Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Piecuch a czy wbijesz w końcu do tej swojej głowy, że obecnie wg prawa inne kotły niż 5 klasy nie mogą być produkowane ani montowane? I wg prawa powinien być tez bufo,. Zamiast więc tylko cały czas płakać i odpowiadać na wymyślone przez siebie zarzuty napisz który to kocioł z dostępnych w 5 klasie jest najlepszym wyborem.

Cały czas próbujesz "udowodnić", że MPM nie jest idealnym kotłem, tylko, że tutaj chyba niema osoby która tak sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SONY23 napisał:

Kol. Piecuch19. Kilka stron wcześniej zamieszczono zdjęcia eliptycznego wkładu z nierdzewki zatkanego smołą. Czy to Twój komin ?

Już Ci odpisywałem w kwestii tego zdjęcia. Jest to zdjęcie z przed kilku lat i pokazuje ono efekt nieprawidłowej instalacji wkładu kominowego - przez firmę. W jednym miejscu rury nie były połączone ( nie były wsadzone jedną w drugą) i zimne miejsce zbierało sadzę z wykroplonym kondensatem

 Zdjęcie przedstawiało co się dzieje w miejscach zimnego komina ( kondensat + sadza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Pewnie zapomniałem. Dodam tylko, to co przy okazji wkładów zawsze powtarzam a przekonałem się o tym na sobie. A mianowicie, wkład musi być tak zamontowany, żeby wokół niego w kominie nie było swobodnego ruchu powietrza, czyli musi być on uszczelniony na górze komina i dole. Inaczej powstaje potężny ciąg między wkładem a kominem i jest on permanentnie chłodzony co w najlepszym wypadku osłabia ciąg a w najgorszym ( przy kiepskim spalaniu) doprowadza do zatkania wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, user2018 napisał:

Piecuch a czy wbijesz w końcu do tej swojej głowy, że obecnie wg prawa inne kotły niż 5 klasy nie mogą być produkowane ani montowane? I wg prawa powinien być tez bufo,. Zamiast więc tylko cały czas płakać i odpowiadać na wymyślone przez siebie zarzuty napisz który to kocioł z dostępnych w 5 klasie jest najlepszym wyborem.

Cały czas próbujesz "udowodnić", że MPM nie jest idealnym kotłem, tylko, że tutaj chyba niema osoby która tak sądzi.

Pokaż mi opinie osób które palą w kotle 5 klasy ( nie w starszych bo się różnią) węglem.

Ja wyrażam jedynie swoją opinię na temat tego kotła i nie próbuje nic udowodnić. Nie dam się też zakrzyczeć czy zdyskredytować takim jak Ty.

To mojej opinii nie zmieni.

Nie wypowiem się na temat kotła w którym nie palę w odróżnieniu od Ciebie.

O idealności tego kotła świadczy ilość stron tego forum oraz ilość przeróbek dokonanych przez przez użytkowników.

Czy kocioł powinien być dla tych co w nim palą? 

Czy dla producenta który może je sprzedawać?

 

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że piszę prawdę o Tobie i twoich dziwnych teoriach. Na potwierdzenie tego, mam twoje smsy, emaile. Więc nie mam pojęcia czemu zaprzeczasz, masz tak słabą pamięć?  Twojego zrozumienia nie szukam, żyjemy w całkowicie innych światach. Nigdy nie przyszlo by mi do głowy, dyskredytować kogokolwiek, z powodu urażonej własnej dumy.  

Jeszcze raz to napiszę. 

Bufor wstawilem, gdyż rozciekł mi się bojler. Jak mialem za odpowiedni zaplacić 2500zł dolożyłem kilka pln i mam używany bufor z dwiema wężownicami o pojemności 1350l. Jeszcze zeszłego sezonu, nie byłem zwolennikiem takiego rozwiązania, gdyż przez trzy sezony , bezproblemowo paliłem, bez takich udogodnień.  Więc swoje dziwne wyimaginowane opowiastki, możesz zachować dla siebie. Zresztą wszyscy co czytają to forum, wiedzą o tym dokładnie i żadne Twoje zaklinanie rzeczywistości nie zmieni tego. 

