Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta z pieca firmy Stalmark BOSS VEGAS 14 kw?

Zacząłem ogrzewać mój dom (jeszcze nie zamieszkany) i kombunuję z ustawieniami.

Dom mam ocieplony, założone mam 6 na 10 grzejników, działa również podłogówka, boilera natomiast niepodgrzewam.

 

Jakie macie ustawienia, i ile spala Wam ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj

Głównie chodzi o to, żeby linia żaru na palenisku była na środku rusztu wierconego, czyli żeby żar nie palił sie w samym tyle komory paleniska, ani żeby nie spadał do popielnika(regulujemy to funkcją "Przerwa Podawania". Skracamy czas, żar sie wysuwa. Wydłużamy czas żar sie cofa). Wpływa to na ilość spalanego węgla. Istotna jest też siła nadmuchy, wazne jest żeby nie była zbyt wysoka aby nie wypuszczać niepotrzebnie ciepła w komin. Histereze Kotła najlepiej ustawić na 2.

Opał obowiązkowo suchy! moze być również miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witajcie,

czy ktoś z Was korzysta z pieca firmy Stalmark BOSS VEGAS 14 kw?

Zacząłem ogrzewać mój dom (jeszcze nie zamieszkany) i kombunuję z ustawieniami.

Dom mam ocieplony, założone mam 6 na 10 grzejników, działa również podłogówka, boilera natomiast niepodgrzewam.

 

Jakie macie ustawienia, i ile spala Wam ekogroszku

Cześć beethoven posiadam ten sam piec tylko 18 a sterownik st 650

doszedłeś już do ustawienia pieca. Ja juz męczę sie miesiąc

 

Ja posiadam ten sam piec tylko 18, chciałbym wiedzieć czy ustawiłeś juz piec, czym palisz i jakie masz ustawienia

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Jestem od niedawna posiadaczem BOSS VEGAS 18 kw

W tej chwili ogrzewam bojler 100l. wychodzi mi 21 podań ekogroszku na dobę.(2 tygodnie na 50kg opału)

moje ustawienia: (sterownik ST650H)

przerwa podawania 6:30min

siła nadmuchu 23%

przerwa podtrzymania 200min

Wentylator w potrzymaniu:

czas pracy 40s.

czas przerwy 40min.

Histeza 3C

Jestem ciekaw jakie posiadacie ustawienia na lato i zimę?

Wspólnie możemy dojść do najlepszych ustawień.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem deflektor(na testy z blachy 2mm) od góry zmniejszający komorę spalania o jakieś 6cm (obecnie jest 16-17cm) Znacząco zmniejszyła się ilość sadzy

Docelowo chce z płyty szamotowej obniżyć do 11-13cm

Na ustawieniach:

przerwa podawania 3:00min

siła nadmuchu 24%

przerwa podtrzymania 50min

Wentylator w potrzymaniu:

czas pracy 30s.

czas przerwy 20min.

Histeza 2C

Grzeje boiler 100l. i dom przy temp. na zewnątrz 5-12 stopni,

wychodzi mi 48 podań na dobę czyli 9kg miału (mieszanka z lokalnego składu 19-23KJ)

Napiszę jak wychodzi po dorobieniu deflektora z szamotu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, dorobiłem deflektor z płyty szamotowej(boczne ścianki i górna) deflektor jest zrobiony z płyty szamotowej grubości 2cm. boczne wym. 12,5x12,5 (tylna ścianka ścięta pod kątem aby opał się nie blokował) górna 17x12,5. + taka przesłonka aby ten pył nie osadzał się pod oryginalnym deflektorem.

Dodatkowo zamontowałem regulator ciągu kominowego(zwykły regulator do wentylatora koszt 25zł) przerobiłem aby był szczelny w trakcie kiedy nie wieje, kiedy wieje się huśta, zauważyłem że jak piec grzeje w trybie praca bardziej się otwiera czyli to ciepło nie idzie aż tak w komin i czopuch mogę trzymać! jest gorący ale nie parzy.

