Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@carinus to nie takie proste instalacja jest bardziej skomplikowana niż bojler 700l, bojlery są 2 i łącznie 4 wężownice, co daje pewne możliwości, ale ma też ograniczenia, w dodatku w certyfikacie mam napisane "bufor cieplny", wiec zgodnie z przepiani muszę go zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Włodzimierz napisał:

Spokojna twoja rozczochrana. W przeciwieństwie do ciebie na dystrybutora to trzeba mieć wygląd i szkołę. Kocioł MPM DS jest kotłem zgazowującym.

Jeszcze raz mówię ci że nie masz racji,  polecam poczytać co to jest DS a co to jest HG, proces zgazowywania to nie to samo co kocioł zgazowujący.

Wiec jesteś dystrybutorem czy konstruktorem ???.........   bardzo łatwo kłaść makaron na uszy , ale tylko  biednym i niedouczonym ludziom, tutaj takich nie ma.

27 minut temu, Włodzimierz napisał:

Kocioł MPM spala tak czysto że przy plastiku nie przekroczy normy granicznej 500 ppm.

spalanie plastiku w mpm Ds powiadasz -.........   ręce opadają jak się coś takiego czyta..........

 

2 godziny temu, Animus napisał:

Podajnik+ palnik, silnik, przekładnia, dmuchawa, sterownik, zasobnik paliwa to około 3000tyś, a zakup tego oddzielnie jeszcze więcej.

3mln złotych - to jakaś instalacja przemysłowa - chyba ci się tematy pomyliły

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Włodzimierz napisał:

W przeciwieństwie do Ciebie o takich sprawach uczyłem się jak Ty wywalałeś śmieci do lasu. Znam takich co preferują piwo a popijają wódką.

Zaczęło się obrażanie, czyli brak argumentów. Musiałeś i do lasu wywalać, jak takie pomysły w głowie siedzą.

Uczyłeś się o spalaniu i zostałeś z zasypowcem, żeby spalać śmieci bezdymnie, tak to wygląda.

50 minut temu, Włodzimierz napisał:

Kocioł MPM spala tak czysto że przy plastiku nie przekroczy normy granicznej 500 ppm.

To gratulacje, a sąsiedzi wiedzą, że  nawet plastik spalasz w przydomowej kotłowni?

Jak wezmą  próbki popiołu i wymazy z komina to oczy im wyskoczą z orbit.

Teraz całe forum czyta, że plastik można palić w kociołku, graty!

W domowych kotłach nie wolno spalać żadnego rodzaju tworzyw sztucznych!  

Cytat

Palenie niebezpiecznych odpadów trzeba tępić, bo to katastrofa umysłowa, która spycha nas poniżej poziomu krajów trzeciego świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na wysypisku to już wolno spalać a nawet szybko.

Kraje trzeciego świata są na wyższym poziomie widziałem nawet przydomowe spalarnie odpadów zrobione specjalnie do krajów trzeciego świata.

Edytowane przez Piecowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tam cos zgazowywuje. Kotly DS byly wczesniejsze  tez bez dopalania gazow. Wiec granica gdzies tu sie zaciera bo dopala gazy w palniku. 

Hybrydowy silnik niby elektryk ale nie do konca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mikkei napisał:

3mln złotych - to jakaś instalacja przemysłowa - chyba ci się tematy pomyliły

3 tyś miało być. 

1 minutę temu, Piecowy19 napisał:

Ale na wysypisku to już wolno spalać a nawet szybko.

Tak właśnie wygląda chamstwo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mikkei napisał:

jeśli chcecie być wygodni - jedyne rozwiązanie to kupić kipi i zmontować w drzwiczki zasypowe , coś za coś nie można mieć wszystkiego.

Chetnie bym to zrobil, ale mam zasyp gorny. Wiec sie nie da...

