Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a co to jest- bo obrazowo jakoś ciężko mi sobie to umiejscowić

"a to widok od drugiej strony ( od środka)?"

ohoo to teraz cena poszybuje

Edytowane przez HAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik, gdzie ktoś coś powiedział :). Tam pali się drewno czy węgiel? Zauważyłem po zamknięciu tej klapy czy co to było nieszczelność. Nadal było widać przez szczelinę ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ruszyła się dyskusja na temat kotła mpm. jeszcze żeby jakiś użytkownik kotła tej firmy by sie wypowiedział wstawił zdjęcia ze swojej kotłowni lub jeszcze lepiej jakiś film i powiedział o jego plusach i minusach bo na pewno jakieś jeszcze ma heh. co do ceny kotła nie powinna pójść tak szybko w górę gdyż marka jest za mało znana a podniesienie ceny zbyt szybko spowoduje że odstraszy to większe grono potencjalnych klientów  użytkowników dzięki którym firma może stać sie znana w Polsce a nie tylko za granicą. Sam chce ten kocią kupić i zamierzam dzwonić i sie dowiedzieć jak wygląda sprzedaż bo niestety wizyta w zakładzie i ewentualne kupno odpada bo jestem z polski północnej. wiec dalej czekam na ciekawe  wypowiedzi na temat pieca      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z podkarpacia do producenta mam rzut beretem  wiec napiszę wam kilka słów  o MPM  Marcina szefa znam osobiście to piszę od razu aby nie było niejasności  ,posiadam od niego kocioł ds i jestem zadowolony z jego eksploatacji, solidna robota

MPM to nie jest firma garażowa Marcin zainwestował sporo kasy w halę produkcyjną i w sprzęt więc ma zaplecze i kotły są naprawdę solidnie zrobione więc nazywanie go chińskim producentem mija się z prawdą

wrzuciłem krótki filmik zobaczcie jak pracuje na tą klapę przychodzi jeszcze druga solidna klapa więc nie ma tam żadnej nieszczelności

Edytowane przez dromore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z podkarpacia do producenta mam rzut beretem  wiec napiszę wam kilka słów  o MPM  Marcina szefa znam osobiście to piszę od razu aby nie było niejasności  ,posiadam od niego kocioł ds i jestem zadowolony z jego eksploatacji, solidna robota

MPM to nie jest firma garażowa Marcin zainwestował sporo kasy w halę produkcyjną i w sprzęt więc ma zaplecze i kotły są naprawdę solidnie zrobione więc nazywanie go chińskim producentem mija się z prawdą...

 

 

Mam nadzieję,że kol.@meping wystawiając bezpodstawnie złą opinię producentowi zdążył przypalić cegłę,nie tylko szamotową ;)

Odczuwam też satysfakcję,że w maju ub. roku napisałem po raz pierwszy o tym kotle i producencie,wygrzebując w zakamarkach internetu ciekawą dla mnie od początku konstrukcję tego kotła :)

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że kol.@meping wystawiając bezpodstawnie złą opinię producentowi zdążył przypalić cegłę,nie tylko szamotową ;)

To był okres podwyższonej aktywności i euforii kolegi meping z powodu przejścia na spalanie dolne w super kotle Mario Kempes, ale porównanie polskiego producenta kotłów do chińskiego producenta tosterów i czajników naprawdę warto oprawić w ramkę :D .

Edytowane przez zwanzig
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w  kotle  MPM trochę palce maczałem ja, eksploatuje go już 2 sezon , ten kocioł został stworzony jako zbiór informacji zaczerpniętych  z tego forum oraz innych ogólnie dostępnych w internecie ,producent jest otwarty na wszelkie sugestie tak aby ulepszyć i produkować idealny kocioł dolnego spalania więc wszystkie sugestie są mile widziane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu defaultowo nie ma termometra spalin do dziś? :) Nawet najprostszego do 350 stopni analogowego. Tu nie chodzi o sterownik czy jakąś automatykę, po prostu analiza spalania na podstawie temp. spalin. Przydaje się.  Każdy chce go mieć, ale nie każdy chce wiercić dziury w czopuchu w nowo zakupionych kotle. Jakby było fabrycznie, nawet sama dziura zaślepiona to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość ze producent zagląda na forum i wyciąga wnioski. Oprócz Przemka to raczej niespotykane zjawisko na naszym rynku. Oby tak dalej :).

