Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wlać Glikol Do Instalacji?


gurzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

stanąłem przed problemem spuszczenia wody z instalacji (obwód grzejników, zamknięty) i dolania/wlania środka z glikolem tak abym nie musiał spuszczać czynnika w okresie gdy nie będzie mnie w domu dłuższy czas.

 

jak to zrobić, przez odpowietrznik na górze?otworek mały...

użyć jakiejś pompy?

 

z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewałem opryskiwaczem ciśnieniowym (taki do ogrodnictwa 5l) tylko że do otwartej instalacji ale może pomysł się przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewałem z kolegą tak jak HAN czymś ala opryskiwacz , maił zawór na wężu więc można było dolewać do zbiornika i kontynuować uzupełnianie . Środek wpuszczany był przez  zawór służący do spuszczania wody/płynu z układu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - a jaki koszt wykonania takiej usługi u hydraulika? (sama robocizna)

 

Ja wiem, że samemu fajnie coś zrobić, ale czy warto np kupować sprzęt "na raz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa do czystej czy brudnej wody, najlepiej pewnie wlewac od dolu, czyli jakis spust przy piecu i wlac tak calosc tego glikolu.

na koncu dopelnic do wymaganego cisnienia chyba najlatwiej woda z sieci, nie musi byc tego duzo.

 

Takie pompy najczęściej nie są ciśnieniowe(z pływakiem). Sam mam taką - do wylewana wody ze studni się nada ale przytkaj wylew wody i od razu staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat, ale mam pytanie. Czy jak wleje glikol do instalacji c.o. grawitacyjnej to nie będzie problemu z obiegiem? Budynek parterowy, piec w piwnicy czyli jakieś 2-2,30 poniżej kaloryferów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.