Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie Lazar Smart Fire 11


jura01

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie według was powinno byc spalanie powiedzmy na dobe? mi wychodzi ok 1 worek, wydaje mi sie troche duzo bo to by wyszlo na sezon ok 3t dom nowy parterowy  grzany pierwszy sezon 23-24 st. pow zabudowy 150m, uzytkowej okolo 105m ale w garazu i kotlowni tez cieplo :) mur beton komorkowy 24cm i styropian 12cm austrotherm lambda o,38. strop drewniany ocieplony welna 20cm isover lamda 0,35. Ok 40m podlogowki i reszta grzejniki, temperatura na mieszaczu 37st. ogrzewana c.w.u 140l. musze jeszcze zamontowac zawor zwrotny przy bojlerze bo mi grzeje wode grawitacyjnie mimo wylaczonej pompki do 60st. ( i to tez chyba jest przyczyna dlugiego nagrzewania kotla po osiagnieciu temp. zadanej na mieszaczu? )  kolega Sambor mnie zawstydzil :) przy jego metrazu 2t na zezon to u mnie kurcze chyba duzo by wyszlo co sadzicie? aha i w domu nie mam jeszcze wszystkich drzwi wewnetrznych trza sie bylo szybko wprowadzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie mam jeszcze sterownika ale jak bede kupowal to z allegro bo taniej niz u lazara :)  podlacze sam, tam jest do tego przewod 4 zylowy a w instrukcji jest nawet opisane gdzie co jak podlaczyc. Skoro juz jest na allegro bo chyba tez chodzi ci o ecoster 200 to znaczy ze juz zostal wyprodukowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Po pierwsze napisz coś o kotle i instalacji. Porównywanie wyników zużycia opału jest jak porównywanie wielkości członka, bez sensu. ;)

 

 

mur beton komorkowy 24cm i styropian 12cm austrotherm lambda o,38. strop drewniany ocieplony welna 20cm isover lamda 0,35. Ok

Weź też poprawkę na solidność wykonania tego ocieplenia. Jak ekipa się nie postarała to może być od groma mostków cieplnych i pomimo zastosowania grubego ocieplenia ciepło ucieka na zewnątrz.

Znam sytuację gdzie ekipa od ociepleń zużyła tylko jedną puszkę piany na dom 120mkw, a glify kleili na klej. Także ten... "polak potrafi". :D

 

Jeśli to był twój pierwszy sezon grzewczy to nie jest zły wynik. Jak chcesz osiągnąć taki wynik jak kolega @sambor to zainwestuj trochę w ocieplenie poddasza, bo 20cm to jest mało. Usprawnij ogrzewanie pod kątem strefowego ogrzewania pomieszczeń i obniż temperaturę wewnętrzną do 22-21 st. po tych zabiegach może ugrasz z pół tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, jestem posiadaczem kotla lazar smartfire 15 kw z zasobnikiem. Ogrzewanie dom jednorodzinny poniemiecki około 110m2 ocieplony 12cm styr. Graf 0,31 welna na poddaszu 15cm nowe okna i drzwi

Instalacja

Ogrzewanie 6 grzejników dużych 3 małe, inst, pex, zawór 4d kocioł lazar smartfire 15 kw, wymiennik ciepła kospel sp180

Ogólnie jestem laikiem, kocioł został uruchomiony, ale nie przez serwis, bo im to się nie spieszy, a tu zima idzie. Moje pytanie jakie powinny być ustawienia dla kotla , kocioł nie może osiągnąć temp. zadanej ustawionej na 75st.a chuczy cały czas przy czym spalił ze 40kg peletu przez niecałą dobę, chyba tez źle spala bo z podajnika wyciągnąłem spieki peletu , wkurzył się i przelaczylem na fl, kocioł szybko osiągnął temp. I zwolnił obroty wentylatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho jak w kosciole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze trzeba uzbroić się w cierpliwość, a u mnie kocioł grzeje, próbuje różnych ustawień ale dalej grzeje i nie zwalnia pomimo osiagnietej temp.

