, zielenina napisał:

Z drugiej jednak to że w jednym temacie jest większość wiedzy o tym kotle właśnie to ułatwia.

Polemizowałbym - przeczytanie wątku nawet zakładając że 1 post średnio czytasz 10 sekund zajmie 44 godziny. Byłoby sporo łatwiej gdyby poszczególne wątki były podzielone i tam czytałoby się o konkretnych problemach. Tutaj np. jak proponowałem można w pierwszym poście zrobić taki "spis treści".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty zostały wydzielone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.