Skocz do zawartości
IGNOROWANY

proszę o pomoc


nespe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem muszę wymienić boiler który jest podłoczony pod stary piec kuchenny gdzie jest podkowa,chodzi Mi oto czy nowy boiler może być z wężownicą (podłączoną z trzonem kuchennym) ,jeśli nie to dlaczego(zaznaczam że jestem humanistą).Jeśli ktoś zechciałby Mi odpowiedzieć ...z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec taki sam bez wezownicy grzyz kuchnia podgrzewabezposrednio ta sama wode ktora uzywac czyli pracuje na wysokim cisnieniu (sieci wodociagoej) takie zasobniki sa wsprzedazy i nie maproblemu tylko zeby sie upewnic to opisz dokładnie jak to było czesniej podłaczone czy tylko piec=zasobnik ,czy są jeszcze jakie zbiorniki przelewowe lub cos innego to pozwoli na upewnienie sie czy napewno o tym myslimy co napisałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec taki sam bez wezownicy grzyz kuchnia podgrzewabezposrednio ta sama wode ktora uzywac czyli pracuje na wysokim cisnieniu (sieci wodociagoej) takie zasobniki sa wsprzedazy i nie maproblemu tylko zeby sie upewnic to opisz dokładnie jak to było czesniej podłaczone czy tylko piec=zasobnik ,czy są jeszcze jakie zbiorniki przelewowe lub cos innego to pozwoli na upewnienie sie czy napewno o tym myslimy co napisałes?

Witam,dom nie jest podłączony do sieci wodociągowej ...woda jest pompowana do hydroforu z studni(nie wiem czy to jakieś ma znaczenie)...a boiler jest podłączony bespośrednio z piecem...jest poziomy,powieszony pod sufitem ok. 3-4 m od pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dom nie jest podłączony do sieci wodociągowej ...woda jest pompowana do hydroforu z studni(nie wiem czy to jakieś ma znaczenie)...a boiler jest podłączony bespośrednio z piecem...jest poziomy,powieszony pod sufitem ok. 3-4 m od pieca.

czliu idą tylko dwie rury to ok musisz kupic poprostu zasobnik z kruccami pod podkowe kazdy producent takiema w swojej ofercie bez wezownicy wyglada tak samo koszt to 350-400 zł mniej wiecej za ok 100 l nie wiem jaki tam masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeżeli jesteś humanistą to być może nie pamiętasz, że woda pod wpływem ciepła rozszerza się (najmniejsza objętość określonej masy wody odpowiada +4 st. Celsjusza w innej temperaturze zawsze jest większa), ale tak jest więc jeżeli połączysz podkowę w piecu z wężownicą to po rozgrzaniu wody w wężownicy do 150 st. Celsjusza ten obwód musi pęknąć - to nie będzie ciche pęknięcie tylko eksplozja (przegrzana para wodna).

Dlaczego? Wężownicą ma bardzo małą sprawność wymiany ciepła i nie nadąży oddawać całego ciepła z pieca do bojlera, czyli ciepło - energia będą magazynowane w masie wody w zamkniętym obwodzie, a co za tym idzie objętość cieczy się zwiększy a wężownica i podkowa w piecu mają stałą objętość. Zatem musi nastąpić pęknięcie układu zamkniętego, ale to nie będzie ciche pęknięcie, będziesz miał przegrzaną parę wodną pod dużym ciśnieniem w postaci cieczy i nastąpi wybuch (jest to bardzo niebezpieczne).

Dlatego podkowa - trzon kuchenny musi stanowić jedną objętość z bojlerem, a bojler musi być zabezpieczony zaworem bezpieczeństwa, który upuści nadmiar wody z bojlera gdy ta powiększy swoją objętość pod wpływem ciepła dodatkowo ten układ zabezpieczony jest zaworem zwrotnym, aby ciepła woda nie cofała się do instalacji wodnej. W normalnych warunkach zawsze w bojlerze znajduje się trochę powietrza, które w porównaniu z cieczą rozpręża i spręża się w określonej objętości zachowując stałe ciśnienie, co powoduje, że przez zawór bezpieczeństwa nie cieknie ciągle woda, gdyby w bojlerze nie było w ogóle powietrza to zawór bezpieczeństwa ciągle by przeciekał.

Mam nadzieję, że wystarczająco jasno wyjaśniłem Ci procesy, które zachodzą w czasie podgrzewania wody.

Wniosek: do trzonu kuchennego bojler może być tylko bez wężownicy - bo tylko taki będzie stanowił jedną objętość z bojlerem i dodatkowo musi być powieszony ponad trzonem kuchennym tak aby zachodziła samoczynna cyrkulacja wody wystarczy różnica poziomów podkowa dno bojlera minimum 1m.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem muszę wymienić boiler który jest podłoczony pod stary piec kuchenny gdzie jest podkowa,chodzi Mi oto czy nowy boiler może być z wężownicą (podłączoną z trzonem kuchennym) ,jeśli nie to dlaczego(zaznaczam że jestem humanistą).Jeśli ktoś zechciałby Mi odpowiedzieć ...z góry dziękuję.

 

 

Witaj,

Wężownica w bojlerze służy do połączenia obiegu kotłowego z CO,podejście do trzonu kuchennego służy do połączenia podkowy z kuchenki.Zawór bezpieczeństwa zainstalowany na wejściu zimnej wody do bojlera posiada funkcję zaworu przelotowego,zwrotnego i bezpieczeństwa.A więc nie szukaj go w innych miejscach.Najważniejszą rzeczą jest aby on był sprawny ,nie powinien on być dłużej niż 10 lat przy bojlerze.Co do sprawności jego- należy przeprowadzić test pod ciśnieniem.Nie wiem jaki jest jego model,jeśli jest od spodu nakrętka należy ją odciągnąć i lekko obrócić,jeśli napinacz lekko pociągnąć,nastąpi wypływ wody.Montowany 20 lat temu może być na obciążniku -do wyrzucenia.Ważną rzeczą jest moc podkowy w stosunku do ilości wody w bojlerze i pobór wody.Jeśli jest mały pobór wody i duża moc podkowy ,nastąpi przeciążenie zaworu bezpieczeństwa i uszkodzenie go.Należy w takim razie upuszczać częściej wodę.

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.