Drzwiczki się mocno nagrzewały więc zamontowałem mate z włókna ceramicznego gr.25mm i na to blachę 3mm (obecnie drzwiczki paleniska są chłodniejsze niż drzwiczki wyczystki)

Ze względu iż ogień paleniska był tak mocny i leciał prosto na boczną ściankę dołożyłem jedną płytkę szamotową i kawałek blachy aby ten ogień nie leciał aż tak mocnym strumieniem.

spalanie w obecnej temperaturze w nocy -2 w dzień koło 5-7 wychodzi 90podań na dobę czyli coś koło 15-18kg miału

Sadzy jest naprawdę mało! ale opada ten pyłek i nie wiem jak się tego pozbyć.(z ekogroszku by go nie było)

Dorobiłem nową blachę paleniska tak aby nie dmuchało na samym początku(przy podajniku) i po bokach (pod płytkami szamotowymi) przy końcu otwory zaślepiłem bo wychładzało. (teraz jak bym dorabiał nową odstąpił bym po 2,5cm z każdej strony)

http://www.fotosik.pl/u/minek3/album/2381090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na forum jestem nowy, ale jak czytam poziom waszego spalania oscylujący na poziomi około 15kg/dobę to mnie szlak strzela. Mam dom z ceramiki ocieplony styropianem o całkiem dobrym współczynniku. Dom parterowy z kotłownią na tym samym poziomie. Piec Boss Vegas 18KW ze sterownikiem st-650h. Najbardziej zastanawia mnie to, że piec nie pozostaje w trybie podtrzymania tak długo jak wszyscy piszą. Podawanie w pracy co około 1minute 45s powoduje ze chyba calkiem szybko się nagrzewa bo w około 5 minut. temperatura zadana 56*C podskakuje po zakonczonej pracy do około 59*C czasem 60*C ale w podtrzymaniu pozostaje jedynie około 20 minut. Próbowałem już przedmuchów co 5 minut co 10 minut i rzadziej ale jakoś to nie pomaga. Palę w tej chwili ekogroszkiem bo miał z miejscowego składu się szlakował potwornie i u mnie nabijanie temperatury trwało wieki a u Szwagra w kotle stalmarku z podajnikiem z tyłu (nie znam dokłądnego modelu ale moc około 25KW) pali się całkiem dobrze ten sam miał.

Chciałbym, żeby jakaś Dobra Dusza podpowiedziała od czego mam zacząć w poszukiwaniu odpowiednich ustawień i jakie ustawienia mam zmieniać a jakie nie, co obserwować itp. Proszę o pomoc bo teraz spalanie jest dalekie od ideału, w domu ciepło woda gorąca ale ilość opału jest zbyt duża biorąc pod uwagę nowoczesne budownictwo i jakość użytych w budowie materiałów. Dodam tylko ze mieszkam od maja ale od końca stycznia tego roku w domu paliłem na grzejniki (średnia temperatura wynosiła w największym pomieszczeniu 24-25*C).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak jest chłodno na polu to długo w potrzymaniu piec nie będzie, wiem po sobie że bez deflektora spalał mi więcej i produkował więcej sadzy!

Wydaje mi się że masz za duży nadmuch daj w granicy 23-25% i podawanie w pracy zmień na 3min za często ci podaje, dodatkowo histeza 2*C

Po zmianach zaobserwuj gdzie masz płomień, najlepiej jak w pracy jest bliżej środka a po przejściu w tryb podtrzymania blisko popielnika.

Ja przygodę z piecem z podajnikiem mam od tego roku i piszę tylko to co zdążyłem zauważyć.

Ale planuję przerobić trochę deflektor bo na bocznych ściankach po miesiącu miałem delikatne spieki.

W planach mam zrobić boczne ścianki ze stali 4-5mm tak aby przy podajniku było przy ściance bocznej a przy popielniku była oddalona od ścianki bocznej o 2cm, góra bez zmian.

Jak nie miałem deflektora to miałem takie ust:

przerwa podawania 3:15min

siła nadmuchu 24%

przerwa podtrzymania 50min

Wentylator w potrzymaniu:

czas pracy 30s.

czas przerwy 20min.

