Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w dobraniu optymalnych (tzn w miarę oszczędnych) parametrów ustawienia pieca Buderus Silver. Sterownik GECO 403 PO-2, bojler 200l, grzejniki żeliwne, dom 250m, ocieplony, okna plastik. Obecnie mam temp 58st, podawanie-6s, postój-35s, podtrzymanie 20min, przedmuch-5s. Wydaje się ze idzie trochę tego ekogroszku za dużo, prawie 3 tony za 2miesiace grzania, jest sporo popiołu i spieków w popielniku. Proszę o rady i propozycje ustawień najlepiej kogoś kto ma taki piec. Dziękuję z góry i pozdrawiam ohmy.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem dosyć "młodym" forumowiczem. Mam Funke Silver 25kW, dom ok.200m, nieocieplony, wymienione okna. Sam mam wątpliwości, czy zakupiłem dobry piec. Dwukrotnie na forum zdałem pytanie, dotyczące tego kotła, ale okazuje się, że niewiele osób go użytkuje. Moje obecne ustawienia, to: U0-58, U1-6, U2-35, U3-15, U4-30. Dodam, że w domu mam żeliwne kaloryfery i nie zmieniłem instalacji, czyli mam duże przekroje rur. Niby źle, ale wczoraj w nocy wyłączył mi się piec (wywalił bezpiecznik) i o 6.30 miałem ledwo ciepłe grzejniki a w mieszkaniu ok.19.5 stopnia. Gdyby to była nowa instalacja, mogło by być znacznie chłodniej. Czekam również na opinie forumowiczów na temat tego pieca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Wymiana kaloryferów przy kotłach automatycznych nie ma sensu ( poza estetyką). Moim zdaniem opisana powyżej sytuacja jest dowodem na to że zawsze łatwiej mieć „pod ręką” trochę zmagazynowanej energii niż ją na bieżąco generować na potrzeby domowników. Ponadto instalacja z dużą ilością wody jest łatwiejsza do wysterowania a i jej praca jest stabilniejsza. Dlatego jeśli instalacja nowego typu i kocioł zasypowy a nawet i automatyczny dobrze zainstalować bufor ( lub CWU o zwiększonej pojemności – odpowiednio zespolone spełnia rolę bufora). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karolasterka
      Witajcie. Od tego roku mam wymieniony kocioł tradycyjny na kocioł gazowy jak w opisie - jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU 120l, sterownik rc310+ czujka pogodowa. Dom powierzchnia ok 115 - stare budownictwo, ocieplony, system grzejnikowy. Serwisant wykonał pierwsze uruchomienie i zostawił ustawienia mocy  dla CO-24 kw, natomiast CWU -30 kw. Wydaje mi się że to dużo za dużo czy piec sam moduluje moc z jaką ma pracować i lepiej nie ruszać tych ustawień? Regulacja temp. ustawiana według temp. zewnętrznej, natomiast  temperatura wewnętrzna ustawiona w tryb auto na dzień 22,5, na noc 20. Kocioł załącza się na chwilę, zasila instalację temp. ok 36-40 stopni. Czy nie można ustawić tego jakoś by pracował stabilniej a w domu nie było wahań temperatury?  Trochę to  chaotycznie opisałem ale dopiero poznaję ten temat.  
    • Przez threemilesup
      Dzień dobry. Z góry przepraszam jeśli nie trafiłem z tematem. 
      Posiadam piec z podajnikiem firmy Zębiec 20 Kw. Paliłem w nim już dwa sezony grzewcze ( woda i centralne). 
      Przez ten okres sprawdzałem różne ekogroszki ale zawsze paliłem właśnie groszkiem. 
      Problem z nim jest taki, że moc ma na minimum 150m kwadratowych, a ja pale ok 80m ( cały dół domu jest jeszcze w stanie surowym).  Przez to często wchodzi on w tryb nadzoru, gdzie węgiel się nie spala tylko tli i powstaje wówczas ogromna ilość czarnej sadzy( czarnej, puszystej). Po dwóch latach piec po czyszczeniu wygląda tak jak na zdjęciach. Czy to jest normalny stan?

• Przez RADO17
      Witam. Posiadam w kotle Buderus Logano g 221- 25 Kw dyszę palnika Ewmar-Ness 15-35kw. Czy jest możliwość zmniejszenia dyszy na Ewmar-ness 10-20 Kw bez wymiany komory powietrznej i ślimaka? Dom 130 m2 kociłek przewymiarowany, pomimo pracy z PID, większości went. pracuje na 1%.
    • Przez Emirek
      Witam wszystkich uczestników forum.
      Jestem na etapie przygotowania do wykonania instalacji c.o. + c.w.u. Mój wybór padł na Buderusa gb072-20kW i zasobnik c.w.u. tego samego producenta o poj. 120l. Czy w układzie, w którym będą występowały wyłącznie grzejniki płytowe (10 szt.) oraz wspomniany zasobnik c.w.u. ma sens stosowanie sprzęgła hydraulicznego? Mój instalator twierdzi, że dla przedłużenia żywotności pompy cyrkulacyjnej pieca warto zastosować ww sprzęgło.
    • Przez morgon
      Hej. Jak w temacie. Serwisówka mówi żeby przytrzymać + i -, ale u mnie prócz tego, że zamiast temperatury zasilania pojawiają się dwie poziome kreski, nic się nie dzieje, choćbym minutę trzymał
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.