Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Retopal.kto W Tym Roku Używa I Jakie Ma Opinie?


oman7

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jest nie tak z tym z Piekar…
Na stronie, która podałeś RI = 0-10. Z kolei znalazłem na allegro Pieklorza z Piekar w oryginalnych workach, gdzie RI wynosi 0 – 20.
Tutaj linki z dwóch różnych aukcji:
http://allegro.pl/ekogroszek-pieklorz-piekary-orgyginalnie-pakowany-i4931051158.html  na ostatnim zdjęciu w tej aukcji jest certyfikat, gdzie RI wynosi 0.
http://allegro.pl/pieklorz-oryginalnie-pakowany-w-kwk-piekary-i4923102548.html
Wychodzi na to, że Piekarski już nie jest tak niespiekający, a certyfikat, którym się wszyscy posługują prawdopodobnie stracił ważność.
Nadruk na opakowaniu mówi sam za siebie
 

post-60313-0-82694100-1420208831_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że nawet na stronie „KWSA” widnieje  certyfikat gdzie RI = 0.

Jeszcze będziemy wszyscy palić RETOPALEM, JARETEM lub czeskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przekonany, że mój węgiel był chrzczony. Mało tego, na wadze też mnie chyba oszukali.

Nie twierdzę, że Retropal jest do kitu, tylko to co kupiłem pod tą nazwą.

Teraz mam Wesołą i wszystko co tyczy się spalania węgla jest lepsze łącznie z produktem końcowym w postaci popiołu.

 

Teraz mam sprawdzony skład, kupuje małe ilości i jest git.

Spalanie mam 1/4 z tego co miałem. przez 3 dni spaliłem 40 kg węgla i popiołu mam na dnie popielnika, poprzednio spalałem tyle dziennie, a popiołu miałem całe wiadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a wiele osób w tym sezonie bardzo narzeka na Wesołą.

Ja testowałem u siebie i nie mogłem tego spalić spiekało, sklejało jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując na kopalni też nie masz 100% pewności że akurat nie zmienili ściany i właśnie kupujesz pięknie spiekający koks... a ból może dość duży bo jedziecie w kilka osób po 25T i na dwie zimy :).. ryzyko nie jest może ogromne ale jednak jest.. dlatego jeśli ryzykować to musi być spora oszczędność np bierzecie w 3 osoby 25T po 8 ton na łebka i 200 zeta minimum oszczędności na 1 tonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżę temat Retopalu, jako nowy "palacz" i użytkownik tego forum  widzę że wiele osób pali Retopalem.

Chciałem zapytać o opinie i informację gdzie go kupujecie? Czy jest możliwość zakupu przez internet ?

Ja zacząłem sezon na eko z lokalnego składu, nie wiem jakiego pochodzenia, podobno ma 26MJ, właściciel jest znajomym ojca i polecał że jest dobry, sam nim pali od kilku lat, ale wszystko to opiera się na zaufaniu. Jak narazie zarzutów jakichś większych nie mam bo po pierwsze uczę się palić, po drugi mało groszku idzie bo to początek sezonu, dodatkowo trochę sobie namieszałem dosypując miału co chyba skutkuje spiekami, ale zobaczymy jak będzie dalej.

Warto jednak mieć jakieś rozeznanie i alternatywę, którą może warto by sprawdzić. Moje eko kupiłem workowane po 900 zł/tonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.