Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie mały ten wlot w porównaniu do mojego,jak przy tak małym wlocie osiągnie moc i jeszcze hamulec przepływu w postaci zawirowaczy,koniecznie daj znać jak kociołek będzie już śmigał, czy daje rade  wyciągać spaliny przy dokładaniu i czy ma moc po prostu,papier jest ważny ,będzie można kocioł kupić bez problemu z parę lat ,chyba że znów coś wymyślą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym na sprzedanie 2 letniego MPM DS 25 kw z Unisterem, górny załadunek.

Jest to pierwsza wersja z włożonym palnikiem wirowym.

Czy byłby ktoś chętny na zakup ?

Nie wiem za bardzo na ile go można wycenić ale powiedzmy, że będzie to ok 2800 zł

Edytowane przez giecik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki ,rodzice kupili piec BRÖTJE 2,9-20kw i tam jest napisane by cwo było 55 a minimum 50 a rodzice chcą 45 i tak im nastawiłem ale nie wiem czy coś się nie spieprzy ,kocioł gazowy kondensacyjny z zbiornikiem 130l na cwo zabudowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o bakterie. Trzymaj 45 a raz na tydzień daj 60 i będzie dobrze

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to to się automatycznie na 65 raz na tydzień załącza ,tak że boję się że coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by miało to inne znaczenie. Niech się wypowie ktoś mądrzejszy ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maronka napisał:

Panowie pytanie z innej beczki ,rodzice kupili piec BRÖTJE 2,9-20kw i tam jest napisane by cwo było 55 a minimum 50 a rodzice chcą 45 i tak im nastawiłem ale nie wiem czy coś się nie spieprzy ,kocioł gazowy kondensacyjny z zbiornikiem 130l na cwo zabudowanym

Dlaczego ma się popsuć?

Będzie OK gdyż jakby było źle to byś takiej nie ustawił

A ochronę przed legionellą to można osobno załączyć lub całkiem wyłączyć..

Wg mnie legionelle to kolejne yeti w naszych instalacjach

Ja takowej nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jak woda jest cały czas wymieniana(pobór) to żadnych bakterii nie będzie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
17 godzin temu, maronka napisał:

podobno to to się automatycznie na 65 raz na tydzień załącza ,tak że boję się że coś innego

U mnie w sterowniku jest taka opcja właśnie i raz w tygodniu podnosi temp do 70 stopni ale jak to zaznaczysz bo inaczej to samo nie zadziała . a na ile to jest groźna ta legionella hm mam wątpliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato ,pewnie większość użytkowników przepala na grzanie wody CWU drewnem, ja tez przepalam tyle co zagrzac bojler i podłoge w łazience ,a mam sporo drewna rozbiórkowego wiec korzystam bo w zimie tylko wegiel idzie ,a drewna rosnie górka i przybywa -uprzedzajac pytania czy pradem nie taniej i wygodniej :-)

Wiadomo żeby żeby dobrze spalic drewno musi przejść przez warstwe zaru ,plus wysoka temp i się wszystko spala ,a u nas palnik jest stosunkowo wysoki i częśc dymu idzie sobie góra i sie nie spala-smoli  , czyli pasowały by obnizyc wlot .

Jak najprosciej co zrobiłem ?,standardowo blacha na płasko na ruszta taka zeby je całkiem przykryła ,spaliłem węgla tyle zeby wartwa popiołu tak urosła zeby zostało przelotu w palnik ok3-4cm i później juz tylko spalanie drewna .

Na pomysł wpadłem przypadkiem jak późno skonczyłem prace przy domu i dodalem wegla zeby szybciej osiagnac temp ,wada ze zatyka przelot dołem całkiem i musi byc klapka w drzwiczkach naprzeciw palnika lub uchylac te drzwiczki jak to u mnie jest .

Drewno spala sie praktycznie na zero ,popiół z wegla dobrze izoluje i podnosi temp na dole ,sprawdzone juz praktycznie od kwietnia jak skonczyłem sezon palenia weglem bez wygaszania .

Warto sobie poogladac przekroje kotłów Atmos , i zasada działania co wyzej napisałem ,drewno sie spala  na dole taki zsyp-rynna i otwory w dół ,gazy z drewna przechodza w dół do komory spalania z ceramiki i się spalaja całkiem ,typowy układ dolnego spalania .