Histeza 2*C

Pozdrawiam i napisz czy coś pomogłem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem rok temu piec boss Vegas 18 kw i jestem załamany. Piec produkuje taka ilość sadzy że to przechodzi ludzkie pojęcie. Przynajmniej raz w tygodniu musze go czyścić. I wychodzi tego pyłu około pół popielnika. No nie tego się spodziewalem. Jakbym chciał co chwile stać przy piecu to nie kupowanym pieca z podajnikiem. Koledzy w pracy mówią że piece z KBO czyszczą raz na miesiąc albo rzadziej.

Druga sprawa to piec w podtrzymaniu. Nie wiem czy u mnie to trwa 3 minuty. Piec cały czas chodzi. Palilem miałem Piast 23 w tym roku kupiłem Odsiewke z Bobrku 27. Nie pomogło więc cały czas jadę na trybie letnim. Z pieca podbija mi temp na grzejniki na piętrze a na dół uruchamiam w menu zaawansowanym pompę podłogowa i grzeje dół. Temp w domu mam 23 stopnie.

Moje ustawienia to:

1. Czas podawania 4:30

2. Wentylator 60% (miałem juz na20 i 35% piec tak samo nadawał się do czyszczenia po tyg)

3. temp zadana 58

4. Praca wentylatora w podtrzymaniu 120 sekund co 10 minut.

 

Do ogrzania 160 m plus 180l bojler. Dom ocieplony 15cm styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 latach w końcu doszedłem do ładu z sadzmarkiem Duo-Boss 19Kw. Wasz vegas to właściwie to samo, tyle że bez rusztów wodnych.

Kilka uwag by sadzmark produkował mała ilość sadzy:

- bardzo suche paliwo. A przy tłokowcu najlepiej się pali miałem. Kaloryczność dowolna;

- wentyl na ok 35-45%

- temperatura na piecu 60-65;

- wykręcić tą blachę co zasłania klapkę i ustawić klapę by była uchylona na ok 0,5cm (ta w dolnych drzwiczkach);

- po sezonie grzewczym wyciągnąć tłok, dobrze wyczyścić delikatnie nasmarować i złożyć;

 

Jak paliwo będzie chociaż trochę wilgotne ilość sadzy znacznie wzrasta. U mnie schło w kotłowni przez całe lato ok 1 tony. Idealnie sucha pali się super. A jak wrzuciłem prawie suche ilość sadzy znacznie wzrosła.

Aktualnie ilość popiołu jaki się zbiera jest spora (co 2-3 dni trzeb wygarnąć), ale nie jest czarna i nie trzeba tego skrobać jak to miało miejsce wcześniej. Teraz jest bardzo sypka i nic się nie odkłada na piecu w postaci smoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Mam Boss Vegas. Kilka dni nerwów, myślenia i analizowania. Postanowiłem zadzwonić do producenta. Rozmawiałem z serwisem.

I potwierdziło się moje rozumowanie.

Zacznijmy od tego że zapomnijcie o:

- masz spieki w popielniku to coś zle działa - to kwestia wegla

- podajesz za często to zużyjesz za dużo - nie myśl tak, poczytaj niżej

- histerezę wydłużasz to mniej zużywasz - nic bardziej mylnego - przecież musi dłużej pracowac aby dojść do zadanej temperatury.

 

Zasady sa proste:

- nadmuch i jego moc - jak masz dużo sadzy do dmuchasz za słabo lub palisz mokrym - baw sie tym parametrem i sprawdzaj - wiekszość ustawia na 20- do 30 i jest ok

- żar który masz w miejscu palenia musi byc ustawiony ok 5,6 cm od spadu do popielnika - nie dalej i nie bliżej - ten parametr regulujesz przerwą podawania - 2,5 min 2,2 min powinno rozwiązac temat - i nie bój się że zużyjesz wiecej, dużo popiołu na skraju spadu do popielnika studzi i gasi żar, spada temperatura - wiec wydłużając czas podawania kumulujesz popiół a żar przesuwasz do tyłu zamiast do przodu - tracisz ciepło, wiec i tak spalisz wiecej

