Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka ogrzewania


dario9999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczęce przerobienia ogrzewania z olejowego na takie zweykłe w którym można palić węglem. Co trzeba przerobić, czy wyrzucić całkiem piec na olej i podłączyć nowy kocioł całodobowy czy podłączyć dwa piece do jednego ogrzewania czy moze zostawić olejaka żeby grzał tylko wodę a nowy żeby ogrzewał cały dom tj. 200 m. Znalazłem piec całodobowy za 3200 z nadmuchem i sterowaniem jakie jeszcze koszta mnie czekają co jeszcze muszę kupić i ile to może kosztować. chodzi mi tylko o przerobienie kotłowni.

Za okazaną pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Bardzo przepraszam, czy tu przypadkiem ktoś z tego forum uczynił sobie miejsce na reklamowanie własnych usług ?

Kolego heso, mi bardzo dużo czasu schodzi z pisaniem. Mam pracę i rodzinę. Ale własnie dlatego że chcę pomóc to podaję nr telefonu. Zobacz ile czasu niektórzy czekają a może czekali bo się nie doczekali na odpowiedz lub jakąkolwiek pomoc. A wielokrotnie trzeba pomóc już, dorażnie i szybko. Nie reklamuję swoich usług tylko chcę pomóc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiele pytań nie ma odpowiedzi-bo na głupie pytania lepiej nie odpowiadać.Kol. Piotrek-forum jest po to-by każdy użytkownik

mógł wyrazic swoja opinię.Podając kontakt tylko do siebie pozbawiasz pytajacego użytkownika wyboru optymalnego rozwiazania

zaproponowanego również przez innych uzytkowników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje pytanie również dotyczy przeróbki dołączam je do istniejącego już tematu.

Stary kocioł już przecieka a nowy oczekuje na montaż, więc jeżeli mogę liczyć na szybką odpowiedź to bardzo proszę, bo idzie zima . W układzie co. mam zamontowaną pompę i zawór zwrotny na powrocie czy mogę to tak zostawić i założyć zawór czterodrożny na wyjściu wody gorącej z kotła? Instalację mam starego typu gdy nie ma prądu działa grawitacyjnie. mam też bojler z nagrzewnicą . Ponieważ moja kotłownia jest niska mam za mało miejsca aby dać pompę na zasilaniu. Czy w takim układzie mszę dać zawór zwrotny o przekroju rur zasilających czyli 2 cali? Czytam na forum o zaworach , ale nic nie ma w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.