Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerobienie Instalacji (2 Obiegi) + Wychładzanie Bojlera


powe88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Borykam się z problemem wychładzania bojlera. Przy okazji chciałbym wykorzystać potencjał sterownika w piecu,
Zainstalować pompę do cwu oraz coś co by nie zabierało ciepłej wody z bojlera.
Piec KOCIOŁ ELEKTROMET EKO-KWW 18KW ST TECH EL-880 zPID.
 
Teraz podczas zakręcenia powrotu z grzejników, zawóru koło pieca a także zaworu z osobnego kaloryfera i puszczenie tylko obiegu na bojler słychać przelewanie wody w bojlerze oraz
mimo zakręcenia powrotu grzejniki idące po nitce z przelewem grzeją o co chodzi?  
 
Cała instalacja jest z miedzi.Rury na wyjściu z pieca  35mm później stopniowo się z zmniejszają. Bojler 2-płaszczowy poziomy.
 
Układ też pracuje grawitacyjnie, nie sprawdzałem tak mówili.
 
Na Rysunku poglądowy przedstawiłem układ podłączenie dotychczasowej instalacji moim okiem jest spartolona. 
 
Rysunek niżej mój pomysł przerobienia instalacji. Proszę o sprawdzenie poprawności instalacji. Oraz nasuwa mi  się pytanie jaką pompkę do cwu i zawór zwrotny wstawić chodzi mi o model?
 
Proszę o analizę i naprowadzenie. Dziękuje serdecznie .
 
1WvQ2w.jpg
 
5EMY38.jpg

MyLLWq.jpg
5XwAbp.jpg
JKuz06.jpg
ivyhCl.jpg
njfkQC.jpg
uZZAEz.jpg
XRw0mr.jpg
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko wg schematow naczynie wzbiorcze nie pelni swojej roli. musi byc podlaczone z pominieciem wszelakich pomp, zaworow itp. tylko rura i zlaczki. ja mam u siebie podobna instalacje tj. mamm na rurze do naczynia podpiete 2 grzeiniki i rozwiazalem problem z pompa dajac ja na powrot.

co do reszty to pewnie cos koledzy dopisza. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc przerobiłem schemat.

Pompka na CO poszła na powrót będzie pracować w pionie  ale pytanie zawór różnicowy odwrócony o 180° z kierunkiem do  ziemi  będzie pracował i spełniał swoją role ? 

 

Do CWU  pompka 25/40 + filter + zawór zwrotny z metalowym grzybkiem . Chce ustawić  w pionie czy tak można?

post-59604-0-63553800-1412625632_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam 

 

dodam że Cwu w pionie i kierunek ku górze. 

 

Doczytałem że naczynie musi być na odpowiedniej wysokości a więc mam pompę Grundfos  Ups 25-40 (96281384) http://www.ceneo.pl/16352643#tab=spec więc na jakiej wysokości od najwyższego kaloryfera musi się znajdować naczynie wyrównawcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.