- histereza 2 stopnie - może ci się wydawać ze za czesto będzie sie odpalał - nic bardziej mylnego, nawet jesli to szybko osiągnie zadana temperature, dasz wieksza histereze to będzie dmuchał podawał dmuchał podawał i dmuchał i podawał....to błąd, popatrz na czas podawania - przesuwając żar do przodu masz ciepło w idealnym miejscu, temperatura zacznie rosnac powyżej zadanej i bedzie sie dłużej utrzymywać

 

- utrzymuj temperature na 60 stopni na piecu - piec się nie poci, nie wytracają się żrące związki - wydłużysz jego zywotność, i zainwestuj w zawór 4 drogowy, masz w domu za ciepło mieszasz w zaworze zimna wode, masz za simno, odcinasz zimną wodę. nic nie musisz zmieniac na piecu, zmieniaj na zaworze, nawet na jesieni czy wiosna. Trzymaj 60 stopni - nie zużyjesz wiecej, nie bój się.

 

Mam nadzieje że pomogłem

Niezależnie od tego czym palisz trzymaj sie tych zasad.

Dzieki

Flint

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.od tego roku posiadam stalmarka boss vegas 28 kw.pierwsze miesiace tzn.pazdziernik i listopad 25 kg teraz juz grudzien troche ponizej 0 i zuzycie dwukrotnie wieksze.pale mialem powstalym z produkcji ekogroszku.z 50 kg mialu pol popielnika popiolu na dobe.obecne ustawienia zadana 60/przerwa podawania 3:50/dmuchawa 35/przerwa w podtrzymaniu 40 min/dmuchawa w podtrzymaniu czas pracy 50 s przerwa 30 min/histereza piec 2 stopnie/cwu 4 st/prosze o pomoc jak sensownie pozmieniac i czy jest sens na zmniejszenie zuzycia.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ten kociol pracuje na roznych rodzajach mialu podobnie.mam dosc duze wahania temperatury na kotle na ekomiale okolo 24 kj przy zadanej 60 temepratura pracy od 50 do 64.niewiem czy to kwestia opalu czy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, podstawą w kotłach z podajnikiem tłokowym jest utrzymanie żaru na palenisku w granicach 4-5cm zsypu do popielnika, ponieważ w takiej konfiguracji kotły z tym rodzajem podajnika są najbardziej wydatne energetycznie. Super że używasz miału na tłokówce bo to jest dedykowane paliwo do tego typu podajnika. Jeżeli wyregulowałeś czasem przerwy podawania żar na palenisku odpowiednio to jedyne co przychodzi mi do głowy to zmniejszenie nadmuchu tak żeby ogień nie miał barwy zbyt czerwonej (zbyt mały nadmuch) i nie wyrzucał zbyt dużo iskier (zbyt duży nadmuch) bo wtedy będzie strata kominowa i ciepło wypuszczasz w atmosfere. Jak u Cb z sadzą przy takim kalorycznym paliwku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam serdecznie,

jestem nowym użytkownikiem i potrzebuje waszej pomocy. Jestem akurat na etapie zakupu pieca dla teściowej Stalmark Boss Vegas 14kw, który polecił mi montażysta.

Problem w tym że nie mam pojęcia jak będzie ze spalaniem i mocą.

Dom teściowej to stary klocek ponad 40lat, nieocieplony, okna co prawda PCV, ale też już swoje mają, 2 kondygnacje 110m2, 3 pary drzwi wejściowych do domu (jedne chce zamurować, bo nieszczelne), fundamenty też nieocieplone. Ogólnie dużo dziur przemarzania. Obecnie jest stary żeliwny piec w stylu śmietnika, który wszystko przyjmie.

Na dachu są prowizoryczne solary do wody bieżącej, które latem bardzo dobrze się sprawdzają. Dodatkowo chciałbym wymienić grzejniki na aluminiowe z termostatami, bo są stare żeliwne.

