Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem - Woda Cieknie Na Składaniu Rur Łączących Kominek Z Przewodem Kominowym.


prime27pl

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich.Jestem tu pierwszy raz .Panowie i panie jeśli są takowe proszę o pomoc.Kilka tygodni temu fachowiec założył mi kominek i jest problem.Przy odpaleniu ( suche  trzyletnie drzewo  brzozowe ) zaczyna cieknąc woda ( dziwnie pachnie ) z połączeń rur.Gośc który montował piec uszczelnił te połączenia jakimś silikonem ( przynajmniej tak mówił ).Piec jest połączony z wysokim na 10 metrów kominem.Komin nie ma żadnego daszka więc woda  w razie opadów swobodnie może wpadać.Jak zaradzić temu problemowi ? czy daszek na kominie pomoże ? czy konieczne było uszczelnianie połączeń silikonem ? Proszę o pomoc bo niestety wielu pytałem i okazuje się że chyba nie mam szczęścia bo nikt nie umie doradzić.Pozdrawiam i dziękuje za wszelka pomoc.

post-60615-0-32231200-1417280617_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem.Ale już 5 raz w nim pale więc jeszcze piec się "dociera" ? trochę to problematyczne bo wokół pieca muszę szmaty rozkładać , dosłownie kapie .czy słusznie facet uszczelnił te rury ? nie wygląda to na silikon.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palone jest regularnie to daszek nie jest potrzebny, jak sporadycznie to można założyć, jest tego na rynku do wyboru i koloru  https://www.google.pl/search?q=daszek+do+komina&espv=2&biw=1920&bih=1081&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=qgx6VPatKKOiygOh6YKwAQ&ved=0CB8QsAQ

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.