Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Pomoc Kocioł Tekla Duo Versa Palnik Rynnowy Jakie Ustawienia


ruter100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Widzę że nie tylko państwo macie problem z tym kotłem. Też jestem niezadowolony z tego kotła może to wina paleniska rynnowego że nie idzie ustawić podawania węgla tak żeby się ładnie dopalał. Ja palę ekogroszkiem i też mam ten sam problem. Czyszczenie kanałów co tydzien to jest masakra jak na 5 klase kotła a poza tym to widze czarny dym z komina co przy poprzednim kotle nie bylo widac. To jest mój drugi kocioł z podajnikiem i czuję wielki zawód co do tego modelu. Wcześniej miałem kocioł Viadrus LING 25 z podajnikiem ślimakowym z retortą i nie było żadnego problemu. Wszystko sie fajnie palilo tylko kwestia ustawien odpowiednio kotła. Tutaj walcze juz pół roku i nie moge dojsc do jakiego ustawienia zeby opał sie fajnie dopalał. Nawet w pewnym momencie zaczął sie wydobywać dym z pod zasobnika gdzie jest przykręcony z góry. Musze sciągnąć serwis zeby to uszczelnili bo troche niebezpieczne są takie rzeczy gdyż można sie otruc takim gęstym dymem. Może przy okazji cos jeszcze doradza bo ja juz niemam pomysłow na poprawe dopalania wegla. Jak coś sie dowiem to podziele sie wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serwus.

Posiadam ten piec, pierwsza zima przedemną jak wprowadze sie do domu na stale. Poprzednia zime przepalalem nim lecz dom ani ocieplony narazie i palilem tylko w nocy. Co sądze? Nie jest zle, napewno trzeba pamietac o regularnym czyszczeniu. Nie pamietam ustawien, ale przepalal dosc ladnie wegiel. Bede sledzic watek i jak zacznie sie okres jesienny to myśle ze mocniej sie wlacze do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś oprócz farorza1979 jedzie na PIDzie ? 
Też walczę z ustawieniami tego kotła....

Sterownik Compit Select ver 1,10

Dom ok 170m2 z lat 50-tych, nieocieplony, spalanie w granicach 25kg na dobę przy obecnych temperaturach (2*C - 10*C)

Temp pieca 60*C

Temp na grzejniki 40*C

--------------------------------------------

Podawanie 5s (brak możliwości zmiany)

Przerwa 34s

Podtrzymanie 18 min

Wentylator 110 

---------------------------------------------

Czasami węgiel spala się na bardzo sypki a czasami spadają nieprzepalone spieki...

Tak jakby przerwa w podawaniu była za krótka....

Używam pogodówki, palnik rynnowy, ekogroszek z Chwałowic.
Proszę o sugestię 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

~adalooo

miałem podobne problemy z niedopalonym węglem według mnie zależy to od kaloryczności, wegiel z Chwałowic jest dobrej jakości opałem a jednak nie do końca się przepalał, zacząłem mieszać ekogroszek z miałem który zakupiłem również na kwk Chwałowice i problem niedopalania rozwiązałem, przepala sie 100% Niestety już w tym roku miału nie ma w sprzedaży. Ale spróbuj pomieszać ekogroszek z Chwałowic z tanim opałem z hipermarketu. Jest trochę zachodu z tym ale finansowo może się opłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich 

Ustawienia 

Podajnik 5 sec 

Podajnik przerwa 20 sec 

Wentylator 135-138

Podajnik podtrzymanie 20 min 

Zadana temperatura CWU 55

Pełny zasyp ekobran gold 150 kg na tydzień 

Z tego szuflada popiołu 

Popiół mieszany czyli pył i delikatne spieki ale lekko ruszone się rozsypują 

Wentylator przysłonięty na 3/4 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Czy wszystkie osoby które miały problem z ustawieniem pieca znalazły jakieś rozwiązanie. Czy może zmiana opału przyniosła lepsze efekty?

Ciągnąc dalej temat to chciałem powiedzieć, że chyba od roku mieszam węgiel z biomasą i efekt spalania jest dużo lepszy.

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.