 

Paradoksalnie jednak porównując MPM z Dakonem wziąłbym czeski wyrób. Dakon 12 do MPM DS 12 - za 3 tyś. złotych mam porównywalny kocioł ale wyposażony już w wężownicę schładzająca i miarkownik. Do tego ładowanie od góry co dla mnie jest olbrzymią zaletą (długie polana drewna). MPM goły kosztuje jednak ciut więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu defaultowo nie ma termometra spalin do dziś? ... Każdy chce go mieć, ale nie każdy chce wiercić dziury w czopuchu w nowo zakupionych kotle.

Nie przesadzasz czasem?  Dziurkę możesz sobie wywiercić sam, w rurze spalin idącej od czopucha do komina.  Gdy producent wywierci dziurkę od góry, to się okażę, że Heńkowi dziurka nie pasuje, bo średnica nie taka, Cześkowi nie pasuje, bo on by chciał termometr z lewej strony, a Jaśiek by chciał z prawej.

Edytowane przez gondoljerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godne co najmniej pochwały, że komuś jeszcze chce sie produkować porządne kotły zasypowe, ale takie kwiatki jak na tych zdjęciach... nie przystoją.

 

Prowizorka:

 

post-4359-0-19087100-1424161606_thumb.jpg

 

i ta cegła zatykająca kanały oddymiające...

 

post-4359-0-68141000-1424161616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paradoksalnie jednak porównując MPM z Dakonem wziąłbym czeski wyrób. Dakon 12 do MPM DS 12 - za 3 tyś. złotych mam porównywalny kocioł ale wyposażony już w wężownicę schładzająca i miarkownik. Do tego ładowanie od góry co dla mnie jest olbrzymią zaletą (długie polana drewna). MPM goły kosztuje jednak ciut więcej.

 

I popełniłbyś duży błąd.

Bo drewno się wiesza a komora załadowcza jest skromna. W dorze 12 tylko węglem da się sensownie palić. Mi cały załadunek drewna starcza na max 1 godzinę. I to muszą być małe kawałki, bo większe się wieszają.

Poza tym drzwiczki otwierane do góry + brak krótkiego obiegu spalin, to niestety, daje często zadymianie kotłowni. Szczególnie przy niskim poziomie paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej drobnej uwadze dotyczącej doprowadzenia PW nie było by lepiej?

Mianowicie zlikwidować tą przerwę 1cm i zamiast niej wyciąć w cegłąch szamotowych ząbki np 1cm ząbek 1cm przerwa głęgokość rowka 1cm dodatkowo takie same rowki zrobić w cegle umieszczonej nad tą przerwą z doprowadzeniem drugi raz powietrza wtórnego i tak powstanie dwa razy dopalanie gazów.

 

Odnoście termometra do pomiaru temeperatury spalin to producent już dorobił rurkę gdzie go można umieścić, ktoś widocznie nie doczytał bo o tym już było napisane wcześniej.

post-61889-0-49697600-1424165264_thumb.jpg

Edytowane przez pigeon8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mianowicie zlikwidować tą przerwę 1cm i zamiast niej wyciąć w cegłąch szamotowych ząbki np 1cm ząbek 1cm przerwa głęgokość rowka 1cm dodatkowo takie same rowki zrobić w cegle umieszczonej nad tą przerwą z doprowadzeniem drugi raz powietrza wtórnego i tak powstanie dwa razy dopalanie gazów.

 

Widać że kolega nigdy szamotu nie obrabiał - takie ząbki to można w stali rzeźbić , a nie w cegle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.