Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wow jaka cena. Prawie 20.000 najtańsza opcja. Zbyt mocno skomplikowany konstrukcyjnie i cena poleciała mocno w górę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Damian111
      Witajcie,
      od dwóch miesiecy ogrzewam swój domek (130m2, ogrzewanie podłogowe) kotłem PELMAX z palnikiem PBMAX produkcji Biawar-Nibe i chetnie wymienił bym sie swoimi obserwacjami z innymi użytkownikami ww. kotła, jesli są tacy na Tym forum.

Moje dotychczasowe doswiadczenia są ze wszech miar pozytwne, kocioł pracuje bez najmniejszych przestojów, opał który do niego sypie (pellet) nie nalezy do najlepszych cena 780zł/tona ale nie sprawia większych kłopotów.

To nad czym się teraz zastanawiam to optymalizacja ustawień, a tu jak na złość brak jakichkolwiek inforacji od innych użytkowników.
      Jesli macie taki kocioł to piszcie.
    • Przez Cragmite
      Witam,

Zima się zbliża wielkimi krokami, a ja stanąłem przed zadaniem wymiany kotła na nowy, gdyż stary niestety (stety?) wyzionął ducha.

Nie znam mocy poprzedniego kotła, był to bardzo stary, żeliwny kocioł górnego spalania. Z pomocą znajomych i internetowych kalkulatorów oszacowałem moc potrzebną na ogrzanie domu na około 15-16 kW. Piec ma służyć do palenia węglem typu orzech i być sterowany mechanicznym miarkownikiem ciągu. Ciąg kominowy jest bardzo dobry, nie znam dokładnej wysokości komina, ale jest baaardzo szeroki (pozostałość po dawnej kuźni).

Naczytałem się mnóstwa nieprzychylnych opinii na temat górniaków, więc raczej zdecyduję się na kocioł DS, tylko... nie wiem na jaki.  :(

Cena maksymalna (do której jednak wolałbym się nie zbliżać...) to 4000 zł. Obecnie mam dylemat spośród 3 modeli:

1. KSGW Zgoda (http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/ksgw-zgoda/)

2. MPM DS (http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/mpm-ds/)

3. Dakon DOR (http://czysteogrzewanie.pl/ranking-kotlow/dakon-dor/)

Wiem na razie tyle, że KSGW Zgoda nie ma ceramicznego palnika, co mają pozostałe, a MPM DS nie ma opcji mocy idealnej dla mnie - są albo ciut za mocne (17-19 kW) albo ciut za słabe (12-14 kW).

Pomożecie z wyborem? A może doradzicie inny kocioł?

Pozdrawiam!
    • Przez Wacek0987
      Witam.

Zbliża się wiosna i chcę pozbyć się bardzo przykrej kuchni kaflowej, która jest obecnie źródłem ciepła w centralnym ogrzewaniu w moim domku.

Są to trzy pomieszczenia - pierwsze około 2x2 (tam stoi piec, chciałbym aby ogrzał pomieszczenie, bo nie mam tam kaloryfera), drugie 2x3 (7 żeberek) i pokój 3x3 (13 żeberek). Instalacja jest na pompkę.

Szukam czegoś prostego i taniego, nie znam się na tym i proszę o poradę.
    • Przez track33
      Witam
      Jestem na etapie zakupu kotła spalanie wegiel. Od miesiąca biegam po sklepach i całym internecie zbierająć informacje co jest najmniej kompromisowe do kupienia.Wydaje mi się że te dwa piecyki jak w temacie choć różnej firmy to jednak takie same produkowane przez jedna firmę sa najbardziej przemyślane konstrukcyjnie tak w spalaniu odbiorze z nich ciepła przez wodę jak i obsługi.Jeśli ktos zetknął się z takim pracującym piecykiem proszę o wrażenia jestem ciekawy czy podziela moja opinię.Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
    • Przez krzysm83
      Witam jestem tu nowy  poszukuje dobrego kotła DS  jakiego producenta ( model ) możecie polecic

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.