Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie - mam to samo. Pompka cwu ewidentnie miesza za bardzo w buforze. Zastanawiam się, czy nie przerobić układu na taki jak dla c.o. - czy zawór 3-drogowy i utrzymywanie stałej temperatury z "dozowaniem" ciepłej wody z bufora.

Próbował ktoś takiej kombinacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się zgadza - bo ciepła woda z góry poprzez cwu jest przepompowywana na dół. A ja zastanawiam się czy układ z zaworem 3D i podmieszaniem nie zmniejszy efektu "mieszania" w buforze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, co sądzicie o takich zrębkach pali może ktoś takim opałem? 

Rębak R-120 z podajnikiem taśmowym i Ursus c330: https://youtu.be/laUZEtwqk6o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie paliwo idealne do mpm-a,palę podobną kostką sosnową ,tylko drobniejszą i uważam ją za najlepsze paliwo,daje moc ,nie wiesza się,zasypuję kocioł z wiadra(górny zasyp) i przede wszystkim jest tania i jak koś ma dostęp do taniego drewna lub ma swoje to taki rębak jest jak najbardziej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piotr24 napisał:

Witam, co sądzicie o takich zrębkach pali może ktoś takim opałem? 

Rębak R-120 z podajnikiem taśmowym i Ursus c330: https://youtu.be/laUZEtwqk6o

Ja ładuje bufor od czerwca takimi zrębkami, miałem trochę gałęzi z akcji i wierzby, kolega ma taki sam rębak jak filmu, kilka minut i opału się zrobiło na cały sezon letni do CWU :) 

Pali się super, do zagrzania bufora 1000l potrzeba 2 worki takich zrebek, starcza na 8 dni :) 

 

Edytowane przez zaciapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, planuje  zakup takiego rębaka gdyż mam dostęp do dużej ilości darmowego drzewa muszę jedynie je wyciąć i zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr24 - też miałem to kupic - tzn sam mechanizm a reszte tj. rame  samemu, bo koszta są nie współmierne 7,5k kosztuje ten rebak z tasmą a sam mechanizm to tylko 1/3 ceny.   aha i lepsze rozwiązanie niż taśma to workowanie drewna  w worki takie jak dla ziemniaków - łatwo się to transportuje do kotłowni , nie wpominając o układaniu na stercie w garazu/wiacie.

 

 

Tak apropos odebrałem MPM'a 14kw  - dostałem:  szyber w czopuchu bo już tego nie robią w standardzie + klapkę powietrza w drzwiczkach środkowych + blache zmiejszająca ruszt + zawirowywacz -  w standardzie bez dopłat a nawet z małym rabatem :)   Co mogę powiedzić - cieżkie bydle przy wtaczaniu do kotłowni, Wykonanie pieca z wygladu jest na na bdb poziomie - nie ma czegoś takiego jak u kolegi Hamisa- nic nie wystaje nie odłazi.

Sam wygląd pieca jest troche inny - zasilanie jest od tyłu kołta  , nie ma już rur wezyra  w komorze zasypowej ani ich mocowań., sam palnik jest podniesiony - ale przez to pomiedzy ruszt zeliwny a sam palnik można wsadzić cegiełkę szamotową 3cm grubosci i tym samym wyłożyć 1/3 rusztu czy nawet 2/3 lub cały- a wszystko siedzi tak dobrze że nawet mało co sie przesuwa przyrusztowaniu i o nic nie zawadza.

 

Przyszedł mi też miarkownik ciągu KEPAS z wbudowaną opcją do rusztowania - moge ustawić właczanie rusztowania na 5s w przedziale czasu od 1-100 godzin. Ogólnie fajnie to działa i jest precyzyjne. Silnik od wycieraczek z mechanizmem juz mam pozostaje podpiać pod zasilacz i poskrecać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po reklamacji też już przyszedł dobrze wykonany, nie było zbytnio do czego się przyczepić.

Ciekawa opcja z tym miarkownikiem. Wrzuć jakieś namiary na niego.

Masz już odpowiedni zasilacz? Od lutego robię automat i zawsze jest coś ważniejszego ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze mam 2  1 stary regulowany napieciem i jeden  taki https://allegro.pl/zasilacz-dekodera-cyfrowy-polsat-12v-2-3a-led-tasm-i7090863577.html

aukcja może wygasnąć (trzeba szukać zasilacz dekodera cyfrowy polsat )  - daje 30w  (12v 2.3A)  powinno wystarczyć - a koszt zakupu 6zł :)    

Tu mam instrukcje montażu miarkownika od producenta 

 hJrfwR9.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ten 2,3A to uciagnie. Taki silnik potrafi nawet 8A potrzebować (wg filmów z YT) i jest problem z tak mocnymi zasilaczami

Edytowane przez hamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solidne zasilacze do ciężkiej tyry to kultowy zasilacz z konsoli Microsoftu i serwerowe Delle. Chodzą po kilkadziesiąt złotych i mają wszystkie zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być zasilacz koniecznie z zapasem mocy,inaczej spadnie napięcie i moment na osi silnika.Szykuj sie na prąd kilkunastu amper w zależności od mocy silniczka i jego pracę pod obciążeniem.Jak zablokuje ruszt to bez zabezpieczeń spalisz uzwojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponowałbym zwykły transformator - np taki toroidalny do halogenów - moc ok 100VA /12V + mostek prostowniczy  10-15A, do tego zabezpieczenie ok 10A,

nie potrzeba ani stabilizacji ani wygładzania.

W ostateczności może być prostownik do ładowania aku samochodowych12V nastawiony na minimum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycję sambora,zasilacz najlepiej postawić na solidnym transformatorze,lub w ostateczności wykorzystać mały akumulator i elektroniczną ładowarkę.Zasilacze czysto elektroniczne z przetwornicą to wielkie jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z nieco innej beczki.

Mam działającą instalację, ale odkąd zrobiło się ciepło - w kotłowni mam ok. 30'C (instalacja z buforem). Niby rury są izolowane - wprawdzie gotowymi łupkami z wełny mineralnej. Bufor niestety na fabrycznej izolacji (pianka poliuretanowa 10cm).

Myślę, aby rury owinąć dwiema warstwami wełny folią aluminiową (czyli 2x5 cm) a bufor - dać 3 (15cm) lub 4 warstwy (20cm) tej wełny z folią (np. https://www.isover.pl/produkty/ventilam-alu-climcover-lamella-mat).

Ma to sens ? Jakie macie temperatury i jaką izolację termiczną na instalacji ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej od samej grubości wełny daje szczelne owinięcie całości np. folią stretch.Dwie warstwy wełny lambda=0,33 po 10cm,szczelnie opatulone folią załatwiły sprawę.Pozostało mi tylko lepsze ocieplenie rury przyłączeniowej,bo na niej mam teraz straty od kiedy układ chodzi na grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2018 o 16:41, mikkei napisał:

Sam wygląd pieca jest troche inny - zasilanie jest od tyłu kołta  , nie ma już rur wezyra  w komorze zasypowej ani ich mocowań., sam palnik jest podniesiony - ale przez to pomiedzy ruszt zeliwny a sam palnik można wsadzić cegiełkę szamotową 3cm grubosci i tym samym wyłożyć 1/3 rusztu czy nawet 2/3 lub cały- a wszystko siedzi tak dobrze że nawet mało co sie przesuwa przyrusztowaniu i o nic nie zawadza.

Można by prosić o jakąś fotkę tych elementów,tzn.ten podniesiony palnik,a co jest zamiast rur Wezyra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 14kw ?,bo nie napisałeś,a sorki jest w awatarze

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.