Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ustawienia parametrów pieca


Kamil13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam piec Markus Auto M 25 (25kW) ze sterownikiem PERFECT R

Mój problem polega na zbyt szybkim spalaniu, zużywa się bardzo wiele węgla, a efekty pracy kotła są kiepskie.

Wydaje mi się, że czas przerw podawania jest zbyt mały (tylko 36s, cz. podawania 7s), próbowałem to regulować mocą kotła oraz ilością powietrza, doszedłem do 60s i po pewnym czasie okazało się że temperatura na piecu za mała, słabo grzeje wodę również.

 

Myślę, że nie powinno być tak, gdy temp. żądana jest 65stopni, to piec raczej jej nie osiąga, tak do 64, 64.8 i koniec, wtedy jest ciągle w stanie PRACA i podaje dużo węgla, zaglądam do środka i tam rzeczywiście, wiele węgla aż się wysypuje. Gdyby osiągność tem wyższą niż żądane 65 to by było dobrze bo cz. przerwy wydłuża się wtedy do aż 900s. Próbowałem także zmniejszać temperature żądaną i doszedłem już do 57stopni, ale wraz ze zmniejszaniem spada też temperatura na piecu i znów żądana 57, na piecu 55 i 24h na dobę stan PRACA.

 

W popielniku jest trochę nieprzepalonego węgla, czasem są posklejane spalone węgielki (słóyszałem, że to od powietrza zależy).

 

Obecne moje ustawienia to:

czas przerwy 50s

czas podawania 7s

żądana temperatura 57stopni

moc kotła 60 procent

powietrze 60 procent

dmuchawa automatyczna

 

Dodam jeszcze, że spalanie wynosi 1 worek (25kg) dziennie, do ogrzania 300 m sześciennych, grzejniki poustawiane raczej na 3.

 

Możecie mi pomóc, gdzie robię błąd? Może ktoś zaproponuje jakie pownienem ustawić parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam!

Mam ogromny problem z ustawieniem pieca Markus Auto o mocy 25kW, z podajnikiem rynnowym, z programatorem PERFEKT R w trybie letnim. Męczę się już od końca kwietnia. Piec grzeje półtora tygodnia, tydzień, kilkanaście lub kilka godzin, a potem gaśnie. Na piecu jest ustawiona temperatura 50-55 stopni, on wchodzi w temperaturę o około 20 stopni wyższą. Pobór wody nie jes zbyt duży, bo w domu mieszkają 3 osoby. Jeśli ktoś może mi pomoc, to będę bardzo wdzięczna.

Edytowane przez NINA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia były różne, ale obecne są następujące:

1. -2

2. -6

3. -

4. -

5. 100%

6. 60%

7. letni

8. 40 stopni

9. 30 stopni

10. 10 stopni

11. 80 s

12. 70%

13. 20%

14. 70%

15. 6s

16. 225s

17. 40s

18. 15 min.

19. 465s

20. 0%

21. 50%

22. 90 min.

23. nieaktywny

24. 5 stopni

Będę wdzięczna za pomoc :)

Edytowane przez NINA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam takie ustawienia:

1. -2

2. -6

3. -

4. -

5. 100%

6. 60%

7. Letni

8. 40 stopni

9. 30 stopni

10. 10 stopni

11. 80 s

12. 70%

13. 20%

14. 70%

15. 6 s

16. 225 s

17. 40 s

18. 15 mnn.

19. 46 s

20. 0%

21. 50 stopni

22. 90 mjn.

23. nieaktywny

24. 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić następujące parametry:

Temperatura zadana - 60C

5- 30%

8 - 50 (sprawdzić czy w kranie nie za gorąca woda - jeśli tak, to niestety zmniejszyć do 45 lub do 40, jeśli jest zawór mieszający na wyjściu z bojlera, to parametr 8 ustawić na 60)

11 - 0

13 - 15

17 - 50

18 - 12

19 - 55

24 - 3

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po około 2-3 godzinach palenia w piecu zgasło po ustawieniu go według parametrów podanych mi przez vwrnala. Piec w nadzorze nie wchodziłw wysoką temperaturę, więc wówczs nie włączał się nadmuch w nadzorze. W nadzorze piec osiągał temperaturę 50,6 stopnia więc po krótkim czasie przerwy wchodził w pracę. Nadal proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.