Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Kotła Olimp 18 Kw Termo-Tech Stąporków


tyska91

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jak dokładnie jest zrobiony wymiennik i czy da się ten deflektor powiesić na sztabach rusztu dodatkowego. musiałabyś wrzucić fotki jak kocioł wygląda albo jakiś szkic z instrukcji lub strony producenta.

zawirowywacze pomoga ale myślę że deflektor tez wspomoże dopalanie i podniesie sprawność procesu.

obawiam się że niestety wszystkie węgle marketowe sa siebie warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam skan z instrukcji. Gdyby istniała inna możliwość zawieszenia deflektora niż na dodatkowym ruszcie, byłabym wdzięczna za podpowiedzi :)

post-60714-0-31954600-1418478309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz jaka jest odległość rusztu żeliwnego od palnika- jak go nie masz jeszcze to połóż tam coś prostego na wypustkach od rusztu i zmierz

jak będzie w okolicy 20-25cm to będzie miejsce

jeśli mniej to można trochę oszukać i położyć deflektor na 2 sztabach rusztu i nadal spełni swoją rolę

zawirowywacze bym dodał bo wymiennik jest dość prosty i krótka droga spalin.

wpisz w wyszukiwarkę na forum i powinieneś znaleźć moje posty ze zdjęciami zawirowywaczy, jak nie znajdziesz to wrzucę tu ale nie widzę potrzeby powielać po raz n-ty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyska

po jednym na każdy kanał- szerokość i wysokość taka aby można było je łatwo wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

O tym piecu trzeba sie rozpisać więc zacząłem ogrzewanie na parametrach 10 podawanie 99 przerwa i nadmuch 6

Po ochłodzeniu piec zaczął gasnąć więc zagłębiłem się w internet i ktoś mądry kazał zmniejszyć nadmuch na 1 pomogło i piec przestał gasnąć ,ale dogrzewanie trwało około 25 minut więc 10 sekund co 1,5 minuty przez 25 minut to katastrofa około 30kg na dobę więc zagłebiłem się w temat i stary monter zapodał mi tak

 różnica pomiędzy podawaniem ,a czasem podawania to około 60 do 70  teraz mam 30 podawanie i 45 przerwa i nadmuch nie 1 bo brak powietrza jest tylko minimum 5 ,a fabrycznie ustawine jest 10 i teraz piec dogrzewa sie w około 2 minuty i temperatura podnosi sie około 4-5 stopni powyżej zadanej reszta to ekonomiczne podtrzymanie zużycie węgla około 20kg na dobę

Niskie podawanie znaczy długie dogrzewanie lub wygasanie tyle z moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.