Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Pokojowy Tech St-280


julo23

Rekomendowane odpowiedzi

Posiada ktoś sterownik pokojowy z Techa - model  ST-280 ?

 

Zastanawia mnie jedna rzecz.

 

Na zdjęciu producenta jest narysowana za bojlerem pompa cyrkulacyjna.

 

U mnie jej nie ma na wyświetlaczu,  choć de facto ją posiadam i używam.

 

Co jest nie tak ?

 

9e0ea9922aded57c.jpg

 

87895fdb3dedf551gen.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam taki regulator i pompa cyrkulacyjna jest na wyświetlaczu

regulator współpracuje ze sterownikiem st 408n i to do niego podpięta jest owa pompa, w jego ustawieniach możemy ją aktywować i dezaktywować a co za tym idzie jest ikona na wyświetlaczu regulatora lub jej niema

bynajmniej tak jest u mnie

jaką masz wersje oprogramowania - ja posiadam 02.01.04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mam z 2013r.  

Musze się zorientować jak można ją uaktualnić.

I czy tylko w regulatorze pokojowym  czy też sterownik pieca trzeba....

Dzwoniłem do TECH-a ale odebrał jakiś koleś co za bardzo nie widział o co chodzi,  właściwie miał mniejszą wiedzę ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, właśnie sprawdziłem,  mam wersje  02.01.03

 

Niestety na stronie techa nie widzę żadnego software do wgrania. Jedynie instrukcje obsługi w pdf mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zmienić soft dzwonisz do techa podajesz jaki masz i co mu dolega i jedyna opcja to wysłanie im urządzenia chyba że dogadasz się inaczej, warto spróbować

 

 

do czego masz podpięty ten termostat i jaką komunikacją się łączy (są dwie opcje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz zastanowił mnie inny problem odnośnie naszego sterownika.

 

Miałem problem z podłączeniem na początku bo pokazywał mi  jakiś dziwne wartości na zaworze 1,  a podłoga była pod zaworem 2,  kaloryfery  pod zaworem 3.    Zawór 1 był fikcyjny. Ale mi to usuneli.

ddefddd2d81afa6bgen.jpg

Po tym jak powiedziałem to mojemu hydraulikowi  żeby mi to poprawił to jest tak

 

z tym że nie pokazuje obniżenia pokojówki na kaloryferach.  (brak wartości np. -3*C obok temp. zadanej.)

b3b3f9b3d24e68ccgen.jpg

 

Orientuje się ktoś co jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobno aktywuje i ustawia się ten parametr dla zaworu pierwszego i drugiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, wiem o tym.  Wchodzę w dany zawór (na piecu),  tam mam zadaną temp.  i pod nią  jest informacja   np. -3*C.

 

Wcześniej trzeba w danym zaworze wejść w obniżenie pokojówki i tak ustawić daną wartość.

 

Niestety na sterowniku pokojowym teraz tego nie widać.

 

Podejrzewam niestety błąd w połączeniu kabelków.

Z tym że kompletnie się w tym nie orientuje,  zdałem sie na instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz sterownik na piecu i jak się komunikuje z termostatem pok - rs-em czy tradycyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala komunikacja RS bezprzewodowo. Fakt, ze mam to tylko sprzezone ze sterownikiem zaworu 4D. Niezalezny uklad od kotla. Obnizenie o wartosc zadana na sterowniku po uzyskaniu pokojowki tez nie jest wykazywana. Jest tylko temp. zadana przez pogodowke i aktualna za zaworem. Moze w przypadku podlogowki program to wykazuje a za zaworem juz nie. U siebie nigdy nie widzialem na sterowniku tej wartosci minus na pokojowym. A testowalem juz rozne konfiguracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale to mi działało wcześniej, zobacz 1 zdjęcie pare postów wyżej.

 

Sterownik mam ST-450zPID

 

co to znaczy RS czy tradycyjnie ? 

I jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuikacja RS  umozliwia  prezentacje na sterowniku wszystkich parametrow z kotlowni na wyswietlaczu. I pozwala z poziomu sterownika przekazywanie zmian do kotlowni. I to wlasnie masz u siebie.

Co do braku wskazania mozesz zadzwonic na infolinie do techa. Mi kiedys pomogli w w ustawieniach i konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał wyżej

natomiast u mnie kotłownią steruje st 408n i do niego podpięty jest st 280 i wszystko jest ok

proponuje telefon do techa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby jeszcze zrobili  program do samodzielnego wygrywania nowszego oprogramowania.

A widzieliście ten program ze strony techa?  http://www.techsterowniki.pl/131-software

 

Ciekawe czy do naszych sterowników można wgrać wygaszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to program do przekonwertowania formatu zdjęć aby można było je wgrać do regulatora np st 280 pod warunkiem, że jest taka możliwość. W starszych wersjach oprogramowania jej nie było. 

Wejdz w menu > ekran > wygaszacz ekranu i jeśli jest opcja import zdjęć to masz taką możliwość, jeśli nie to pozostaje ci tylko wgranie nowego softu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam starszą wersje oprogramowania.

 

Ale widze że sporo nowych sterowników dodali na stronie techa.

 

ST-280

ST-2801

ST-2805

ST-2806

ST-2807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ten sterownik umożliwia? i jak wylicza ilość opału w zasobniku bo to bardzo fajna funkcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość opału w zasobniku wyliczane to jest na podstawie obrotów ślimaka.

Musisz zaznaczyć pełny gdy masz zasyp pełny węgla,   później pusty. 

