Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Inny kocioł ;-) 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 14:34, dar12 napisał:

Ten rozwirowywacz jest w ostatniej komorze czy środkowej.

W każdej bo są dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze chodzi o dymienie z komina,niekoniecznie z kotła.Ciekawe co sprawiło że nagle kocioł przestał oddawać dym na kotłownię?Miarkownik to raczej sprawdzony Honeywell,warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kotle jakiej mocy rozmawiałeś?Może nie wszystkie modele posiadają takie zmiany.Sam nie wiem co można zamknąć/otworzyć żeby zwiększyć wyciąganie spalin,chyba że coś w górnej części komory zasypowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić, nie ma zadnych dodatkowych dzwigni, do oddymiania komory załadunkowej :/ Najlepszym sposobem, by uniknąć wydostawania sie dymu, jest poczekać z dokładaniem, aż palący sie opał zejdzie do poziomu przegrody betonowej. Lub częste dokladanie co pare godzin (np, podczas odpopielania) żeby w komorze załadunkowej poziom opalu nie był nizszy, niż powiedzmy połowa komory załadunkowej, kiedy jeszcze warstwa wierzchnia nie odgazowuje. Proste, przetestowane i skuteczne ;) Pozdrawiam Grzegorz. G 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany i zawirowacze i zdjęcia z tego co widzę dotyczą kotła 18kw dawniej 17-19,a co do dźwigni oddymiającej to jest tylko skracająca obieg jak wspomniał Grzegorz ale już Przemek -mimo że takowe robi w swoich kotłach -wspominał o tym iż prędzej czy później tracą one szczelność i duża ilość niespalonego gazu-dymu uchodzi kominem i powoduje rozpalanie większej ilości opału a nawet całość opału się potrafi wtedy rozpalić więc ja się cieszę że tej klapki nie ma a dokładanie przy odpowiednim ciągu i czasie nie jest aż takie złe ,nie mniej troszkę się nieraz na dymi ,taki minus

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest zrobione z głową i solidnie a nie na odwal, to nic się nie rozszczelnia, wygina, czy co tam jeszcze. No chyba, że użytkownik to kompletny debil a takiego już nic nie powstrzyma... Jak oglądam niektóre te klapki, to gołym okiem widać, że nie mają prawa długo działać a wszystko to wina nadmiernej oszczędności materiału i czasu przy produkcji. Aby tylko poszedł w ludzi i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym solidnie jest największy problem bo nawet jak w pierwszych egzemplarzach jest ok to po jakimś czasie ,czy też przy słabszym dniu pracownika,może być wypuszczona fuszerka i mamy wadliwą klapkę którą to wadę nie jeden nawet nie zauważa ,a bez niej-klapki- wada jest niemożliwa,cały dym musi przejść przez palnik

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o tą klapkę chodzi ale jak to w plotkach bywa kolega wyżej pewnie myślał że robiąc kocioł 5 klasy zrobili też klapkę oddymiającą u góry komory załadowczej,by wciągała dym jak np u kolegi Sony jak dobrze pamietam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki panowie,zauważyłem u was serce ,nie wiem jak je wstawić,tylko się nie śmiejcie proszę,ja mam jeszcze stary typ telefonu i nie bardzo ogarniam te nowości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz takie serduszko,widoczne tylko dla innych forumowiczów.Sam sobie nie będziesz robił oceny postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, kocioł MPM DS już zainstalowany (na razie na sucho). Mam pytanie do użytkowników MPM DS, jaki mam zastosować sterownik do obsługi pomp i siłownika zaworu 4d?

Tak to wygląda, niebieska pompa zasilanie grzejników, czerwona zasilanie c.w.u, zielona krótki obieg kotłowy, siłownik zaworu 4d jeszcze nie założony. Może ktoś ma podobne rozwiązanie i posiada odpowiedni sterownik?

ALIM2386.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, carinus napisał:

Też masz takie serduszko,widoczne tylko dla innych forumowiczów.Sam sobie nie będziesz robił oceny postów.

Dzięki kolego ,ale głuptak ze mnie,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edisded ,ja tam fachowcem od instalacji nie jestem ale na tym zdj brak mi rury do naczynia wzbiorczego ,raz że przepisy nakazuja (min wewnetrzna średnica rury 25mm) ,dwa zdrowy rozsądek.

Tam gdzie dałeś napis "zasilanie cwu" zamiast kolanka dałbym trójnik i rura w góre do zbiornika wyrównawczego ale nie cieńka tylko taka sama żeby bąble powietrza swobodnie szły w góre a nie dzałały jak pompa wypychajaca wode jak bedzie mała rurka ,jak nie daj podgotujesz kocioł ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiary kotła się zmieniły? Kurcze, chciałem kupić w poprzedniej wersji, z cieplejszymi spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci sprzedam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zebbik napisał:

A wymiary kotła się zmieniły? Kurcze, chciałem kupić w poprzedniej wersji, z cieplejszymi spalinami.

Jak zostawisz kocioł przez jakiś czas nieczyszczony,to spaliny na bank będą gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.