Inaczej juz dawno kipi by siedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalone  o 17 30  . Zasypany worek 25 kg węgla Marcel - bez problemu  wystartował. Spaliny poszły na 350 C na parę minut. Po ok pół godzinie  uruchomiłem długi obieg. Spaliny zeszły  do ok 180. Szybko osiągnął 90C.  Przymknął go miarkownik. Niechetnie i powoli zszedł na 80. Musiałem wyjechać  na dwie godziny. Po powrocie miałem  76 C na kotle i powoli rosła. Aktualnie jest 78  - nic nie ruszałem do tej pory  spaliny w czopuchu o 70cm od kotła 150 C. Powietrze wtórne na 1 cm z obu stron. W buforze było 35 C aktualnie jest 60. Zobaczymy ile nabiję. Bufor wbrew temu co piszą Ci co go nie mają nie grzeje niczego - jeśli jest dobrze ocieplony. Raczej teraz gdy spaliny są tak zimne zaczynam się obawiać że nie popracuję w zimie w piwnicy  ale zobaczymy jak się wszystko wypali . Bałem się że będę musiał cos kombinować okazuje się na razie że podobnie go GS a - zapal i zapomnij  - na razie! 

Aha - jak ja spalałem w GS 20 - 25 kilo węgla to  ponowne rozpalenie  dopiero pojutrze w zimę .

W domu stała temp 22 C utrzymywana termostatem w pokoju rodziców  sterującym pompką CO.

Jak oni mają ciepło to reszta też.

 

Edytowane przez zielenina
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piecowy19 napisał:

Chamstwo na wysypisku czy chamstwo ekooszołomów?

Jedno i drugie, przepisy powinny być dla wszystkich takie same.

Są kraje co miały czas na takie zmiany, ale na pewno nie Polska.

13 minut temu, hamis napisał:

Chetnie bym to zrobil, ale mam zasyp gorny. Wiec sie nie da...

Inaczej juz dawno kipi by siedzial

 

Schemat%20kot%C5%82a%20DS%2018%20kW%20do

Drzwiczki z boku czy u góry to chyba nie ma znaczenia, palnik kipi musiałby sięgać palnika ceramicznego.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Animus napisał:

 nocy wsadzasz opony, bo nocą palą się bezdymnie- nie widać.

 Slogan "bezdymnie" nie ma nic wspólnego z ekologią, jak nie widać to nie wylatuje?  

Przeglądam od czasu do czasu ruskiego YouTube , bo można tam znaleść bardzo ciekawe konstrukcje pieców i ostatnio znalazłem taki ciekawy kocioł zgazowywujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, mikkei napisał:
3 godziny temu, mikkei napisał:

 

spalanie plastiku w mpm Ds powiadasz -.........   ręce opadają jak się coś takiego czyta..........

 

3 godziny temu, Animus napisał:

Uczyłeś się o spalaniu i zostałeś z zasypowcem, żeby spalać śmieci bezdymnie, tak to wygląda.

 

3 godziny temu, Animus napisał:

Teraz całe forum czyta, że plastik można palić w kociołku, graty!

Zachowujecie się jak dzieci. Kto by palił takie rzeczy skoro musi płacić za ich odbiór. Chciałem wam tylko uświadomić co potrafi palnik wirowy, który daje możliwości do wydłużenia czasu potrzebnego do dopalenia wszystkich szkodliwych substancji.

3 godziny temu, hamis napisał:
4 godziny temu, mikkei napisał:

jeśli chcecie być wygodni - jedyne rozwiązanie to kupić kipi i zmontować w drzwiczki zasypowe , coś za coś nie można mieć wszystkiego.

Chetnie bym to zrobil, ale mam zasyp gorny. Wiec sie nie da...

Inaczej juz dawno kipi by siedzial

2 godziny temu, Animus napisał:

Drzwiczki z boku czy u góry to chyba nie ma znaczenia, palnik kipi musiałby sięgać palnika ceramicznego.

Takie rozwiązanie jest rozwiązaniem bezklasowym i będzie podlegało wymianie kotła chyba że będziemy je demontowali przed wejściem kontrolujących.