Sony się o coś Ciebie pytał,czy to zdjecie Twojego "komina" . Czemu mu nie odpowiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego nie wnoszą te wasze dyskusje. Może sobie wydzielicie osobny temat i tam będziecie rozmawiać? Czy bez publiki już nie będzie to takie interesujące? Znowu rozrośnie się temat bo ktoś nowy nie będzie w stanie przebrnąć przez te dziesiątki niepotrzebnych postów i zada powtórnie jakieś podstawowe pytanie.

29 minut temu, Piecuch19 napisał:

Pokaż mi opinie osób które palą w kotle 5 klasy ( nie w starszych bo się różnią) węglem.

Poczytaj moje posty. Jestem zadowolony. Czytałem DTR i zainstalowałem bufor zgodnie z wymogiem. Spodziewałem się że będzie chodzić z zawirowaczami bo jestem troche eko friendly i chcę żeby było czysto i zgodnie z przepisami, ale możliwie najtaniej. Niestety z moim kominem kiepsko to działało. Po wyjęciu wkładek jest wszystko git. 

Wiemy Piecuch że jesteś niezadowolony.

Wiemy że Gredy jest powiązany z producentem i będzie się wypowiadał adekwatnie.

Postu @brodekb nie zauważyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poniżej jeszcze parę filmów z użytkowania kotła.

https://www.youtube.com/watch?v=E3pgQUiKr7M&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=mKozKtdPB-E&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=mtYpfIXMaNY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=-ppxBCCp0Fw&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=e6-c7b5YZko&feature=youtu.be

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że to żałosne. Przepraszałem, już za to, ale nie mogę pozwolić by człowiek który nie rozumie prostych zasad, wygłaszał nieprawdziwe teorie i  ciągle szkalował mnie i producenta. Przepraszam jeszcze raz, za tą farse. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil81-  jeżeli masz wkład w kominie - zamontuj sobie RCK firmy darco - uspokoi ci sie kocioł przy wichurach i to bardzo  + na drewnie lepsze jest wyłożenie rusztu przy samym palniku cienkim 2cm szamotem choć widze ze masz blache - ale ja jak zamiast takiej blachy wyłożylem 2/3 rusztu takimi cegiełkami szamotowymi to zaczelo sie palić jeszcze lepiej na drewnie.  

aha 2 sprawa - zapodawaj powietrze przez drzwiczki srodkowe- na drewnie takie podawanie jest jeszcze lepsze niż przez popielnik (ale to tylko jak  palisz 100% drewno) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mikkei napisał:

Kamil81-  jeżeli masz wkład w kominie - zamontuj sobie RCK firmy darco - uspokoi ci sie kocioł przy wichurach i to bardzo  + na drewnie lepsze jest wyłożenie rusztu przy samym palniku cienkim 2cm szamotem choć widze ze masz blache - ale ja jak zamiast takiej blachy wyłożylem 2/3 rusztu takimi cegiełkami szamotowymi to zaczelo sie palić jeszcze lepiej na drewnie.  

aha 2 sprawa - zapodawaj powietrze przez drzwiczki srodkowe- na drewnie takie podawanie jest jeszcze lepsze niż przez popielnik (ale to tylko jak  palisz 100% drewno) 

Ale on nie poda środkiem bo nie ma nawet otworu ,ale ta blacha lub szamotka załatwia sprawę,dla mnie jest super,tak trzymać,i pytanie do gredy,,jaki jest teraz otwór w przegrodzie w 14 kw,czy taki sam jak w 12-14 czy też mniejszy,najlepiej wymiar i jeszcze w tym 25kw bo jest chętny kupiec  i nie wiem który mu polecić 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, nionio napisał:

Witam. Kolega User chyba dostał gratisa. Przecież co drugi użytkownik na coś narzekał a to wieszanie się drewna wegla dymienie podczas załadunku opału zatykanie się palnika po paleniu dłuższym niż 3doby.

