Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Lazar Pellet Focus Opinie Użytkowników


piter821

Rekomendowane odpowiedzi

i otrzymałem odpowiedź z pluma

" Interfejs graficzny w systemie ecoNET, jest uniwersalny, używany do zobrazowania schematów różnych sterowników i układów grzewczych, a w sterowniku 810P3 nie jest wykorzystywana jasność płomienia i strumień paliwa. "[/size]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wyświetlanie odczytu z fotokomórki czasem się przydaje to wyświetlanie strumienia użytkowo nic nie wnosi (sucha informacja), a jak go brakuje to można obliczyć ze wskazywanej mocy;

regulujesz i tak tylko czasem podawania i przerwy (albo IFL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie na Fuzzy Logic podmuch również oscyluje w granicach 45%, natomiast mam problem, ponieważ podczas czyszczenia podajnika popiół nie opada do pojemnika (zawiesza się w palniku) i kocioł się nie rozpala, a czasami zawiesza się również pellet w metalowej rurze.

Miał ktoś może podobny problem?

Co ile godzin czyści Wam się palnik?

Jak macie ustawione przesłony podmuchu?

 

Przepraszam, że tyle pytań naraz, ale to jest strasznie wkurzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pracy w IFL nadmuch mam 45% dla mocy 60% i 40% dla mocy 10% (mniej chyba nie może być - ustawienia serwisowe).

Zdarzyło się kilka razy, że nie wszystko spadło z palnika w czasie czyszczenia.

Powodem była kiepska jakość pelletu, z którego robiły się spieki.

Dla niego miałem ustawiony czas między czyszczeniem palnika 4 godz.

Teraz na innym pelecie (bez spieków) - 6 godz.

Przesłony mam mniej więcej w połowie otwarte (przy okazji zrobię fotkę).

Mi również kiedyś zatrzymał się pellet w metalowej rurze, ale chyba to był jakiś przypadek. Przypuszczam, że dłuższy kawałek zablokował wylot. Więcej się to nie przytrafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- na sterowniku brakuje informacji ile zużył paliwa na dobę, jaka obecna moc wyrażona w kW. Mam moduł econet i brakuje mi powiadamian emailem o niskim stanie paliwa. Licznik na ile godzin pozostało paliwa licząc na podstawie zużycia  i temp zew. nie wiem co masz za model sterownika, ale plumy pokazują zużycie całkowite, aktualną moc palnika, econet nie wysyła mailem info o niskim poziomie paliwa (jedynie alarmy -nazwijmy je- pilne) i nie szacuje pozostałego czasu pracy; temp zewn. jest wyświetlana przez econet jeśli posiada się regulator pokojowy ecoster

 

 

sprostowanie małe: temp. zewn. jest normalnie wyświetlana w econecie na wersji PC, jedynie apka androidowa jest okrojona w tym temacie, a ecoster potrzebny jest tylko do podglądu temp. pokojowej w econecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, będę wdzięczny za zdjęcia przysłon. Na razie kocioł mam ustawiony na 36 % w trybie fuzzy logic. Dzisiaj zauważyłem, że pellet się zatrzymuje na tej skośnej rynience i całą rura się blokuje, a na ruszcie brak pelletu. Czas podawania przy rozpalaniu ustawione na 94 s, a jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 90s, swego czasu miałem 100 i 110 s. Powodem było to, że zdarzało się mu nie udać rozpalić, za sprawą troszkę za małej ilości pelletu na palniku.

W podajniku było dużo pyłu z pelletu i podajnik nie sypał tyle trzeba. Po wyczyszczeniu ślimaka (spuszczeniu pyłu) i zasypaniu na nowo, zmniejszyłem.

Idę zrobić fotki przysłon , zaraz wrzucę.

 

Mam fotki:

post-47733-0-94412500-1486674437_thumb.jpgpost-47733-0-05883100-1486674459_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, będę wdzięczny za zdjęcia przysłon. Na razie kocioł mam ustawiony na 36 % w trybie fuzzy logic. Dzisiaj zauważyłem, że pellet się zatrzymuje na tej skośnej rynience i całą rura się blokuje, a na ruszcie brak pelletu. Czas podawania przy rozpalaniu ustawione na 94 s, a jak u Ciebie?