Czy możecie mi pomóc w temacie czy ten piec uciągnie chyba że lepiej poszukać czegoś innego ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.piec boss vegas 28 kw uzytkuje od 3 miesiecy.jak instalator zapalil w nim 8 pazdziernika do tej pory sie pali.w moim przypadku obsluga sprowadza sie do wieczornego wyrzucenia popiolu z popielnika (moglbym co drugi dzien wtedy bylby pelny) i zasypaniu porcji paliwa.tak jak pisalem wczesniej przy kilku stopniach na minusie na dobe wychodzi ok.50 kg ekomialu ok 24kj.ogrzewam ok 260 m2 pomieszczenia 23stopnie .moze przy groszku byloby mniej ale musialby spalac o polowe mniej zeby sie kalkulowalo z cena.poza tym raz na tydziej czyszczenie pieca z sadzy co wyglada jak suchy pyl (cala czynnosc ok 5 minut).kolega powyzej pytal o sadze.u mnie jakos tego bardzo duzo niema po otwarciu srodkowych drzwi po dobie palenia na blasze z przodu i na tyle jest moze okolo 2,3 cm tego pylu(mi to nieprzeszkadza zbytnio).spobuje jeszcze przez najblizsze mrozy przepalic ekoroszkiem 26kj (dam znac jak sie pali).ogolnie dobry kociol,jak kazdy ma wady i zalety ale przy srednio dobrym opale mozna ogrzac dom przy niewielkiej obsludze.mysle ze cos pomoglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów,

 

od 3 miesięcy mam kocioł stalmark boss wegas 23kw zasilany ekogroszkiem Kazimierz Plus 26kj , ogrzewa budynek z lat 80- tych w połowie ocieplony wełna mineralna wewnątrz pustaków w ścianie , grzejniki w połowie żeliwne a w połowie nowe aluminium, rury stare stalowe z dawnych lat, powierzchnia grzania 220m2, komin 8m wys , 14x 21 cm, kocioł grzeje tylko na grzejniki,

obecnie mam następujące ustawienia kotła

- temp zadana 55 st C,

- przerwa podawania 3min 20s, nadmuch 30%,

- przerwa podawania w podtrzymaniu 20 min , wentylator w podtrzymaniu co 11 min po 15 sek,

- histereza 2 st .

co przy temp zewn dzień minus 10 st C / noc minus 18 st C daje w domu temp 21,5 st C

moje spostrzeżenia i próby :

- przy ww przerwie podawania żar na granicy 5 cm od spadku do popielnika - stosowałem przerwe 4,20 ale żar w połowie płyty paleniska i ogólnie mało żaru co powodowało dłuuugie podbijanie temp w trybie pracy do zadanej,

- kocioł pracuje przy otwartym kominie do połowy - gdy dałem całkowicie otwarty komin nie widziałem wiekszej różnicy w pracy kotła ( jedynie mniej wali dym na człowieka przy otwarciu drzwiczek ;))

- wentylator : gdy dałem na 40% nie widziałem większej różnicy niż z 30% ( krótsza praca przy podbijaniu temp ale praktycznie taki sam pobór opału ) a przy 25% długo dochodzi do zadanej temp,w efekcie mniej żaru na podtrzymania

 

Ogólnie praca kotła : na podtrzymaniu jest max 10 minut i nic więcej :( , powrót do trybu praca : do uzyskania zadanej temp potrzebuje ok 8 min, wtedy następują 2 lub 3 podania opału ( gdy jest 3 podanie to po kilkunastu sek wskakuje w podtrzymanie ) , w trakcie pierwszych 3-4 min następuje spadek temp o dalsze 3 st do 49-50 st C i dopiero zaczyna rosnąć , średnio na godzinę są 9-10 podań opału ( ok 50kg/ doba), popiołu i spieków trochę jest - ale to zależy od opału na który i tak mamy mały wpływ ( mimo 850zl/tona :( ),

Moje pytanie : czy przy mojej instalacji i stanie cieplnym budynku kocioł pracuje normalnie - czy podtrzymanie na poziomie 10 min jest normalne , czy taki spadek temp po przejsciu pieca w tryb praca jest normalny, co Byście pozmieniali w moich ustawieniach, na jakie rzeczy zwrócić uwage , co obserwować , za wszelkie sugestie z góry wszystkim dziekuję . Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czyżby wszyscy Koledzy ( z uwagi na plusowe temperatury ) :) zakończyli już sezon palenia i nie zaglądają  ......a ja liczyłem na jakieś sugestie w zakresie moich nastawów  kotła . :(.  

