Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji spytaj producenta jak będziesz coś mu tam doradzać czy ma zamiar coś robić w kierunku dmuchawy wyciągowej, gdzieś tam z tyłu dyskretnie zamontowanej jako opcja.  

 

Z tego co widać gość ma olbrzymie pieniądze, że porywa się na zmiany, ulepszenia itd. Do tego chęci. Taka Kostrzewa, zrobili tego ceramika dawno temu i tak klepią go do dziś bez żadnej wizji na ulepszenia a jest co zmieniać. Chociaż oni to w dupie mają, ruskie dobrze płacą to po co wchodzić w jakieś koszta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emigrant,

producent posiada już gotowy zarys montażu dmuchawy wyciągowej jako opcja, ( będą dwie zaślepki z prawej i z lewej strony kotła do montażu pod zamówienie).

Druga sprawa to jest trochę odwrotnie niż napisałeś. Duże firmy jak K... czy D.... mają linie produkcyjną przystosowaną do jednego modelu. Przestawienie całego procesu wytwarzania to liczą w tys. złotych.

Mniejsza firma nie ma z tym problemu ( i to jeszcze tak wyposażona jak MPM) ponieważ przestawienie drzwiczek czy dorobienie jakiegoś wlotu powietrza wiąże się tylko z nieznacznymi zmiana w produkcji ( sam widziałem jak to u nich wygląda).

Projektowany jest na chwilę obecną zasyp od góry, myślę że w niedługim czasie pojawi się już gotowy schemat... cierpliwości...  :)

Mader,

pytałeś o pojemności wodne kotłów,

 

DS10 kW 40 dm3 

DS14 kW 53 dm3 
DS19 kW 63 dm3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

będą dwie zaślepki z prawej i z lewej strony kotła do montażu pod zamówienie

To mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie kocioł wędruje w stronę nieprodukowanego  już niestety kotła Ferrum Fex też miał czopuch hybrydowy nawet opatentowany o ile pamiętam z różnych wypowiedzi.

 

Tak z perspektywy użytkownika kotła DS z tymi różnymi przeróbkami to mogę zaproponować producentowi aby profile oddymiające zrobić zdejmowane można to prosto zrobić na etapie produkcji kotła nie będzie marudzenia, że czyścić się nie da, a dodatkowo nie będzie biadolenia, że się upaliło przy samym palniku tak jak w Zębcu KWKD itd.

 

Dodatkowo nasunęło mi się, że skoro producent tyle zainwestował w wymyślenie  rusztu żeliwnego przypuszczam, że będzie sprawny to może pójść o krok dalej i podebrać pomysł o regulacji pochylenia rusztu w stronę palnika jak w litewskim Vienebe (czy jak tam się to pisze). Oczywiście pójście o oczko dalej może spowodować zaprojektowanie automatycznego odpopielacza jak wyposażenia dodatkowego specjalnego itd. - Myślę, że mogło by to przyciągnąć sporą grupę klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko bardzo udany kocioł. Prawie nie ma się do czego przyczepić. Jak poczytam więcej opinii użytkowników, to może go kupię.

Nie podoba mi się tylko jeden szczegół. Mianowicie lepiej by było, gdyby dolna i górna krawędź otworu zasypowego była pod lekkim skosem w stronę zasypu. 

Wtedy "miodek" sywał by sobie na zasyp nie narażając uszczelki na sklejenie. Ci co palą w Ksgw Zgoda wiedzą o czym piszę i jak to ułatwia życie.

Chyba, że kanały oddymiające rozwiązują ten problem  w 100%..., ale w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Wtedy "miodek" sywał by sobie na zasyp nie narażając uszczelki na sklejenie. Ci co palą w Ksgw Zgoda wiedzą o czym piszę i jak to ułatwia życie.
Chyba, że kanały oddymiające rozwiązują ten problem  w 100%..., ale w to wątpię.

 

Sklejało się na złym węglu, zbyt mocnym. Obecny płomienny nie tylko nie produkuje smoły, a wręcz całą komorę tak wysuszył, że mam gołą blachę ^_^ . Nie dam się już wrobić w węgiel 32.1 bo to stała walka ze smołą, wieszaniem-spiekaniem, ogólnie do tego kotła lub nawet do każdego dolniaka, odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, ale nie zawsze każdemu udaje się kupić idealny opał. U nas to jest często sprawa przypadku. Jak zapytam sprzedawcę o typ węgla, to podaje mi jego kaloryczność.

Poza tym w kotłach ds pali się też drewnem nie tylko liściastym i nie zawsze idealnie suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skosu nie będzie, to dobrze. Mój SDS Ceramik nie ma skosu i nie uważam to za wadę, wręcz przeciwnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jak ma być prawie idealny, to chciałbym, jak wspominał wcześniej Emus, żeby była opcja montażu dmuchawy, mam w swoim dolniaku i nie wyobrażam sobie  kociołka u siebie na miarkowniku.To tylko moje zdanie! Może być trochę drożej ale chciałbym mieć wybór!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim HEF-ie zasyp się nie rozpala, rozpalanie zasypu spowodowane jest podawaniem powietrza przez drzwi zasypowe czego w przypadku kotła dolnego spalania w zasadzie nie powinno się robić lub tylko w przypadku palenia drewnem. Ja podaje powietrze przez drzwi zasypowe i profile w okresie letnim przy grzaniu wody do węgla tego nie używam.

