Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co lepsze rożdzielacz co. czy inny system.


kristofer

Rekomendowane odpowiedzi

czy rożdzielacz to musi być na jakiejś określonej wysokości od podłoża w stosunku do grzejników czy to jest bez znaczenia

jeszcze jedno piec co. na parterze i jeden rożdzielacz też na parterze plus drugi na piętrze i wszystko na jednej pompie iczy pompa nie będzie grzała bardziej piętra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Położenie rur i grzejników musi spełniać pewne warunki co do położenia względem środka kotła, gdy CO napędzane jest przez grawitację (bez pompy), jeśli masz układ pompowy to położenie elementów instalacji nie gra to roli, ale instalacja powinna mieć jak najmniejsze opory hydrauliczne.

Jeżeli chodzi o drugą wątpliwość, ilość ciepłej wody dostarczana do grzejników, a zatem i ciepła, jest odwrotnie proporcjonalna do wielkości oporów hydraulicznych w instalacjach - im większy opór hydrauliczny tym mniej ciepła do obwodu, woda zawsze płynie tam gdzie jej łatwiej przejść. Daje się to regulować np. zaworami powrotnymi grzejników lub w trakcie projektowania odpowiednim doborem średnic rur i elementów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolał byś dolna rozdzielacz obniżył w dół,zawór czwórdrożny daje się jak najbliżej pieca max08m

nowłaśnie mi o to chodzi że zawur 4d blisko pieca rożdzielacz na dole przy podłodze i powrót z rożdzielacza do zaworu 4d musi wrucić do /góry na wys. około 150-180cm i czy to nie będzie problemem ??? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, czy współpraca ze słownikiem ortograficznym stanowiłaby dla ciebie jakieś problemy? Sory, ale masakra jak się to czyta z takimi bykami! Jeśli się coś pisze na forum, które jest ogólnie dostępne, to wypadałoby chyba pisać poprawnie...

Przepraszam za moją pisownie ale ja szukałem podpowiedzi na temat centralnego ogrzewania .

kolego michal81 czy ty nie popełniasz błędów ? Mi się wydaje że powinieneś nazywać się michał81.

Jeśli bym potrzebował pomocy polonisty to bym pisał na forum języka polskiego/ a kolega nie znający odpowiedzi w dziedzinie ogrzewania próbuje ,błysnąć , znajomością języka polskiego.

Jeszcze raz przepraszam za moje błędy wszystkich forumowiczów i proszę o podpowiedz .

p.s jutro kupuję słownik ortograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, nie próbuję błysnąć, a jedynie zwróciłem ci uwagę na pewien temat, który jak widzę po twojej reakcji, wybitnie cię zdenerwował... Co do tematu ogrzewania, to mam o wiele większą wiedzę niż mogłoby ci się wydawać, ale nie potrzebuję się nią przechwalać odpowiadając na pytania, na które każdy może znaleźć odpowiedź samodzielnie, bez absorbowania niczyjej uwagi i marnowania czasu na forum. Jesteś wygodny i czekasz, aż ktoś poda ci odpowiedź na tacy i postawi przed nosem...OK, ale jeśli już tak robisz, to rób to przy użyciu obowiązujących zasad pisowni - to nie boli.

Natomiast co do twojego pytania, to ja osobiście w domu posiadam takowe skrzynki rozdzielcze i uważam, że jest to rowiązanie jak najbardziej praktyczne. Nie ma znaczenia czy rozdzielacz jest troche wyżej czy niżej, ponieważ pompa jest odpowiedzialna za rozprowadzenie ciepłej wody po instalacji. U siebie mam piec na parterze i 3 skrzynki rozdzielcze na każdej kondygnacji i wszystko działa bez najmniejszych problemów (wszędzie grzeje równo).

P.S. nie jestem polonistą, i zajmuję się zawodowo czymś zupełni innym, co nie przeszkadza mi w prawidłowym wysławianiu się i pisowni, ponieważ po tym poznaje się kulturę rozmówcy i poziom jaki sobą reprezentuje.

Pozdrawiam, michaL81 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristofer, nie próbuję błysnąć, a jedynie zwróciłem ci uwagę na pewien temat, który jak widzę po twojej reakcji, wybitnie cię zdenerwował... Co do tematu ogrzewania, to mam o wiele większą wiedzę niż mogłoby ci się wydawać, ale nie potrzebuję się nią przechwalać odpowiadając na pytania, na które każdy może znaleźć odpowiedź samodzielnie, bez absorbowania niczyjej uwagi i marnowania czasu na forum. Jesteś wygodny i czekasz, aż ktoś poda ci odpowiedź na tacy i postawi przed nosem...OK, ale jeśli już tak robisz, to rób to przy użyciu obowiązujących zasad pisowni - to nie boli.

Natomiast co do twojego pytania, to ja osobiście w domu posiadam takowe skrzynki rozdzielcze i uważam, że jest to rowiązanie jak najbardziej praktyczne. Nie ma znaczenia czy rozdzielacz jest troche wyżej czy niżej, ponieważ pompa jest odpowiedzialna za rozprowadzenie ciepłej wody po instalacji. U siebie mam piec na parterze i 3 skrzynki rozdzielcze na każdej kondygnacji i wszystko działa bez najmniejszych problemów (wszędzie grzeje równo).

P.S. nie jestem polonistą, i zajmuję się zawodowo czymś zupełni innym, co nie przeszkadza mi w prawidłowym wysławianiu się i pisowni, ponieważ po tym poznaje się kulturę rozmówcy i poziom jaki sobą reprezentuje.

Pozdrawiam, michaL81 :)

dzięki kolego za odpowiedz i przepraszam jeśli cię obraziłem /

a co do forum to chyba można zadać pytanie które dla fachowców wydaje śię banalnie proste a dla innych może nie .szukałem na to pytanie odpowiedzi w innych miejscach lecz nie znalazłem .to moje początki z komputerem i jeszcze nie bardzo wiem o co w tym chodzi

nie osądzaj ludzi po pisowni bo wielu ludzi żle pisze a naprawdę mają wielką wiedze i kulture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.