Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szczelina W Ksgw Zgoda 15 Kw, Robiąca Z Ds - G/ds?


KamilD

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety o tej szczelinie Juzef pisał na swojej stronie.

Trzeba ją zatkać np blachą  z wąsami mocującymi na wcisk, a sadza i smoła to uszczelnią.

 Można ją zatkać naleśnikiem z folii aluminiowej z farszem z wełny mineralnej. W sumie to pikuś, nie takie babole robią inni producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdzilem.i w moim przypadku jest olbrzymia roznica. ze szczelina odnosze takie wrazenie jaky ciag byl slabszy (efekt uchylenia klapki w rurze odkurzacza) i gorzej sie pali. po zatkaniu tego przeswitu cegla.szamotowa przeplyw spalin przez palnik zdecydowanie sie poprawia.

oczywiscie to dotyczy mojego kotla ze zmniejszona powierzchnia ruszyu , komina itd. moze jak ktos ma lepszy ciag w kominie to nie zauwazylby takich efektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem producenci stosują takie szczeliny po to aby podczas załadunku wciągało tamtędy dym i nie zadymiało kotłowni. W moim kotle ds u góry nie ma szczeliny ale jest wspawana rura o śr. 50 mm. Jak robiłem różne próby i zatkałem tą dziurę to nie zauważyłem żadnych różnic w spalaniu ale przy otwieraniu drzwiczek to można było wyraźnie zauważyć więcej dymu w oczy (załadunek od góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to o tej jest mowa na czystymogrzewaniu.pl, która czyni z dolniaka górno-dolniaka?

 

Producent zrobił kocioł ze szczeliną, czyli kocioł trzeba sklasyfikować jak kocioł górnego spalania i to taki marny bo nie ma doprowadzenia powietrza wtórnego w drzwiach zasypowych.

 

Masterkowicze bez większych problemów przerobią go na kocioł dolnego spalania, ale o tym to napisali inni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żeby dym podczas załadunku nie szedł na kotłownie nie robie nic(nie zamykam PP pod ruszt) , poprostu otwieram drzwiczki zasypowe i dym momentalnie zasysany jest do palnika...ale cały czas mam delikatną (1mm) szczeline na klapce powietrza w drzwiczkach zasypowych , powodując że dym z komory cały czas delikatnie i w małych ilościach spychany jest do palnika...Jak szczeline zwiększyłem na 2-3 mm to zauważyłem że zasyp rozpala się troszke wyżej niż powinien.... dlatego trzymam ten 1mm na klapce....mowa oczywiście o węglu....drewno traktuje powietrzem kompletnie inaczej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SAS NWT ta szczelina ma 6 cm i bez zatkania rozpala się cały zasyp i tak sie pali przez ok. 12 - 14 godzin, a jak zatkałem to smoły było tyle, że drzwiczki się kleiły a po otwarciu ściekała smoła Spala się wolniej ale niewiele wolniej. Fakt, dziura wciąga dym i nie bucha w twarz, chociaz ja nie zaglądam do kotła co 5 minut, tylko zasypuję i wracam za pół dnia albo rano jak na noc palone. Szczelin w drzwiczkach nie zrobię, bo wentylator wydmucha dym na kotłownię, musi byc szczelny kocioł przy nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie smoła w komorze zasypowej nie przeszkadza( taki urok DS)... ważne aby jej nie było na wymiennikach i w kominie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tej smoły? Bo u mnie ok. 3 - 5 mm warstwa się zrobiła po kilku dniach, wszystko sie lepiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 6-7 przepaleniach po 3-4 godzinki to może milimetr.... ale cały czas mam klapke w drzwiczkach nad zasyp uchyloną... na węglu 1mm, na drewnie daje dużo pow.przez tą klapke...węgiel napędza miarkownik, a drewno pale bez miarkownika.... u mnie to raczej jest delikatny "film" ze smołki.. i nic się nie lepi  po prostu świeci  :)..... Może u Ciebie powodem jest dmuchawa... Ale z drugiej strony co ma dmuchawa do komory zasypowej... nie wiem tak gdybam...Koledzy Tutaj są bardziej w tej materii obeznani....
Sam zobacz....

post-52939-1411992241,2783_thumb.jpg

post-52939-1411992280,4602_thumb.jpg

post-52939-1411992406,2892_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jest tego dużo więcej, drewno spalam bez dmuchawy ale węgiel z nadmuchem i przy paleniu z zamkniętą dziurą smoły masa w zasypowej, drzwiczki przy otwieraniu się kleją. Wymiennik też brudny ale suchy osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na wymienniku masz sadze czy smołę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze i popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko bo jak by była smoła to duży problem. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oddymianiem komory zasypowej ( jak ktoś ma słaby ciąg), co akurat można uznać jako pozytyw..... ale razem z tym dymem ucieka niespalone paliwo a to już wielki negatyw , to jakbyś palił GS od dołu..... Panowie poprawcie mnie jeśli jestem w błędzie (bo może coś mi się pomerdało").....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdawało, że grozi to rozniesieniem żaru na całe załadowane paliwo (co akurat u mnie się nie dzieje). Ale jeśli dodatkowo ma to skutkować utratą ciepła to muszę jak najszybciej uszczelnić...

PS. Wytłumaczy mi ktoś od czego powinien zależeć poziom uchylenia klapki powietrza wtórnego? Bo nie wiem ile zostawić otwartego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.