Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że offtop i nikogo to nie interesuje ale niestety muszę potwierdzić to co pisze sony23, wiem bo widziałem nową leśniczówkę od środka (szczegółów nie podam wiadomo dlaczego) no to mogę powiedzieć, że sporo ludzi nie biednych to przy nich dziady a to niby państwowe jest, państwo bogate a obywatele dziady - wnioski nasuwają się same.

Wszystkiego naj i nigdy nie gasnących palników w 2019 :)

10 minut temu, user2018 napisał:

Jak typ taki nie ogar, że idzie do roboty na czarno i to jeszcze niebezpiecznej, czy ktoś go zmuszał aby tam pracował bez umowy?

A w sklepie to ma kraść czy na mieszkania napadać? Człowiek chce uczciwie pracować to zaraz jakiś typ się znajdzie z gębą pełną frazesów. Zaraz powiesz, że trzeba było się uczyć i urzędnikiem zostać, wszyscy idźmy na socjal najlepiej jak uchodźcy będzie bezpiecznie i wygodnie. Żenada.

Edytowane przez miki1212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy za komuny pracował dla LP jako szeregowy robol. Rozpiętość wynagrodzeń była mniejsza, ale pracownicy wszyscy mieli zus, mieszkania, odzież, fundusz socjalny,itp. No i drewno było proporcjonalnie dużo tańsze niż obecnie. Leśniczy mieli dużo, dużo więcej obowiązków włącznie z pilnowaniem swoich lasów przed złodziejami drewna. Mieli z tego powodu mnóstwo nieprzyjemności... Wielu prowadziło dodatkowo gospodarstwa, żeby wiązać koniec z końcem. Teraz jest odwrotnie. Jedni mają wszystko inni są wypchnięci na margines. W innych dziedzinach jest podobnie. To taki właśnie nasz wynalazek " solidarność". Wiem, że wygląda to na jakiś manifest rozgoryczenia ale warto zobaczyć sytuację ze wszystkich stron a nie tylko jednej, tej sytej i zadowolonej.

   O sądach pracy coś wiem, ale co może człowiek żyjący z dnia na dzień w walce z korporacją albo swoim szefem, chlebodawcą. W dodatku na terenie, gdzie innej pracy nie znajdzie. Sprawę można ciągnąć latami. Mec. G. pokazał jak to wygląda w praktyce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widzenia zależy od punku siedzenia. Obyś nigdy się nie przekonał jak to wygląda z tej strony, którą opisałem...

A wracając do sądów. Znajomy opowiadał, jak w jego firmie jedna z pracownic biurowych wygrała sprawę o przywrócenie do pracy. Szef zaprosił ją do pokoju, gdzie pracowały jej koleżanki i kazał wybrać, którą ma zwolnić, żeby zrobić dla niej miejsce... Sama zrezygnowała i do pracy już nie wróciła... Life is brutal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ! 

i oby starczyło sił na dołożenie  "do pieca" także po Sylwestrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

za namową kolegi Maronka w końcu nagrałem to co się dzieje w mojej kotłowni...

Rzutem na taśmę udało się w ostatnim dniu roku, a dzisiaj podzielę się nagraniami z wami na forum.

Miłego oglądania :)

https://www.youtube.com/watch?v=33u6pyAz5K8&feature=youtu.be

Resztę wyślę następnym razem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta filmów z rozpalania i pracy kotła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil81 ,podnies przód kotła o 1cm ,ta smoła co widac na dole drzwiczek tych nad popielnikiem odpłynie do środka i nie zakituje sznura drzwiczek ,spoko nie zapowietrzy sie ,rury nie połamia i działa u mnie juz 2 rok  ,szczególnie przy rozpalaniu  od startu zimnego kotła widać jak  ładnie kapie kondensat  ale do środka z górnej krawedzi tych drzwiczek od środka kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drewnie w 100% wyłóż sobie ruszt szamotem + zmien drzwiczki srodkowe daj je na dół,  a te dolne z klapką od miarkownia daj do środka i całośc podepnij pod miarkonik  - tak sie o wiele lepiej spala na drewnie.  

Ja na drewnie otwieram też PW na max- i po tych wszystkich modach płomien w palniku wirowym jest niebieski. - ale uwaga to są tylko ustawienia do drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Fajnie huczy ten MPM.  Mam parę pytań

1. Jak masz zrealizowaną ochronę powrotu?

2. Ten płomień uderza bezpośrednio w przegrodę wodną, czy jest tam jakiś materiał?

3. Czy nie jest nastawiona na zbyt dużą moc pompa do cwu? widziałem tam 22, to chyba waty. Nie wystarczy ci mały przepływ 5/6 wat. Masz ją włączoną na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego brodekb już o tym słyszałem, ale wolę nie kombinować jak już jest wszystko podłączone. Ten kapiący kondenstat nie zawsze się pojawia. Coż tak to jest już z dolniakami.Ja to wszystko czyszczę raz na dwa tygodnie najczęściej i wszystko schodzi bez problemów.

Co do środka kotła to czyszczę go jak jest gorący i na dole jest jeszcze żar.

Mikkei - już dawno miałem zamienić te drzwiczki, ale ciągle jakoś czasu brakuje...Część rusztu od strony palnika mam przykryte blachą.

PW mam otwarte tylko na 0,5cm. U mnie tak się najlepiej spala i czysto z komina. Jak dam PW na max to czasami lubi mocno przykopcić zwłaszcza przy rozpalaniu moim sposobem (czyli załadowany cały piec).

