Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Zepsuty Sterownik?


fox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam piec sds ceramik 200 14kw Kostrzewy. Nie podoba mi się praca sterownika.  Nie może załączyć dmuchawy gdy nastaw jest poniżej 25. Właściwie to załaczenie polega na tym,że dmuchawa burczy przy 25 i kręci się jak przy 5. Przy nastawie 27 daje radę załączyć z dużym opóźnieniem, ale uważam że to trochę dużo.Problem jest w tym, że gdy piec osiągnie zadaną temperaturę to dmuchawa zatrzymuje się- tak ma być, ale z ruszeniem przy mniej niż 27 to niekoniecznie. Następny problem to taki, że nie załącza dmuchawy na przedmuchy. Całkowity brak reakcji. Ustawione już nawet przedmuchy na 30 i nic , stoi jak zaklęta nawet nie burczy, wirnik nie rusza się. Noszę się z zamiarem wymiany tego sterownika na inny. To wszystko powoduje duże skoki temperatury no i oczywiście idzie dużo więcej opału. Nie wiem czy Yeti będzie pasował do tego pieca. ogólnie to wszystko ma to samo a cena 170- 190 zł. Nie wiem co mam robić. Może ktoś mi pomoże w rozwiązaniu tego problemu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wykluczylbym sterownik. Nalezy sprawdzic napiecie na wyjsciu dmuchawy ze sterownika. Jezeli OK to  padl wentylator. W pierwszej kolejnosci wymien kondensator rozruchowy jaki z reguly posiadaja takie silniki. Taki kondensator kosztuje grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem facetem tylko kobietą i nie wiem jak to zrobić muszę palić ten piec u mojej mamy. ponoć od początku byłten problem, kondensator już był wymieniany i nic nie dało.Zastanawia mnie fakt dlazego odpala choć dość długo to załaczanie trwa na 27, a na przedmuchach na 30 nawet nie rusza wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dosyć popularny temat te wentylatory w kotłach kostrzewa:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18082-problem-z-wentylatorem-w-piecu-kostrzewa/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem facetem tylko kobietą i nie wiem jak to zrobić muszę palić ten piec u mojej mamy. ponoć od początku byłten problem, kondensator już był wymieniany i nic nie dało.Zastanawia mnie fakt dlazego odpala choć dość długo to załaczanie trwa na 27, a na przedmuchach na 30 nawet nie rusza wentylator.

Coz... Musisz postarac sie o jakies madre meskie wsparcie. Sprawdzic miernikiem czy sterownik prawidlowo podaje napiecie lub(i) sam wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa podłaczona do 6 gniazdka od lewej.Dobrze czy źle?. jak zmierzyc to napięcie?. Co gdzie podłaczyć?.Przeczytałam posty w linku który podałeś. Dziękuję. wniosek: może być wszystko popsute ale co, trzeba zacząć od wentylatora, później brać się za resztę. A jak się wkurzę to kupię nowy sterownik. Jak naprawa może wynieść ponad 100 zł a sterownik 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj to obejrzec komus kto ma minimum pojecia elektrycznego. Nie znam tego sterownika to i nic nie doradze.

Czytałam gdzieś,że może być za słaby kondensator.Ktoś pisał że 2uf jest dobry. Muszę sprawdzić jaki jest u mnie. Pisali ludzie ,że były założone jakieś inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam gdzieś,że może być za słaby kondensator.Ktoś pisał że 2uf jest dobry. Muszę sprawdzić jaki jest u mnie. Pisali ludzie ,że były założone jakieś inne.

 

Czytałam gdzieś,że może być za słaby kondensator.Ktoś pisał że 2uf jest dobry. Muszę sprawdzić jaki jest u mnie. Pisali ludzie ,że były założone jakieś inne.

Dmuchawa to Wpa120 230V 50Hz 80W , pracuje ze sterownikiem luxus 4. piec sds ceramik 200 14 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.