Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaz Pompy Obiegowej Na Powrót , 25Kw Metal-Fach


Podlasiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich  :)

 

Mam problem z duzym spalaniem eko-groszku piec zamontowany dwa miesiace temu Metal Fach 25kw .I moje pytanie czy druga pompka zamontowana na powrót zmniejszy spalanie ? bo po dzisiejszej nocy przy -13C piec spalil w przeciagu 12 godzin 25kg wegla Krzesimir, i na takim ustawieniu temperatura powrotu byl 42C.Piec byl nastawiony na 65C, grzejniki 45C,CWU30C, podawanie 6s przerwa 30s dmuchawa 30% i wentylator przysloniety w 50% zawor 4 drogowy z silownikiem , pompka obiegowa CO grundfos alpha 25-60 ustawiona na auto adapt i pompka przy tym ustawieniu trzyma 28-29W, komputer EcoMax800 caly system ogrzewania zrobiony jest grawitacyjnie. Ogrzewam 200m2 dom jeszcze nie ocieplony w budownictwie pustak styropian pustak okna drewniane.I kolejne pytanie jak ustawiac parametr Fl A i B bo w ustawieniach fabrycznych jest A 3 do B 70. Moze w tym tkwi problem ? Piec trzyma 7minut w trybie nadzor dochodzi do 67C spada do 61 i rozgrzewa sie tez 7 minut do 65c histeryza pieca nastawiona na 2C.Ratujcie panowie bo jak przyjda na prawde duze mrozy to moje spalanie bedzie 100kg dziennie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa teoria z pompą na powrót co ma zmiejszyć spalanie(??????) Od kiedy to praca pompy zmiejsza lub zwiększa spalanie paliwa? Napisz coś więcej o instalacji a najlepiej narysuj schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to ze wtedy woda powrotna bedzie szybciej trafiac do pieca i nie bedzie sie tak wychladzac a piec dluzej bedzie trzymal zadana temperature.Chyba ze sie myle i to nie ma wplywu , schemat narysuje jak wroce do domu bo jestem u znajomego, jeszcze takie pytanie jak najlepiej nastawic czas nadmuchu i podania w trybie nadzor ? obecnie moje ustawienia to 5s podawanie przerwa 30 nadmuch 30% wentylator przysloniety w 50%??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam problem z duzym spalaniem eko-groszku piec zamontowany dwa miesiace temu Metal Fach 25kw .I moje pytanie czy druga pompka zamontowana na powrót zmniejszy spalanie ? bo po dzisiejszej nocy przy -13C piec spalil w przeciagu 12 godzin 25kg wegla Krzesimir, i na takim ustawieniu temperatura powrotu byl 42C.

 

 

Wydaje mi się, że spalanie jak na tak duży metraż i tak niską temperaturę nie jest zbyt wysokie. Ja wiem, że najlepiej byłoby, aby kocioł zadowolił się pięcioma kilogramami, ale cudów nie ma. Ja na swoje 100m2 nieocieplone spalam 24kg węgielka/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze faktycznie pogodzic sie z takim spalaniem i czekac do wiosny na ocieplenie domu.Tylko zastanawiam sie z ta pompka na powrot czy to cos by dalo.Wiadome jest ze na pewno woda wracala by cieplejsza do kotla i z jednej strony kocial moze by pozyl kilka lat dluzej bo wtedy letnia woda by nie wracala i nie bylo by tej korozji co jest przy zimnej.A i ciekawo czy piec by chodz troche dluzej  trzymal temperature i by sie nie wychladzal tak szybko. :ph34r: jezeli sie myle to poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Jeśli pompa na wyjściu z pieca daje sobie radę z całą instalacją, to kolejna która będzie ciągnęła od tej pierwszej nic nie da. Mechanika płynów się kłania. Jedyne co możesz zyskać to mniejsze zużycie energii przez pierwszą pompkę , bo będzie miała troszkę lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.