A następnie zapełnić do na fulla  i wcisnąć  napełniony.

Bo jak wciśniesz pełny to nie zadziała i zresetuje  policzoną liczbę obrotów ślimaka, musisz wybrać  na koniec - napełniony. 

 

Z tym że ja mam jeszcze na piecu  tez liczbę  w % podaną  i nie wiem czy to sterownik pokojowy liczy czy sterownik pieca ?

 

f2b649b327e48ca1gen.jpg

 

 

5cced3256f550222gen.jpg

 

Widać słabo na zdjęciu -  ale na górze jest POMPY RÓWNOLGŁE  88%

 

538202eaf8dd82e1gen.jpg

 

Funkcje masz opisane na tym obrazku:

 

regulator_pokojowy_tech_st280_funkcje.gi

 

 

 

Mi nawet nie o żadne funkcje  sterownika chodzi - bo każdy mniej wiecej ma takie same,   obniżenia temperatury na zaworach po dogrzaniu pomieszczenia.  

Ale chodzi mi bardziej że nie musze chodzić do piwnicy tylko mogę sobie zerknąć w domu co się dzieje w piecu.

No i w razie alarmu - sterownik mnie poinformuje,   a mógłbym go nie słyszeć z piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy mój st-48 z pid multi też będzie podawał ilość opału, czujnik hallotronowy ma na ślimaku, ale na wyświetlaczu nie pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że ten hallotron  to jest odpowiedzialny za to liczenie obrotów ślimaka ?

Właśnie nie wiedziałem do czego to jest - jak grzebałem w opcjach serwisowych. 

 

Swoją drogą wydaje mi się że sam sterownik pokojowy nic nie pokaże jeśli wyświetlacz na piecu nie ma tej funkcji. 

Tak jak u mnie coś inaczej później podłączyli,   bo miałem dodatkowy zawór na monitorku pokojowego sterownika  z wartością 99*C,  no i podłączyli coś inaczej,  i teraz nawet nie mam   animacji obniżenia temperatury  pokojowej na zaworze kaloryfera,  ale ten fałszywy zawór zniknął.   

Także wydaje mi się ze sterownik pokojowy to bardziej jest przedłużenie informacji ze sterownika na piecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Swoją drogą wydaje mi się że sam sterownik pokojowy nic nie pokaże jeśli wyświetlacz na piecu nie ma tej funkcji."

 

 

W przypadku Techa to jest tak że nawet jak sam sterownik pokazuje jakąś funkcję to nie znaczy że będzie przekazywał ją dalej.

 

Ja naciąłem się w ten sposób, bo mój ST48 pokazuje na swoim wyświetlaczu temperaturę podajnika, kupiłem moduł ST-500 i niestety temperatury podajnika nie ma. Na stronie DEMO Techa tą temperaturę wyświetla i nic nie ma na temat tego że jak to Pan z serwisu Techa stwierdził: "Pana sterownik jak był projektowany/produkowany, to nikt nie przewidział że będzie potrzeba "wysyłania" temperatury podajnika". Zmiana oprogramowania w sterowniku nic w tym przypadku nie pomoże.

 

Także sugeruję dużą ostrożność i lepeij o wszystko dopytać w Techu przed zakupem, żeby nie być rozczarowanym jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polityka TECHa jest taka lekko chaotyczna, jeśli chodzi o wypuszczanie kolejnych modeli urządzeń.  Nawet mają "syf" w tej całej numeracji.  

St-45,  st-500   st-280   st-450     mało to wszystko logiczne przynajmniej jak dla mnie. 

 

Obecnie jakbym jeszcze raz kupował raczej wybrałbym eSterownik  a piec nie SAS tylko Defro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy macie nowsze oprogramowanie w ST-280,  i macie narysowane kręcące kółeczko  od pompy cyrkulacyjnej -  macie możliwość jej włączenia i wyłączenia  sterownikiem ST-280 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Prowadze chyba monolog,  ale może ktoś się odezwie bo niedługo sezon czas zacząć.

 

Chciałem zapytać co zrobić z ST-280,  jeśli  chciałbym go przenieść z parteru  na piętro  ?

a)   męczyć się fizycznie i  przeciągnąć kabelki  normalnie i  wykuć w ścianie rowek i poprowadzić  je na piętro ?

 

b )   może da się coś dokupić  bezprzewodowego aby rozbudować instalację i mieć  jeden przewodowy a drugi  bezprzewodowy na piętrze ?  Widze że jest coś takiego na stronie TECHa  ale czy to będzie razem działać ?

 

c)  jest jeszcze 3 rozwiązanie które wpadło mi teraz na myśl,  może dokupić ten moduł internetowy ? 

 

Czekam ja jakieś sugestie.  Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zakup sobie to cudo przykładowy link do allegro

http://allegro.pl/zestaw-bezprzewodowej-komunikacji-rs-st-260-tech-i5633284867.html

ja tak zrobiłem działa bez problemu z K1Pv2 zaięg bardzo duży (nawet schowałem w obudowę nadajnika/ białe pudełeczko wystający kabelek/ antenkę (jak będziesz miał już nadajnik to będziesz wiedział o co chodzi) i działa zasięg idealny) miałem taki sam dylemat z kuciem kabla i połączenie sterownika z regulatorem, ten moduł RS ST-260 Tech rozwiązał problem, nie ma żadnych opóźnień w przesyle danych itp. , tak jak pisałem wcześniej działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.