Rafwla -

1-nie mam pojęcia trzeba by pytać mojego instalatora...Nie znam się raczej na hydraulice i tym podobnych tematach a wszystko co wiem o tym piecu to pochodzi z ponad dwuletniej praktyki oraz tego forum.

2-z tego co wiem to uderza  w przegrodę i nie ma tam chyba nic specjalnego.

3- masz rację, tak mam nastawioną pompkę na maxa.Ona się włącza gdy temperatura wody osiągnie odpowiednią temperaturę, która jest zadana na sterowniku. Inne pompki czasami przestawiam w zależności od warunków. W moich warunkach woda musi się błyskawicznie nagrzewać ponieważ ja palę tylko raz dziennie lub nawet raz na dwa dni (jeżeli załączę pompę wody ). Jakbym nastawił tam 5/6 wat to bym czekał wieczność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To uważaj, sprawdź, mnie tak  rdzewiał wymiennik z tyłu nad wejściem wody z powrotu. Nie pomógł zawór 4G sterowany siłownikiem, dopiero bufor.

Opisałem to tutaj 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się pali,ale co zauważyłem i jest pewnie normalne ,że dość długo się rozgrzewa i jak piszesz dochodzi do 70 ,jednak dobrze że wziąłem 17-19 bo na mój dom to bym się umęczył tym 12-14,chyba że węglem ,ale drewnem za słaby jest niestety ,u mnie po 1h jest 70-80 i jeszcze 2h tak trzyma na drewnie,a mam o 100m większy dom,ale ty dobrałeś idealnie  na swój dom 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafwla ,moze ta rdza dziwnie wygladająca to wynik spalania pelletu ,korozja chlorowa  ,najwiecej tego chloru,siarki  itp jest w słomach ,

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23035-zawór-4d-3d-termostatyczny/  tu pokazałeś zdj w temacie  ,nieciekawie to wyglada ...

warto sobie poczytac nt spalania tzw "biomasy nieleśnej" ,i tego co wynika z jej spalania ,  unia zaleca pellety,ekomoda zaleca , reklama zaleca ,

a kto mi kupi nowy komin i kocioł za kilka lat ? ponizej opracowanie naukowe o tzw "biomasie nieleśnej" 

https://www.cire.pl/pliki/2/oniektorychprobl.pdf

ludzie  kupuja dodatkowe palniki na pellet i kotły pelletowe skuszeni wizja że kupię jeszcze taniej pellety roslinne i bedzie jeszcze taniej ogrzewać ,a warto znać zalety i wady tego paliwa...

napisałeś ze pomógł bufor ,moze nie bufor tylko wyższa temp spalania tak po prostu przy ładowaniu bufora  i poszło w komin zamiast sie osadzić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kamil81 napisał:

Witam,

za namową kolegi Maronka w końcu nagrałem to co się dzieje w mojej kotłowni...

Rzutem na taśmę udało się w ostatnim dniu roku, a dzisiaj podzielę się nagraniami z wami na forum.

Miłego oglądania :)

https://www.youtube.com/watch?v=33u6pyAz5K8&feature=youtu.be

Resztę wyślę następnym razem.

 

 

 

 

Jedno mnie zastanawia ,mimo małego domku grzejesz raz nadzień,aż niemożliwe,nawet przy super ociepleniu ,chyba że ta podłogówka tak akumuluje i oddaje dobę ciepło

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taka pogodę jak ostatnio to raz przepalam. Jak bylo chwilę mrozów ( przez parę dni) to czasami dorzucałem jescze pół komory lub jak miało byc zimno to całą, ale to raczej do tej pory rzadka sytuacja. Z rana jsk wstajemy to podłoga jest jescze ciepła tam gdzie jest podłogówka. Jak wracamy po pracy to w najzimniejszym pomieszczeniu jest 21-22 stopni. Zobaczymy jal będzie jak przyjdą większe mrozy. O ile w ogóle takie przyjdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Takie pytanie: czy ktoś palił pelletem w naszym kotle? Jak to się pali? Czy da się go wsypać na gruby żar tak żeby nie sypał się do popielnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ,ja sypałem na węgiel i nic nie przeleciało ale samym to bez sensu ,za drogo i szybko się wypala,paliłem tak bo kupiłem na próbę 3 worki i po nieudanej próbie spaliłem właśnie w ten sposób,ale umówmy się pellet to nie jest paliwo do tego kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo zrębki z małego rębaka działkowego  paliły się doskonale ale szybko - u mnie ok 2h, to pomyślałem, że pellet wytrzyma dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze to opisze, ale z zasady.  Im większa powierzchnia gazowania w stosunku  do masy opału, tym szybciej się wypala z dużą mocą. Czyli drobna frakcja węgla, pellety, zrębki, trociny, itp, itd. Palą sie ostro z duzą mocą, niestety krótko :/

Zasyp zrębki/trocin, to często wagowo, dwa dobre kawałki drewna ;) 

Dla tego, moim zdaniem. Jeśli piszemy o zużycach opału, warto pisać ile co się paliło w kilogramach. Będzie to o wiele bardziej miarodajne, niż węglarka, łopata, szufelka, czy nawet pełny zasyp ;) 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hochwander napisał:

Pytałem bo zrębki z małego rębaka działkowego  paliły się doskonale ale szybko - u mnie ok 2h, to pomyślałem, że pellet wytrzyma dłużej. 

No wytrzyma dłużej ale ile kosztuje ,ze 40 kg wejdzie to 30 zł i 8h to max,węgiel za 10 zł tyle potrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.