Miałem sie bawic i zrobic taki wkład zsyp do naszego MPMa z szamotek na lato do drewna w komore załadowczą  ,podsuwam pomysł ,moze sie ktos znajdzie pokombinowac, może sie producent pokusi dobrobić taka dodatkowa wkładke dla palacych drewnem ,bo temat kotła do drewna zapowiadanego juz od 2 lat od MPMa cos ucichł  ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda idzie non stop od rana do nocy ,tak że myślę że zostawię te 45 dla wygody rodziców ,ewentualnie załączę tą opcje z jednorazowym wygrzaniem na tydzień,dzięki panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.8 Funkcja podgrzewania c.w.u.
Funkcja załączona: c.w.u. jest podgrzewana zgodnie z wybranym pro
gramem zegarowym.
Funkcja wyłączona: brak podgrzewania c.w.u.
Uwaga
Dla podgrzewania c.w.u. zaleca się zadanie temperatury w
przedziale od 50°C do 60°C .
Czasy dla ogrzewania c.w.u. są ustawiane w programie czaso
wym 4 / c.w.u.
Ze względu na wygodę ogrzewanie c.w.u. powinno rozpoczynać
się na ok. 1 godz. przed początkiem centralnego ogrzewania.
1
RA-0000023
2
3
3
xxxxxxxxxxxxxx
XXXXXXXXXXXXXX
XXXX
5 Użytkowanie
20 EcoTherm Plus BBS EVO 15 – 28 H 7635765 - 02 - 16102015
Uwaga
Funkcja Legionella
Raz w tygodniu uruchamiana jest funkcja dezynfekcji termicznej,
tzn. woda jest jednorazowo podgrzewana do temperatury 65°C,
aby zniszczyć ewentualne bakterie legionellozy

A to jest cytat z instrukcji o czym pisałem,tyle że ta funkcja jest i już nie ma możliwości wyłączenia ale może to i dobrze

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie uruchamiania instalacji testowałem różne wersje nastawy dla cwu też.

Aktualnie mam 49'C +/- 1,5'C. Za bardzo obniżać nie ma co, bo oszczędości raczej nie będzie - "chłodniejszej" wody pójdzie więcej niż tej bardziej gorącej - i wtedy trzeba więcej grzać.

W moim układzie grzanie c.w.u idzie z bufora przez pomę obiegu c.w.u.- czyli rzeczywista temperatura zbiornika c.w.u będzie wyższa. A pomiar jest w "środku" objętości.

Tak się zastanawiam, czy nie bardziej sensownie byłoby dołożyć zawór 3D tak, aby zapewnić stałość temperatury dla zbiornik c.w.u. ? Próbował ktoś takiego rozwiązania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 10:35, janus61 napisał:

IMG_20180527_101532.jpg

 

 

IMG_20180527_101340.jpg

Ten rozwirowywacz jest w ostatniej komorze czy środkowej.

Edytowane przez dar12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2018 o 10:35, janus61 napisał:

Klasa 5. Kilka fotek.IMG_20180527_101402.thumb.jpg.0c8e233148b18f314c1ad2f8ded7b6e7.jpgimageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50imageproxy.php?img=&key=acc5b9696ee8bf50

IMG_20180527_101313_HHT.jpg

 

IMG_20180527_101510.jpg

IMG_20180527_101532.jpg

 

 

 

Czyli co  - dokupując jeden zawirowywacz (który chyba lepiej trzymać w ostatniej komorze bo w tej wcześniejszej nie wiem jak długo wytrzyma z uwagi na wyższą temperaturę)  i przednią część palnika mam 5 klasę emisję spalin i energetyczną :D

Edytowane przez Kristofer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej komorze to spaliny lepiej się wymieszają a w ostatniej to już po ptokach. Jak po jakimś czasie przepali się to jaka to filozofia taki coś dorobić, a nawet lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy to się sprawdzi jako coś użytecznego,czy zwykły wieszak na sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I może zbyt hamować przepływ plus mała dziura w przegrodzie i na drewnie mamy produkcję smoły na potęgę ,plusem może być dłuższe spalanie i mniejsza moc do uzyskania bez zbytniego przymykania pp ,wg mnie na węgiel to wszystko jest zrobione,ale kiedyś sobie zamówię ten palnik i sprawdzę jak działa,na węglu zrobili tą 5 klasę ,drewna nawet nie prubowali

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajmy, że zdjęcia są dla tego maleństwa co ma 8 kw. Mój to 17-19 - tam palnik może być inaczej zrobiony.Chyba że źle widzę i to nie ukośnik przed 8 a "1" :p

Edytowane przez Kristofer82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carinus napisał:

Nie wiadomo czy to się sprawdzi jako coś użytecznego,czy zwykły wieszak na sadze.

Wg moich doświadczeń z moim DS-em  zawirowywacz przy paleniu drewnem nic nie da ,  może coś daje przy paleniu węglem

Przećwiczyłem kilka rodzajów zawirowywaczy i zaburzaczy ciągu w swoim kotle - wg mnie one nic nie dają.

Dużo lepiej sprawdza się RCK.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak masz ledwie ciepłe spaliny, co zawirowywacz miałby jeszcze z nich wycisnąć ? Przy wyższej temp. spalin zawirowywacze zawsze coś urywają. Cała sztuka to urwać możliwie dużo z temperatury spalin i jak najmniej stracić na jakości spalania i komforcie obsługi. Co z tego, że spaliny będą letnie jak cała reszta będzie pracować źle... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.