Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie zrobiłem błąd


PrOmiL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich instalatorow.A wiec mam taki problem niedawno wstawiłem grzejnik alumiowy zeberkowy pod oknem zasilanie oraz powrot musialem puscic gora nad drzwiami bo nie miałem innej opcjii , grzejnik ten nie grzeje a zasilanie nad 1 drzwiami jest garace a dalej coraz to chlodniejsze.probowalem wieloma sposobami odpowietrzycinstalacje poczawszy od zamkniecia zaworu termostatycznego na tym grzejniku i rozkrecenia srubunku spuscilem dwa wiadra wody i nic to nie dalo oraz wiele wiele innych mozliwych sposobow.rury maja przeplyw nic ich nie dlawi wiem to poniewaz rozrecalem srubunki na zasilaniu przy zamknietym powrocie oraz na odwrut .Kocioł mam w piwnicy instalacja jest wspomagana pompa obiegowa nawet na 3 biegu nic to nie daje .Raz udalo mi sie odpowietrzyc tak ze gorna czesc grzejnika na wysokosc 10 cm grzala a powrut calkowicie lodowaty.Ale niestety musialem spuscic wode bo mialem awarie grzejnika wczesniej i napelniajac instalacje zas cos poszlo nie tak .Instalacje napelnialem 2 godziny bardzo powoli.Mam opcje napelnic instalcje od powrotu moze to pomoze .oprucz tych dwoch grzejnikow ktore sa na rysunku posiadam jeszcze dwa w innych pomieszczeniach.Moc kotlaa jest na powierzchnie ok 150 m2 a ja grzeje 50 m2 wiec nie wierze ze moc pieca jest za slaba .prosze o jakies propozycje pozdrawiam

post-2-1229720215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na powrocie też zainstaluj odpowietrznik - ten będzie miał większe znaczenie niż już wstawiony. Nie grzeje Tobie, bo ciśnienie statyczne blokuje przepchanie odcinka powrotu z grzejnika nad drzwiami. Jest tam bąbel powietrza i to on blokuje przepływ ogrzanej wody.

 

Pozdrawiam

Pior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po pierwsze to wstaw ten odpowietrznik a po drugie i zrób to zaraz zakrec wszystkie grzejniki tego odkrec namaksa i właczajio wyłaczaj pompe moze pomoze podejzewam ze gdzies w innym grzejniu maszmniejsze opory i mimo poowietrza prze3zten wodzie sie nie chce ze wzgledu na opory pozdrawiam daj znac czy tak zrobiłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak jak wcześniej Ci radzono koniecznie dwa odpowietrzniki na zasilaniu i powrocie i dodatkowo problem w oporach hydraulicznych, z rysunku wynika około 2 X 8 m rurki fi 15mm i jeszcze pewnie kolanka a nie łuki, aby ten ostatni grzejnik działał po odpowietrzeniu trochę skręć pozostałe grzejniki. Z mocy kotła wynika że masz jej nadmiar - nie powinno być problemu, ale czy nie zamontowałeś w kotłowni odejścia na CWU za jedną pompą, która ma zasilać CO i CWU. Jeśli tak to duża większość wody idzie w cyrkulację CWU (mały opór - duża średnica rur i krótki obieg), a nie w instalację CO i końcowy grzejnik może być niedogrzany - jeśli rurka powrotu jest zapowietrzona to jest dodatkowy opór około 2 m słupa wody.

Narysuj schemat całej instalacji to da lepszy pogląd na problem.

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe jakimaszpiec ?

jaka pompa symbole jakies 25/40 lub inne odpowiedz pilnie

witam, przyglądając sie twojemu rysunkowi wydaje mi się że najważniejsze jest zasilanie !!! ja myslę żęe może odpowietrznik na zasilaniu jest tam gdzie nie trzeba powinien być w najwyszym punkie zasilania pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.