Ustawiłem na fl i pytanie i mam opcje dodatkową fl z minimalną mocą kotla i druga z max.mocą przedział jest od 0 do 100%

Czyli np 50% oznacza ze kocioł chodzi z 50 %mocy i co z drugim parametrem tez mam go ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem możliwość zobaczenia pierwszy raz na żywo kotła na pellet u znajomego i podczas obserwacji jego pracy zauważyłem, że podczas wygaszania/rozpalania gwałtownie spada temperatura kotła. Wiadomo, podczas procedury czyszczenia spada temperatura kotła, bo na wymiennik leci zimne powietrze, ale nie spodziewałem się, że spadek wyniesie ponad 10°C w 15 min. Obecnie kocioł pracuje 1,5 godziny, po czym  wygasza się (trwa to ok 10 min.) za chwilę ponownie rozpala (ok 5 min.), tak jest dopóki  termostat pokojowy nie osiągnie zadanej.  Moim zdaniem strata jest spora i namawiałem znajomego do ustawienia pracy ciągłej na małej mocy , ale jemu to nie przeszkadza. Pytanie, czy to normalne, że kocioł wychładza się tak szybko?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam SF 15kW sprawdziłem faktycznie w momencie wygaszania wymuszonego np wyłączeniem sterownika lub procedury czyszczenia palnika temperatura pieca spada o ok 15 stopni w 20 minut......później jest to już mniej stromo...( jednak zakup modemu internetowego do pieca to trafiona inwestycja)....

Ja osobiście staram się tak ustawić by kociołek nie wygaszał się zbyt często---lepiej niech pracuje z mniejsza mocą w dozorze..

Pozdrawiam.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 3.12.2014 o 20:00, jura01 napisał:

Jakie według was powinno byc spalanie powiedzmy na dobe? mi wychodzi ok 1 worek, wydaje mi sie troche duzo bo to by wyszlo na sezon ok 3t dom nowy parterowy  grzany pierwszy sezon 23-24 st. pow zabudowy 150m, uzytkowej okolo 105m ale w garazu i kotlowni tez cieplo :) mur beton komorkowy 24cm i styropian 12cm austrotherm lambda o,38. strop drewniany ocieplony welna 20cm isover lamda 0,35. Ok 40m podlogowki i reszta grzejniki, temperatura na mieszaczu 37st. ogrzewana c.w.u 140l. musze jeszcze zamontowac zawor zwrotny przy bojlerze bo mi grzeje wode grawitacyjnie mimo wylaczonej pompki do 60st. ( i to tez chyba jest przyczyna dlugiego nagrzewania kotla po osiagnieciu temp. zadanej na mieszaczu? )  kolega Sambor mnie zawstydzil :) przy jego metrazu 2t na zezon to u mnie kurcze chyba duzo by wyszlo co sadzicie? aha i w domu nie mam jeszcze wszystkich drzwi wewnetrznych trza sie bylo szybko wprowadzac :)

To dobrze ci spala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Selecty weź pod uwagę coś w podobnej cenie,  ale na większym wypasie (również włoskie)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wpływ na ilosć spalanego pelletu  ma tak wiele czynników że  nawet szkoda czasu na ten temat dyskutować. 

Dal przykładu  20 użytkowników tego samego kotła  o podoobnej  kubaturze  ogrzewanych pomieszczeń ale  mieszkających w różnych regionach  kraju  gdzie  każdy będzie miał inne  spalanie przez czynniki zewnętrzne jak wiatr , usytuowanie terenu ,wysokość nad poziomem morza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam czy temperatura zadana kotla powinna sie utrzymywac caly czas??? Mam zadana 75 stopni a zadko kiedy kociol osiaga ta temperature wchodzi w jakies fazy postoju itp. Tak samo jest z mieszaczem zadana 35 a jest 25-28 temp. zadana w domu jest na poziomie 21,5 stopnia ale czasami spadnie np. do 20,4 i dopiero kocioł zaczyna pracowac to chyba cos nie halo skoro chce miec 21,5 to powinien to trzymac a nie spada o stopien i dopiero sie zalacza prosze o jakies podpowiedzi i informacje bo wielcy serwisanci z lazara po telefonie twierdza tylko ,,przieciez ja wszystko wysjasnilem" w 30 min nie da sie nauczyc obslugi takiego pieca. W razie jakby ktos mial jakas podpowiedz to podam maila [email protected] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.