 

Także Kolego Mader rozpalanie całego zasypu nic nie ma do producenta kotła oprócz Zębca KWKD bo tam zrobiona jest "proteza" powietrza wtórnego podawanego właśnie przez drzwi zasypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda mój statek podwodny :rolleyes: attachicon.gifP9160113.JPG

Ale podłączenie kotła wygląda tak jak by ten co to robił w szkole na wagarach był akurat jak omawiali ten temat. Montaż zaworu bezpieczeństwa jest poprostu "boski"! Montaż naczynia przeponowego pod sufitem też woła o pomstę do nieba, i jak przyjdzie Ci uzupełnić powietrze to proponuję żeby Ci wykonał ten co to zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa w kotle ds to zły pomysł.

Powoduje rozpalanie sie większej ilości zasypu a przez to krótszy okres palenia między załdunkami,

Wydmuchiwanie opału w komin.

Jedyną zaleta to rozpalanie w lecie przy kiepskim ciągu.

Jak ktoś chce palić podobnie do dmuchawy to lepiej założyć miarkownik elektroniczny.

Wiem co mowie bo sam sie z nią mecze juz 10 lat ale teraz to przebrala sie miarka i wkońcu będzie wyrzucona.

Z tego co napisał wcześniej Resq to ma być opcja z wentylatorem wyciągowym.

 

Resq a co z ta klapką w drzwiach załadunkowych w tej nowej wersji.

Edytowane przez pigeon8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim HEF-ie zasyp się nie rozpala, rozpalanie zasypu spowodowane jest podawaniem powietrza przez drzwi zasypowe czego w przypadku kotła dolnego spalania w zasadzie nie powinno się robić lub tylko w przypadku palenia drewnem. Ja podaje powietrze przez drzwi zasypowe i profile w okresie letnim przy grzaniu wody do węgla tego nie używam.

 

Także Kolego Mader rozpalanie całego zasypu nic nie ma do producenta kotła oprócz Zębca KWKD bo tam zrobiona jest "proteza" powietrza wtórnego podawanego właśnie przez drzwi zasypowe.

No to kolego Fidel24 poczytaj jeszcze opinie uzytkownikow zgoda,zywiec jak im sie nie rozpala zasyp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc, opinie najlepiej obiektywny fakt:). Kocioł MPM DS o jakiej mocy do takiego domku http://cieplowlasciwie.pl/wynik/lyj 8-10 czy 12-14? Teraz przy kotle co jest SAS 12,5kw dolno-górnego spalania przy temperaturach 1-2 stopnie celcjusza na zewnątrz jak ustawie temperature na kotle 60 stopni to mam "saune" w domu jest poprostu za ciepło. Budynek aktualnie nie ocieplony. Gdy zacznie się robić ciepło to przyjdzie styropian 5cm oraz tynk na wiosne. Na stronie cieplo właściwe napisane jest, że kocioł zasypowy przy takim zapotrzebowaniu budynku na ciepło najlepiej jakby miał 13-14KW. Skoro teraz jak budynek jest nieocieplony i przy teperaturze na dworze 0-3 stopnie a na kotle 60 stopni robi mi się sauna to czy po ociepleniu steropianem będzie jeszcze "gorzej"? Skłaniam się ku 8-10Kw i tak czuje, że by było w sam raz. Chyba, że jaby kocioł miał za duża moc to można by było obłożyć go szamotem dla zmniejszenia mocy.

 

Chce zmienić kocioł z górno-dolnego spalania SAS jaki jest aktualnie na dolne spalanie, po ociepleniu budynku. Chcę aby spalanie było bardziej efektywne oraz czyste. Zastanawiam się aby do kotła SAS włożyć na próbę cegły szamatowe bez przerabiania go na dolny czy górny jak to robili niektórzy z naszego miłego forum, tylko aby zmniejszyć jego moc. Aktualnie palone jest węglem no ale nie można ustawić na 60 bo za gorąco i większość czasu się kisi.

Edytowane przez onelove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój SAS pracuje z taką sprawnością co MPMDS 10kW spokojnie sobie radzi, a i tak to jest u Ciebie sauna. Po ociepleniu okaże się, że i to jest za dużo.

MPM przygotowuje wersję 6kW. Zadzwoń do właściciela, jest bardzo kompetentną osobą i dobierze dla Ciebie odpowiednią wielkość ( na pewno nie przewymiaruje).

tel. kontaktowy: http://mpm-kotly.pl/dane-teleadresowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do właściwej temperatury w pomieszczeniu służą termostaty przy grzejnikach, a problem zniknie z gorącem! W tego typu kotłach po zasypie węglem, na początku zawsze będzie występowało jak Ty to nazywasz "kiszenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman,

w pierwszej części się zgadzamy,

problem zniknie w domu natomiast pojawi się w kotle.

Kiszenie występuje w przewymiarowanych kotłach (źle dobranych do zapotrzebowania domu na ciepło).

Jeśli kocioł jest dobrany odpowiednio, proces spalania będzie przebiegał prawidłowo, a termostaty tylko będą korygowały temperaturę do aktualnych warunków ( potrzeb domowników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.