2 godziny temu, Piecowy19 napisał:

Przeglądam od czasu do czasu ruskiego YouTube , bo można tam znaleść bardzo ciekawe konstrukcje pieców i ostatnio znalazłem taki ciekawy kocioł zgazowywujący.

Wygląda to na start promu kosmicznego i jest zależne od prądu. Kocioł MPM DS jest kotłem dającym lepsze efekty na każdym etapie spalania. Do jego prawidłowej pracy nie potrzeba nawet grama prądu a wchodząc do kotłowni uderza przerażająca cisza. Największe temp. robimy powoli wyłącznie na powietrzu wtórnym.

 

 

Edytowane przez Włodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hamis napisał:

Chetnie bym to zrobil, ale mam zasyp gorny. Wiec sie nie da...

Inaczej juz dawno kipi by siedzial

https://onninen.pl/pl-PL/kolano-kielichowe-45-z-uszczelka-dn200-zeliwo-kielichowe-000-1082-500-kzo,HBQ567

3881237.jpg

kolego zerknij na coś takiego tylko 90' - żeliwne kolanka kanalizacyjne fi200 - mam takie cos od 20 lat -jako wyjscie z czopucha zero pęknięć a znosiło to palenie w Gs Zebca gdzie temp non stop bywała powyzej 400 przy rozpalaniu , to jest mocne i grube zeliwo - mam takie jeszcze jedno wolne w domu.  na złomie można to łatwo i za grosze znaleźć w bo motowali to w miastach  - a nowe tez sa jak widać 

Wystarczy dokrecić do tego 2 blachy lub dospawać i mocowanie masz gotowe do drzwiczek zasypowych - ja juz to przemyslałem jakbym miał montować kipi -  wystarczy zaizolować to wełną z zew i masz spokój - płomien z palnika idzie z poziomu na dół i jest git bo nawet nie uderza o ścianki komory zasypowej w mpmie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mikkei napisał:

Chetnie bym to zrobil, ale mam zasyp gorny. Wiec sie nie da...

Inaczej juz dawno kipi by siedzial

A co ma piernik do ..., przecież palnik montujemy w dolnych drzwiczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Animus  to podasz .markę moc i sposób palenia w kotle który wyrzuciłeś?

Ciężko się odnieść do konkretów, a  Ty używasz sloganów typu "pani Zosia zrobiła tak". Chcemy Ci pomóc byś pojął swą niewiedzę na temat spalania paliw stałych. Straszenie mandatami za brak bufora będzie dla nas wiarygodne jak to Ty będziesz nas karał. Jak bym był dowódcą straży miejskiej pewnie bym Cię zatrudnił byś robił reklamę: że znowu złapaliśmy palącego bezdymnie ale bez zalecanego przez zespół naukowców i ekperów bufora. Dlatego oznaczyliśmy @Animus orderem orła szarego za przyczynie się do zdezinformacji i celowego wprowadzenia w błąd czytelników portalu info-ogrzewanie.pl w kwestii że w jego starym śmiciuchu, który wyrzucił na rzecz podajnika i w podajniku spalił tyle samo lub mniej ( bardzo mało wiarygodne informacje by na ich podstawie podejmować decyzje na co najmniej 5 lat).

Ps. Zapodaj jakiś filmik płomienia w twoim kotle to powiem w czym problem _ pomogę - na ogniu się znam. Ogień  i jego barwa mówi mi -.tak na ucho - ile ma stopni? i co mu potrzeba? ( bez ciepłomierza,) - ale na ucho - to  tylko mi i kilku osobom z forum jest to zrozumiałe ,- bo rozumieją proces spalania i barwę płomienia w trakcie zmiennych  podczas  przebiegu procesu spalania i jego dynamicznych zmian oraz potrzebnych regulacji.  Płomień mówi do Nas czego mu brak  - tylko musimy  to zrozumieć - nie zawsze chcemy czy umiemy,ale On mówi zawsze prawdę.