 Liczę na mrozy i pomoc w mojej sprawie :)

pozdrawiam krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Sam już walczę ponad rok ale zauważyłem że szkoda nerwów wieć dałęm na luz widzocznei tak musi byc w tym piecu w tym domu itd :)
Piec boss vegas 23kw 
Podawanie 1.55-2.05 wtedy w tym piecu paliwo jest na srodku czyli tam gdzie ma byc 
Z nadmuchem też walczyłem teraz mam 70%
przedmuch co 10min 30-40sek
przerwa podtrzymania ok 30 min ale jak mialem 20 było lepiej chyba 
spalanie generalnie przynajmniej w moim domu zalezy bardzo od temp na zewn, od minus 6 w  dół rośnie wręcz 2krotnie
przy temp ok 0 do +5 spalanie ok 40kg (palę tylko miałem ale w 90% mialem w ost dostawie jak groszek cale 6 ton) więc mozna powiedziec ze groszkiem ;)
poniezej tych 5 st wzrasta do jakichś 60kg 
stresowałem sie tym kilka dobrych mscy ale cóż tak widocznie ma byc a opowiesci typu 18kg na dobe komus pali to jak nie zobacze nie uwierze
Podobno piec o mocy 23kw musi palic niemalo a do tego mialu pali zawsze wiecej,odp instalatora
Kazdy dom inny ,inaczej ocieplony lub tez i nie,inne metraże itd itp
więc co dobre u mnie nie znaczy ze u kogos bedzie tak samo dobrze
Jak ktos na tym forum rzekomo zliczył jedno podanie to ok 0,30kg do zadanej dochodzi pare minutwiec coby sie palilo na srodku podawanie co ok 2min jest tych podan powiedzmy 3,4 i tak ze 2x na godz tj 1.8-2.4 kg na h razy 24h
prosty rachunek te spalania 20kg > nie mam pojecia skad w piecach duo boss czy boss vegas sie komus biorą
ale cóż jak tak ktos ma to gratuluje i niech ma nie jestem zazdrosny wscibski itd
ja mam tak i widzocznie tak ma byc z tych prostych wyliczen na koncu podanych wynika ze niepotrzebnie sie stresowalem
tak ze zycze wsz milego dnia i jak najmniej stresu z ustawieniami pieców ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

i mamy marzec:) z moich przeróbek bez wiercenia itp (piec na gwarancji)

Regulator ciągu kominowego zrobiony z klapki na wentylator (przy wietrze na polu odciąga dużą część powietrza i piec pracuje na prawie jednakowym ciągu powietrza)

Deflektor dorobiony z płytki szamotowej idealnie docięty i włożony tylko górny bo z bocznymi były problemy (dobrze utrzymuje żar na palenisku i zmniejszył ilość sadzy)

Dodatkowo dorobione automatyczne uchylanie dolnych drzwiczek ( Ogień ma wyższą temperaturę sprawdzone w czopuchu czujnik temperatury )

kiedy załącza się wentylator klapka się uchyla na około 5-6mm i dostaję lewego powietrza, jak się wyłączy to zamyka.

Ogień po otwarciu drzwiczek jest czysty a gazy są spalane.

Od Września mam piec i jeszcze go nie wygasiłem do tej pory spalił 3,7T miału. (Będę musiał zakupić na dniach  jeszcze bo miałem 4t)

Pozdrawiam i dajcie znać jak u was spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,mam Bos Wegas 14 od 1 października spaliłem około 4T miału na 120m2 nieocieplonego domu.

Możesz dać foto twojego dorobionego deflektora,też wymodziłem coś takiego i widzę poprawę w czystości

spalania.Mam tyko problem z zawieszaniem się miału w zasobniku gdy jest wilgotny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.kociol boss vegas 29 kw uruchomiony 10.10.2016 do tej pory niewygaszany.zuzycie 7 ton mialu 23 cj.ogrzewane 250 m ocieplony w 70 % mozliwosci.jezeli jest mozliwosc zmniejszenia sadzy prosze o podpowiedz,zdjecia.bo tylko taki minus dla tego kotla jak dla mnie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.