Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wielki szacun dla producenta że potrafi reagować tak szybko - ze mu się chce :).

Zwróciłem uwagę na jeden szczegół:

 

Kocioł 5-8kw ma dysze powietrza dopalajacego położoną wyżej:

Schemat%20Konstrukcji%20Kotla%20MPM%20DS

 

 

 

Natomiast w pozostałych konstrukcjach mocy kotły mają dysze wylotu powietrza niżej, skierowaną wprost na koniec półki przeciwległej ściany. Moim zdaniem to poważny błąd bo tam mamy odsłonięta blachę. Wydaje mi się ze w tym miejscu będzie dochodziło do szybkiej korozji i przepalenia płaszcza  w wyniku wysokiej temperatury (dopalenie gazów z dodatkowym tlenem z dyszy). Dodatkowo wysunięta ceramika będzie wprowadzała dodatkowe zawirowanie gazów - z jednej strony dobrze bo dodatkowe mieszanie itp.. ale z drugiej akurat mamy w tym miejscu gołą stal i wysoką temp. spalin.

 

Zaznaczyłem na czerwono:

 

94ea94eeb2d2f05cm.jpg

Edytowane przez gulgulq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Nie wiem czy zwróciliście uwagę ale w wersji z dzwiczkami od góry mufa wylotowa z pieca wylądowała na boku pieca z racji tego że już sie nie mieściła od góry natomiast mufa powrotu pozostała bez zmian. Czy nie powinno być tak by mufa powrotu powinna być położona w możliwie najdalszym miejscu od muty wyjścia tzn czy nie powinna być przesunęta na róg kociołka tak by w przybliżeniu tworzyła przekątną.

Podobne rozwiązanie swojego czasu wprowadziło defro w optimie.

 

Kolejne podziękowania dla producenta za tak szybką reakcje na nasz uwagi a mianowicie za wprowadzenie wizjera płomienia w palniku mam nadzieje że będzie to w każdym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  zacytuję pytanie kolegi Emigranta które zostało bez odpowiedzi :Wracając do MPM to krótki obieg nie powinien mieć dodatkowo klapki nad pierwszym wymiennikiem z przodu jak to ma  Kostrzewa? To bardzo ułatwia rozpalanie przy słabym ciągu. Sama klapka z tyłu mało co daje przy pionowych wymiennikach.

Wg mnie bardzo przydatne rozwiązanie może Pan producent pomyśli :rolleyes: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która droga jest krótsza, czerwona czy zielona?

post-38532-0-21989800-1424716805_thumb.jpg

 

Klapka krótkiego obiegu jest w dobrym miejscu. Rozpalanie zawsze powinno się zaczynać przy samym palniku, tak by od samego początku nic nie leciało na kotłownię. W okresie letnim zapalasz gazetę umieszczoną w palniku, tak by gorące powietrze zainicjowało ciąg wypychając w górę "korek" zimnego powietrza z komina.

Druga sprawa, to dzięki takiemu układowi komora zasypowa jest szczelna i odseparowana od części wymiennikowej, a klapka krótkiego obiegu nie zarośnie np. smołą.

Edytowane przez resq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka nie zarośnie smołą ale komora na pewno ,brak możliwości wypalenia komory zasypowej .

Komorę zawsze można oczyścić rozpalając drobne kawałki drewna wypełniajace całą komorę załadowczą,podaje PG nad zasyp i komora czysta.

 

Jestem już zainteresowany tym kociołkiem.Proszę nie uważac mnie za malkontenta jednak myślę żeby nie kombinować z zasypem górnym czy bocznym tylko zrobić zasypna skosie i mamy wszystko w jednym.Łatwiej wsypać węglarkę węgla nie rozsypując na podłogę i wkładamy większe kawałki drewna bez opalania grzywki.Jak dla mnie ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skos na pewno podniesie cenę kotła. Wydaje mi się, że przy skosie jest dużo roboty. Do tego skos zmniejsza pojemność komory. Bez skosu da się żyć i jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z kotłem w komplecie jest jakiś sterownik, miarkownik ciągu?

Producent może wyposażyć kocioł w sterowniki manualne i automatyczne.

Jest to opcja, żeby nie podnosić bez potrzeby ceny,

jeśli ktoś już dysponuje podobnym oprzyrządowaniem.

Korzysta ze sterowników DKSystem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Skoro o poprawkach mowa,nie wiem dlaczego pozostałe kotły,GS i uniwersalne oraz o zgrozo kocioł zgazowujący mają ruszt wodny? :(  To nie krytyka.ale jeszcze nie widziałem HG z rusztem wodnym,to kompletne nieporozumienie,tam gdzie powinno być najcieplej nie powinno być wody,nadal jestem pod wielkim pozytywnym wrażeniem co do kotłów DS firmy MPM.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupfer, nie zrozum źle, ale jest taki nacisk niedzielnych palaczy na producenta, że nawet nie podchodzą do kotła jak nie ma szybra w czopuchu.

Ten ruszt wodny to też nacisk klienteli, żeby mogla palić czym popadnie na "ruszcie awaryjnym".

Wierz lub nie, ale pytałem o to samo jak byłem z wizytą. Dla Ciebie Producent bez problemu zrobi jak książka pisze.

Dlatego jesteśmy pod wrażeniem DS-a, bo niedzielna masa nie ma jak się po temacie poruszać i niczego nie wymuszają na producencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpóźniej do wakacji też muszę coś zamontować.Liczę że może coś ciekawego jeszcze pojawi się w konstrukcji kociołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam chyba jako pierwszy, w czwartek zamówiłem ten kocioł u Producenta. Tydzień lub dwa i będzie u mnie.

 

to chyba im jednak te piece schodzą. Dwa miechy temu jak zadzwoniłem do nich, to na drugi dzień już chcieli przywieść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to firma, biznes musi się kręcić, a na pogaduchy na forum czas jest wieczorem :)

 

Resq a co sądzisz o pomyśle by przesunąć trochę ma bok mufe powrotu tak by była po przekątnej w stosunku do mufy zasilania

 

powrót masz z tyłu na dole, z zasilanie u góry, wszystko jest w porządku. to co widzisz z boku jest pod układ zamknięty ( wężownice schładzającą )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.