Witam,

prawdopodobnie masz źle ustawiony elastyczny wąż tzn. za dużo załamań i pellet nie może wpaść do rusztu. Lub masz zawilgocony pellet (jest zbyt sypki) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet zatrzymuje się dopiero na rynience. Rynienek sprawdzałem, czyściłem i jest gładka. Natomiast czasami jak poda za dużo pelletu, tj. Ponad rynienke to później już pellet nie schodzi.

 

Teraz ustawiłem tryb standard i czyszczenie palnik co 2h

Zmniejszyłem tez nadmuch:

100% - 43%

50% - 35%

30% - 35 %

Na razie jakoś to działa, popiół jest suchy, kolor jasny siwy, ma strukturę pyłu, ale nadal jakby dużo popiołu powstaje. Może to wina pelletu, nie wiem.

 

Czy u Was w standardzie wentylator tez był ustawiony wysoko tzn. na około 80%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

mija pierwszy rok od użytkowania pieca.

Póki co jestem w pełni zadowolony. Dzisiaj jest przegląd serwisowy roczny. Ciekawe co nawymyśla. Mam nadzieje, że nie będzie chciał mi poprzestawiać parametrów i ustawić w tryb ręcznego podawania pelletu, obecnie mam FL.

 

dom 112m2 użytkowy parterowy. Ocieplałem strop styropianem od połowy października. Obecnie mam 14 cm. We wrześniu zakupię materiał i docieplę do 20 lub 26 cm o współczynniku 0,33. Posiadam wentylację mechaniczną. Ściany 20 cm i pod płytą fundamentową również 20 cm styropianu. Ogrzewanie podłogowe. Tej zimy będę montować elektrozaworki na rozdzielaczu i sterowniki.

Przez rok spalił mi 4,5 tony. Cały czas włączone CWU. W okresie letnim tryb letni.

Liczę, że jak docieplę strop docelowo zużycie pelletu spadnie do 4 ton, chciałbym zmieścić się w 3 tonach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był serwis. Powymieniał uszczelki, odkurzył. Zajęło mu około 2 godzin pracy. Dostałem *** czemy w palenisku nie czyszczę otworów :) Przy następnym rozpaleniu porównam szybkość napełnienia bufora i temperaturę spalin (mam econet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, lecz zimą zrobiłem testy. Zasypałem na maksa wyrównałem z poziomicą i dwa razy buffor nagrzał. Najpierw na standard i później na FL. Okazało się, że na standardzie dłużej nagrzewał się i zużył około 20% pelletu  względem FL (ważyłem paliwo przed wsypaniem i na wykresie % większe zużycie paliwa).  Test powtórzyłem po kilku tygodniach, wynik podobny.

 

Planuje docieplić buffor i CWU, ponieważ jak miałem piec wyłączony w okresie wakacji to szybko temperatura spadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie parametry pracy zestawiłeś ze sobą? wziąłeś pod uwagę przekroczenie zadanej o 5C w trybie FL?

zmierzam do tego, że FL nie będzie szybszy od std, a szczególnie niemożliwie wygląda te 20% różnicy w zużyciu opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz wersję sterownika?

w swojej stopce mam link do kalkulatora - ściągnij go i wstaw takie czasy podawania, żeby uzyskać wymagane moce w poszczególnych progach (zakładam, że sprawdzenie wydajności podajnika kg/h robiłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz wersję sterownika?

w swojej stopce mam link do kalkulatora - ściągnij go i wstaw takie czasy podawania, żeby uzyskać wymagane moce w poszczególnych progach (zakładam, że sprawdzenie wydajności podajnika kg/h robiłeś)

Zmierzyłem wydajność podajnika. Przez 60 sekund wyrzucił 159 g pelletu i wg. kalkulatora wyszło mi, że przy ustawieniach standardowych mam moc 10,9 kW. Natomiast palnik ma moc 21kW, piec 18 kW. Powinienem ustawić czas podawania 7 s i czas postoju 13 s.( czas cyklu pracy wyniesie 20s). Wówczas moc wyniesie około 17,6 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wydajność podajnika wychodzi na poziomie 9,5 kg/h i to by pasowało;

w pozostałych progach mocy możesz odpowiednio dobrać np. 4,7sek i 2,5sek co przy cyklu pracy 20sek da ok 11,8kW i 6,3kW;

pozostaje na koniec dopasowanie powietrza i jak będzie wszystko ok to zrób porównanie do FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.