Nie dostałem, jednak chętnie przygarnę albo jakąś zniżkę na kocioł...:D

Nigdzie nie twierdzę, że ten czy inny kocioł niema wad, jednak piecuch:

-narzeka na zawieszanie węgla a pali Wesołą czyli typem 32.2, który już jest spiekający i nie jest polecany do kotłów DS, bo właśnie ma tendencje do zawieszania się i krzyczy, że jak to nie może palić węglem zalecanym w DTR MPMa, tylko w DTR które ja znalazłem jest zapisane jako zalecane paliwo węgiel typ do 32.1, poprosiłem aby wrzucił swoje DTR bo może producent zmienił zapis i 32.2 tez zaleca, brak odpowiedzi.

-zatykanie planika co 3 doby - nigdzie nie jest napisane, że kocioł DS jest bezobsługowy i nalezy tylko i wyłącznie dokładać od jesieni do wiosny tak jak twierdzi to piecuch, przecież normalne, że trzeba chociażby wymiennik wyczyścić a biorąc pod uwagę konstrukcję palnika to kotła chyba nawet nie trzeba wygaszać całkowicie, jak jest cienka warstwa żaru to spokojnie można wygarnąć popiół z palnika, załadować i znów palić, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli się mylę

-wieszanie się drzewa, cóż jedni piszą, że wiesza, inni nie, cała tajemnica polega na odpowiednim pocięciu a potem ułożeniu drzewa w komorze zasypowej, niestety takie uroki drzewa

-dymienie podczas załadunku, gdy węgiel odgazowuje to norma w DS, można łatwo sobie poradzić, zamykając dopływ PP a następnie lekko uchylając drzwiczki zasypowe i dym jest zasysany do palnika i po chwili nic nie dymi, były próby zaradzenia tego i smołowania komory zasypowej stosując rury wezyra, jednak widocznie to nie zdało egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz ,nie masz kotła a wszystko ,całą prawie jego obsługę streściłeś w jednym poście,wszystko potwierdzam,ja jednak wolę mocniejszy węgiel bo dłużej trzyma ,ale do mojego sposobu palenia,jest ok bo jest go na tyle mało że się nie wiesza ale nawet jak paliłem ciągle mocnym węglem przez 3 dni też się nie wiszał,ale jak podawałem pp dwoma klapkami ,bo jak tylko jedną dolną to się od razu zawiesił ,po prosty wtedy w obrębie palnika jest mocne spalanie i się wypala jama ,a reszta z wierzchu spieka i zawiesza,a jak podawałem i dołem i środkiem pp paliło się równo ,dość słabo ale na całej powierzchni rusztu,pewnie mniej efektywnie,ale nic się nie wieszało i nie trzeba było tak często rusztować ,raz na 12 h stykło bo pp też szło środkiem i nie następowało zatkanie przez popiół dopływu,no ale kuźni nie było,nie mniej chatę zagrzałem i dymu nie widziałem,taki mój sposób na węgiel,nie polecany przez innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi ma ktoś pomysł/receptę na smołę w komorze zasypowej,przykleja mi drzwi zasypowe???

 

Piec to MPM DS II 10 kw,klasy 5 w ecodesingu,bufor+zasobnik płaszczowy do CWU 140 litrów.
Piec spisuje się Ok.Założona pełna elektronik,pompy,zawór 3 drożny,sterowniki.
piec można powiedzieć bezobsługowy,palę 2 miesiąc bez wygaszania z zawirowaczami tylko się dokłada i oczywiście wybiera popiół.Używane paliwo węgiel...ruski,nie zawiesza się,ładnie się wypala,zero z nim problemów.

Na piecu temperatura 60-70 stopni,na instalację idzie 50-53 stopnie przez zawór trójdrożny,instalacja starego typu stalowa.

