Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Resq, ja nie jestem książkowym teoretykiem,ani niedzielnym palaczem drewna.Za kocioł zgazowujący taki jaki jest na stronie producenta,otrzymuje ode mnie ocenę 1=znikome pojęcie procesu pirolizy i zgazowania drewna.

Kocioł DS tej samej mocy o 800 zł. tańszy, ma tylko 10 l. mniejszą komorę zał.i  o wiele lepiej zgazowuje niż zgazowujący,choć cena  u mnie nie jest wyznacznikiem jakości,i taki bym kupił.Lepiej niech producent podpatrzy tych najlepszych w budowie HG:Lopper,Guntamatick,ETA,Froling,Schmidt,Brunner.Oczywiście mają sporo elektroniki,ale mi chodzi o sam proces palenia i da się też na ciągu naturalnym możesz mi wierzyć,albo nie  ;) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Resq, ja nie jestem książkowym teoretykiem,ani niedzielnym palaczem drewna.Za kocioł zgazowujący taki jaki jest na stronie producenta,otrzymuje ode mnie ocenę 1=znikome pojęcie procesu pirolizy i zgazowania drewna.

Kocioł DS tej samej mocy o 800 zł. tańszy, ma tylko 10 l. mniejszą komorę zał.i  o wiele lepiej zgazowuje niż zgazowujący,choć cena  u mnie nie jest wyznacznikiem jakości,i taki bym kupił.Lepiej niech producent podpatrzy tych najlepszych w budowie HG:Lopper,Guntamatick,ETA,Froling,Schmidt,Brunner.Oczywiście mają sporo elektroniki,ale mi chodzi o sam proces palenia i da się też na ciągu naturalnym możesz mi wierzyć,albo nie  ;) .

Pozdrawiam.

 Przecież MDM Ds to nie jest kocioł zgazowujący tylko kocioł dolnego spalania. W pewien sposób (znikomy) dochodzi tam pewnie do jakiegoś zgazowania przy paleniu drewnem ale przecież ta konstrukcja nie jest do tego przystosowana. Zresztą nigdzie producent nie podaje że to kocioł zgazowujący. 

Kotły zgazowujące to całkiem inna bajka i porównywanie ich do siebie raczej nie ma sensu, mimo ze bazują na podobny typie spalania (dolny).

 

Napisz co to za kocioł DS który lepiej zgazowuje? Czyżby konstrukcja czeska: Dakon lub Opop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 Obecnie palę haitzem górne spalanie 35 kw /dom lata 80 -ok380-400m2 do ogrzewania budynek mieszkalno-usługowy ocieplony 10 steropianem./

Ojciec spala 3 tony miesiecznie węgla lub ok 20m3 drzewa brzozy miesięcznie.Powiedziałam dość i planuję zmienić piec licząc na oszczędności.Jest sens wg Was?

Jaką moc ew.wybrać?Na jakie oszczędności mogę liczyć?Planuję palić tylko weglem bo mam problem z suchym drzewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ojciec pali tak-rozpala przy obecnej temp o 9 rano i podrzuca po kilka polan drzewa i tak do 18-ostatnie nalożenie.w domu 22 st a po nocy rano ok 20.

Dom klocek 2 piętrowy z 2 przybudowkami po 60 m ogrzewanych piecem domowym.Do ubiegłego roku palilismy odpadami z fabryki więc było tanio a i ojciec lubił to zajecie.W tym roku skonczył się tani opał a zaczął dramat finansowy.Węgiel 3x 760 zł /miesiąc lub 4x600 zł /miesiąc za drzewo.Stąd moje poszukiwania lepszego rozwiązania łącznie z wymianą pieca.Paliłam w nim weglem od góry -75 kg na jeden zasyp-od rana ok 7 -14 wypalało się wszystko przy dmuchawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zwanzig, przesadzasz,mam  kocioł z może trochę lepszym zgazowaniem niż konkurencja,bo brak płaszcza wodnego z 3 stron komory załadowczej,jednak do prawdziwej zgazowarki jeszcze mu daleko.

Gulgulq, chodzi o kotły MPM  http://www.mpm-kotly.pl/files/mpm/files/katalog-pdf-ok.pdf

a konkretnie poszukaj MPM Zgazowujący drewno DS,tak na marginesie to poprawna nazwa a nie HG,toż to brzmi po szwabsku,nie po polsku  ;) .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zna ktoś cennik kociołków o najniższej mocy 5-7KW,8-10KW ?

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ojciec pali tak-rozpala przy obecnej temp o 9 rano i podrzuca po kilka polan drzewa i tak do 18-ostatnie nalożenie.w domu 22 st a po nocy rano ok 20.

Dom klocek 2 piętrowy z 2 przybudowkami po 60 m ogrzewanych piecem domowym.Do ubiegłego roku palilismy odpadami z fabryki więc było tanio a i ojciec lubił to zajecie.W tym roku skonczył się tani opał a zaczął dramat finansowy.Węgiel 3x 760 zł /miesiąc lub 4x600 zł /miesiąc za drzewo.Stąd moje poszukiwania lepszego rozwiązania łącznie z wymianą pieca.Paliłam w nim weglem od góry -75 kg na jeden zasyp-od rana ok 7 -14 wypalało się wszystko przy dmuchawie.

bietka,

robiąc wpis na tym wątku zakładam, że jesteś zainteresowany kotłami MPMu

rozwiązania są dwa:

1. telefon do firmy link: http://www.mpm-kotly.pl/dane-teleadresowe.htmlpomogą Ci w doborze kotła

2. wejdź na stonę: http://cieplowlasciwie.pl/i wylicz sobie sam jakiego kotła potrzebujesz i jakich oszczędności możesz się spodziewać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ,jakiej mocy kociołka szukać wg. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/m3u,5-7KW czy 8-10KW

Edytowane przez attex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 5-7kw byłby idealny, bez kiszenia opału. Do tego modelu będzie możliwość dołożenia zewnętrznego zasobnika na paliwo( przy zamówieniu zapytaj o to) w celu przedłużenia stałopalności co poprawi komfort użytkowania.

Edytowane przez resq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł czy nie, ale dobrze byłoby żeby MPM miał gdzieś miejsce żeby wsadzić sondę temperaturową od sterownika jakby ktoś chciał bawić się w sterowniki. W Ceramiku  jest z tyłu w obudowie dziurka, tam się wciska kabel z sondą. Może PMP to już ma, tylko nikt o tym nie powiedział. Może @resq coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to wiem, ale to jest miejsce  do wkręcenia termometru z gwintem. Jak ulokujesz stabilnie i poprawnie sondę z kabelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.