Ja to słyszę obserwując płomień po barwie - jak szepce:  mi do ucha daj więej powietrza!  lub  :  za zimno  mi ! -zmniejsz przewietrzenie/ przciąg bym mógł się bardziej rozwinąć i sprawić byś był zadowolony komfortem cieplnym i ekonomiką spalania o której mogą tylko pomażyć podajnikowce. :-)

Zrozumienie języka płomienia to nie łatwa rzecz, ale Da się  - jak się ten język  i jego długość, barwę zrozmie.

Pozdrawiam boksująch się na forum - konstruktywna wymiana poglądów kształtuje światopogląd - np. w kwestii spalania czy uzytkowania w MPM - pod warunkiem że osoby wypowiadające się choć raz rozpaliły w tym kotle.

Wszelkie krytyki przyjmiemy z godnością od osób nie za znajomymi  tematem i nadal będziemy się cieszyć z osiągów naszych kotłów w porównaniu z podajnikowcami, a zapomniałbym  o pellecie ( sprasowane i częściowo wysuszone trociny)  które nie pobiją rachunku kWh/zł pellet vs węgiel przy sprawności ok 80% obu kotłów.

Ale naganiajcie dalej na swoje produkty - tylko merytorycznie - bez dogmatów - śmiciuch - pani Zosia - czerwony krem z apteki itp.

@Animus jaki  to kocioł? - moc, model,  sposób palenia, który wyrzuciłeś - pozwolił wysnuć przekonanie że w podajniku spalasz tyle samo ale masz wygodę.

 

 

Edytowane przez Piecuch19
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mikkei napisał:

https://onninen.pl/pl-PL/kolano-kielichowe-45-z-uszczelka-dn200-zeliwo-kielichowe-000-1082-500-kzo,HBQ567

3881237.jpg

kolego zerknij na coś takiego tylko 90' - żeliwne kolanka kanalizacyjne fi200 - mam takie cos od 20 lat -jako wyjscie z czopucha zero pęknięć a znosiło to palenie w Gs Zebca gdzie temp non stop bywała powyzej 400 przy rozpalaniu , to jest mocne i grube zeliwo - mam takie jeszcze jedno wolne w domu.  na złomie można to łatwo i za grosze znaleźć w bo motowali to w miastach  - a nowe tez sa jak widać 

Wystarczy dokrecić do tego 2 blachy lub dospawać i mocowanie masz gotowe do drzwiczek zasypowych - ja juz to przemyslałem jakbym miał montować kipi -  wystarczy zaizolować to wełną z zew i masz spokój - płomien z palnika idzie z poziomu na dół i jest git bo nawet nie uderza o ścianki komory zasypowej w mpmie

Nie jest git ,palnik nie będzie działał prawidłowo , może ulec przegrzaniu ,patrz wymogi montażowe DTR ,może byc problematycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Włodzimierz napisał:

A co ma piernik do ..., przecież palnik montujemy w dolnych drzwiczkach.

Chyba jednak nie do konca, zobacz chociazby tutaj

 

 

W dolne waskie drzwiczki raczej sie nie zmiesci...

A kociol i tak mam bezklasowy (MPM 17-19 z 2017r), identyczny jak @maronka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Włodzimierz napisał:

Wygląda to na start promu kosmicznego i jest zależne od prądu. Kocioł MPM DS jest kotłem dającym lepsze efekty na każdym etapie spalania. Do jego prawidłowej pracy nie potrzeba nawet grama prądu a wchodząc do kotłowni uderza przerażająca cisza. Największe temp. robimy powoli wyłącznie na powietrzu wtórnym.

 

 

Czy lepsze efekty to bym się spierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Włodzimierz napisał:

Takie rozwiązanie jest rozwiązaniem bezklasowym i będzie podlegało wymianie kotła chyba że będziemy je demontowali przed wejściem kontrolujących.

Dlatego trzeba przemyśleć sens montażu palnika za 5000zl jeśli po końcu 2023r będzie wymagał zmiany.

Tym bardziej jak ktoś zamontuje palnik w kotle bezklasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
11 godzin temu, Piecowy19 napisał:

Ale na wysypisku to już wolno spalać a nawet szybko.

