Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze sterownikiem  ustalona tempreratura na sterowniku jest osiągnięta i dioda na panelu gaśnie a nadmuch ciągle pracuje czasami podciągnie temperature do 10stopni więcej, a czasami potrafi zagotować wodę .  Piec nie jest stary mam go dopiero 3 sezony . Jaka może być przyczyna ? Piec jest użytkowany porzez cały rok z uwagi na ciepłą wodę latem .  Liczę na waszą pomoc  z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lysy1l

Jeżeli to sterownik PID, to pewnie jakiś TECH. Zacznij od obniżenia obrotów minimalnych dmuchawy w menu instalatora. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez adamu
      Mam pytanie da się jakoś samemu usunąć powód wyskakiwania błędu : wysoka temp mosfeta ? U mnie od kilku dni zaczął wyskakiwać ten błąd , ale jeżeli temp . Podajnika przekroczy 40 stopni czy wyciągnięcie czujnika coś pomoże czy w sterze grzebać trzeba ?
    • Przez Gosia51
      Przeglądałam wszystkie wpisy na forum ,ale nic nie znalazłam o moim przypadku.
      Otóż mam piec Defro Bio Slim 25 kw , dwa dni temu zaczął żyć swoim życiem, ciągle zapalał się komunikat ,,palnik,, potem że grzałka uszkodzona , niska temperatura powrotu ,nie udanie ropalanie . Piec po 6 h walki  przywrócony do fabrycznych,  rozpalanie ręczne,  grzałki obydwie grzały  , a wcześniej był komunikat że grzałka uszkodzona.  Na początku nie dochodził do zadanej temperatury , pompki czasem chodziły czasem nie , piec ustawiony na CO I WODĘ , a włączała się pompa od podłogowego ,ale nie grzała bo zawór mieszający się nie włączał . Teraz piec pali i osiąga temperaturę ale tylko na CO lub wodę , pompa czasem działa z mieszadłem a czasem się tylko swieci . Piec teraz pali jakby na w awaryjnym trybie bo raczej nie słucha sterownika ( Tech APC 3ADAPTIVE CONTROL ).                               Pan z infolinii mi nie pomógł bo za dużo wyskoczyło błędów i sam zgłupiał   serwiant przyjedzie kiedyś jak się wyrobi , w domu małe dzieci i zimno jak piec nie włącza pomp .  
      Może ktoś wie czemu sterownik nie steruje  piecem według ustawień ?Jak właczyc pompę od podłogówki ?   Czy mam poprostu czekać na Pana z serwisu? 
      Dodam jeszcze , że piec wcześniej nie wchodził w stan czuwania   rozpalał się ,a potem wygaszał i tak kilkanaście razy dziennie .Dzisiaj zauważyłam ze piec czuwa , ale ciągle sam cos zmienia wiec jutro może być całkiem inaczej .Pan który montował piec twierdzi ,że pewno pelet był wilgotny , ja twierdzę że nie bo stał zasypany w piecu dwa dni .
    • Przez pRZeMoo
      Cześć Wszystkim
      Pojawił się problem
      Pid nie działa
      Na dwustanie dmuchawa i wszystko działa poprawnie ale brak odbioru ciepła i temperatura uderza aż do 80*
      Nie mogę znów dać za długiego podtrzymania bo żar schodzi coraz niżej i ostatniej nocy temp podajnika była 62* a zawsze mam 32max 
      Praca 3 s /130s
      Podtrzymanie 3s /3min
      Dodam że czujnik podajnika działa poprawnie 
      Musiałem ręcznie zapodac ślimak by wypchać żar zalegający prawie w podajniku co mogło skutkować zapaleniem zasypu
      Kopczyk się nie zapada zatem ślimak podaje prawidłowo tylko że żar wędrował bliżej podajnika poprzez długi postój  zaś zwiększenie podawania oznacza przesyp i nie spalony węgiel
      Gdyby był strażak to dawno by zalało wodą go

Natomiast przy pid nie radzi sobie z zadaną temp
      Dmuchawa wskazuje 100%dziala max 20% nawet wyłączenie hallotronu nie pomaga 
      Dzwoniłem do serwisu i twierdzą że to nie obroty na pid są wyznacznikiem a tylko z jaką mocą pracuję kocioł
      Zgłupiałem już
      Przez okres 3 lat wszystko działało poprawnie ciągłej pracy kotła i nie tak dawno z bojlera dałem na ogrzewanie

• Przez daviid
      cześć, gdy spadnie temperatura na regulatorze pokojowym o zadana histerezę (temp. zadana 22.4, histereza 1 stopien) to piec się rozpala aby dogrzać pomieszczenia no i po rozpaleniu osiąga wysoką temperaturę przez co się wyłącza na jakiś czas, studzi i rozpala ponownie. zanim dogrzeje pomieszczenia to się rozpala i gasi z 2/3 razy. ktoś może podać przyczynę takiego stanu rzeczy? termostaty odkręcone na maxa. piec śmieciuch Defro przerobiony na pellet z podajnikiem biopell 3 20kw. 

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.