Problem jest tylko z tą smołą,nie mam pomysłu jak ją wyeliminować albo choć zminimalizować w komorze zasypowej :-/
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ją zaakceptować ,a jak sie nie chcą drzwi otwierać kupić taki mały łom i po sprawie ,można podawać trochę powietrza przez zasypowe ale wtedy będzie się rozpalało trochę więcej z zasypu ,można też posmarować lub popsikać sznur smarem miedzianym,też na jakiś czas pomaga ale łom jest najlepszy,a jaką powierzchnię ogrzewasz ,tak z ciekawości,a można też spróbować utrzymywać wyższą temp na kotle np.75,smoła szybciej spłynie i będzie jej mniej

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zorro18 napisał:

Panowi ma ktoś pomysł/receptę na smołę w komorze zasypowej,przykleja mi drzwi zasypowe???

 

Piec to MPM DS II 10 kw,klasy 5 w ecodesingu,bufor+zasobnik płaszczowy do CWU 140 litrów.
Piec spisuje się Ok.Założona pełna elektronik,pompy,zawór 3 drożny,sterowniki.
piec można powiedzieć bezobsługowy,palę 2 miesiąc bez wygaszania z zawirowaczami tylko się dokłada i oczywiście wybiera popiół.Używane paliwo węgiel...ruski,nie zawiesza się,ładnie się wypala,zero z nim problemów.

Na piecu temperatura 60-70 stopni,na instalację idzie 50-53 stopnie przez zawór trójdrożny,instalacja starego typu stalowa.

Problem jest tylko z tą smołą,nie mam pomysłu jak ją wyeliminować albo choć zminimalizować w komorze zasypowej :-/
 

Ciekawe co na to Piecuch19 pewnie tego nie przeczyta.

Smoła jest i będzie zaakceptuj ją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na górę zasypu węgla,wsypiesz warstwę trocin lub wymieszasz węgiel w całej objetości z dowolnymi trocinami to gwarantuję Ci,że nie zobaczysz smoły i dymu.Nie wolno popełnić jednego błędu.Nie robić grubszej przekładki z trocin miedzy warstwami węgla,ponieważ nasączą się wilgotną smołą i najzwyczajniej wygaszą kocioł.Na samą góre jak najbardziej,ale trzeba wtedy poczekać do pojawienia się żaru zanim zasypiemy kolejną porcję.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maronka napisał:

jak paliłem ciągle mocnym węglem przez 3 dni też się nie wiszał,ale jak podawałem pp dwoma klapkami ,bo jak tylko jedną dolną to się od razu zawiesił ,po prosty wtedy w obrębie palnika jest mocne spalanie i się wypala jama ,a reszta z wierzchu spieka i zawiesza,a jak podawałem i dołem i środkiem pp paliło się równo ,dość słabo ale na całej powierzchni rusztu,pewnie mniej efektywnie,ale nic się nie wieszało i nie trzeba było tak często rusztować ,raz na 12 h stykło bo pp też szło środkiem i nie następowało zatkanie przez popiół dopływ

nie polecam podawać pp środkowymi - z obawy o stan rusztu - nie jest wtedy chłodzony przepływem powietrza od dołu    i na wegli  łatwo go stopic mimo że jest gruby.

A co do srodkowych - nie wiem czy wiesz ale można jest zamieniać z popielnkiem - góra na dół - wszystko pasuje p&p i masz wtedy super sterowanie na drewnie.

Kolego Maronka - poleć temu koledze raczej mniejszy piecyk - bo wszyscy wiemy że przewymiarowany piec to zło wcielone. - tylko niech to dobrze obliczy

 

 

3 godziny temu, zorro18 napisał:

iec można powiedzieć bezobsługowy,palę 2 miesiąc bez wygaszania z zawirowaczami tylko się dokłada i oczywiście wybiera popiół.Używane paliwo węgiel...ruski,nie zawiesza się,ładnie się wypala,zero z nim problemów.

to jest idealne paliwo - ruski - słaby i mało popiołu.   musze gdzies dorwać Sibugola orzecha  - to ma 3% popiołu  - gdzieki czemu mozna palić non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie lubisz kolegi,albo nie wiesz czym grozi podanie na węglu powietrza przez zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pomiaru ( ten trzpień) powinien sięgać środka czopucha,  mniejszy moźe zaniżać pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.