Kraje trzeciego świata są na wyższym poziomie widziałem nawet przydomowe spalarnie odpadów zrobione specjalnie do krajów trzeciego świata.

Niemcy im te piece produkują , jakaś organizacja pozarządowa , też widziałem to w TV i ten Niemiec stwierdził że butelki pet można bezpiecznie spalać bo to nie jest zwykły plastik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hamis napisał:

W dolne waskie drzwiczki raczej sie nie zmiesci...

Widziałem ostatnio u klienta zamontowany palnik w 10 kW. Oczywiście drzwiczki miał dorobione razem z palnikiem a oryginalne zdemontowane.

PS.

Dla niektórych EKO z tego forum - 40 tys. ton śmieci przyjedzie do Polski z Niemiec. Wiemy już gdzie.

 

pjimage-2020-09-21t161519150-1600697718.jpg

Edytowane przez Włodzimierz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Niemiec stwierdził że butelki pet można bezpiecznie spalać bo to nie jest zwykły plastik .

Na pewno nie można tego robić w Niemczech ani w żadnym kraju UE ze względu na emisję dioksanów C4H8O2 i furanów C4H4O. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piecuch19 napisał:

@Animus  to podasz .markę moc i sposób palenia w kotle który wyrzuciłeś?

Nie ma tego za wiele już w necie, Sas Mi 36kW produkowany w Działdowie.

Wsypywałem na dno gruby węgiel,  na to drobny, potem drewno i gazety do przyhamowania spalania i tak co 2 dni.

Spalałem 4-4,5 tony węgla, albo miału 5 ton, albo 3 przyczepy trocin i przyczepa drewna kawałkowego, kocioł na samym początku mnie umęczył, dopóki nie wywaliłem nadmuchu. 

Teraz  zimy słabe to spalam 3-3,5tony ekogrochu.

8 godzin temu, Piecuch19 napisał:

 

Ciężko się odnieść do konkretów, a  Ty używasz sloganów typu "pani Zosia zrobiła tak".

Ja opisuję modernizację kotłowni połowy ulicy, dlatego nie ma konkretnych danych, każdy, kto pozbył się smieciucha był szczęśliwy jak dziecko, najgorszy u ludzi był strach o to, czy będzie drogo, do tego stopnia, że jedna osoba stary kocioł wycięła dopiero po pierwszym sezonie grzewczym.

8 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Ps. Zapodaj jakiś filmik płomienia w twoim kotle to powiem w czym problem _ pomogę - na ogniu się znam. Ogień  i jego barwa mówi mi -.tak na ucho - ile ma stopni? i co mu potrzeba? ( bez ciepłomierza,) - ale na ucho - to  tylko mi i kilku osobom z forum jest to zrozumiałe ,- bo rozumieją proces spalania i barwę płomienia w trakcie zmiennych  podczas  przebiegu procesu spalania i jego dynamicznych zmian oraz potrzebnych regulacji.  Płomień mówi do Nas czego mu brak  - tylko musimy  to zrozumieć - nie zawsze chcemy czy umiemy,ale On mówi zawsze prawdę.

Tylko po co, nie mam problemów ze spalaniem paliwa, spala się bezproblemowo, czuwa nad tym sterownik, są też czujniki.  

Mogę obserwować proces spalania na komputerze albo na smartphonie.  

 

4 godziny temu, hamis napisał:

Chyba jednak nie do konca, zobacz chociazby tutaj

 

To niezbyt udany pomysł, to komora załadowcza,  z cieńszym płaszczem wodnym poprzecinanym drzwiczkami. 

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Niemcy im te piece produkują , jakaś organizacja pozarządowa , też widziałem to w TV i ten Niemiec stwierdził że butelki pet można bezpiecznie spalać bo to nie jest zwykły plastik .

No i zaczęło się a odpowiedzialny za to jest @Włodzimierz.

2 godziny temu, Piecowy19 napisał:

Nakleji się naklejkę i już będzie klasowy.

To jest choroba, to trzeba leczyć. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.