Skocz do zawartości

zapi

Rekomendowane odpowiedzi

" Z doświadczenia wiem że produkcja peletu jest droga i każdy który jest tańszy niż 650zł TO BADZIEWIE! z chińskich maszyn, które niczym nie różni się od trocin, które mają wartość energetyczną ok 12 MJ/kg."

 

na razie w temacie grzebię bo mam gdzie to robić i z czego przymierzam się do produkcji pelletu dla siebie a potem zobaczymy ale ciekawi mnie kalkulacja że tańszy niż 650zł/t to BADZIEWIE ??? elektrociepłownie kupują pellet od producentów po 180 zł/t znaczysię musi sie w tym zawietać i koszt produkcji i zysk ???

 

wynika z tego że cena 650 zł to i tak niezły biznes

 

tona pierza i tona złota ważą tyle samo - :o NIEPRAWDAŻ ??? a toną wiorów tartacznych to 50 -80 zł

 

 

pozdrawiam i wgrzebuję się w temat

 

 

Bzdura

 

Żeby wyprodukować tonę peletu potrzeba 5-6m3 trociny. 1m3 Trociny kosztuje od 30 do 40 pln

 

A pelet za 180 pln do elektrowni to pelet z słomy, i może rzeczywiście tyle kosztowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów.

Miałem kilka lat ten sam problem co Wy czym i jak palić, żeby było tanio czysto i ekologicznie. Wybór padł na pellet 2007roku.

Ja swojego wyboru nie żałuję, ale to co dzieje się na naszym rynku z pelletem to jakaś masakra. Każdego dnia ktoś otwiera produkcję pelletu w stodole i sprzedaje go na allegro z chińskiej maszynki. Cena zaczyna się od 500zł kończąc na znanych firmach typu B oraz S gdzie jakość jest OK ale cena zaporowa!!!

Testowałem chyba już każdy rodzaj pelletu Ukraiński - masakra spieki i kaloryczność wprost żenująca, firmy polskie średnia półka cenowa - każda dostawa co innego, polski potentat w pellecie B... oraz L... jakość przeciętna/wyższa cena ZAPOROWA!!!

Po 4 latach doświadczeń i poszukiwań uczciwego dostawcy w końcu znalazłem producenta który wysyła towar tylko na rynek niemiecki z normatywnością DIN+ a cena 150 zł niższa od B...

Po roku współpracy i moich dużych odbiorach 3t na tydzień zdecydowałem się na podpisanie warunków współpracy z producentem.

Wiele osób z mojej okolicy pytało gdzie kupuję jaka jakość itd. dawałem/sprzedawałem na próbę ludziom byli zaskoczeni z jakości wraz ze wzrostem zainteresowania zakupem postanowiłem że zajmę się również handlem pelletem.

Jeśli ktoś z Państwa poszukuje dobrego paliwa do swojego kotła chętnie podzielę się doświadczeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy idealny??? nie wiem, każdy pewnie ma jakieś kryteria co do oceny spaliłem już wieeeeele ton i po prostu chciałem się z Wami podzielić spostrzeżeniami. Dla mnie jakość jest na prawdę bardzo dobra.

Napisz coś w czym ten pellet spalasz, bo twoje spostrzeżenia na razie nic nie wniosły nowego do wiedzy o pellecie - to że podajesz kontakt do sprzedawcy to mało, podaj kontakt do producenta,

Np ja mam producenta pelletu za dużo mniej niż cena z oferty tej firmy, ale o średnicy 6 a potrzebuję fi 8.

 

Jeżeli piszesz o spaleniu " wieeeeelu" ton to albo masz wielki kocioł albo nawet nie wiesz że do ogrzania wystarczy 3-4 ton/ sezon.- i jest to reklama twojego składu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... Gdybyś czytał z uwagą to dostrzegłbyś że spalam 3t tygodniowo (duże hale przemysłowe opalane peletem piec plus nagrzewnica + budynki biurowe 300m2 piec na pelet), Reklama w żadnym razie, gdyż uważam, że dodatkowa nie jest mi potrzebna. Chęć bardziej pomocy. Cóż da Ci namiar na producenta skoro u producenta go nie kupisz. 90% produkcji Niemcy którzy nie palą byle czym a 5% gość którego namiar podałem z 2% produkcji ja i ze 3% okoliczni "tubylcy". A siebie nie reklamuję bo nie mam tego na aż taką masową sprzedaż .

Ja dystrybuuję to dla siebie i max 15 osób z którymi współpracuję od roku. Polecam jedynie towar i sprawdzonego sprzedawcę a nie swoją działalność ponieważ nie ma ona zbyt wiele z opałem, a najlepsza reklama jeśli już to jest na portalach stworzonych do tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie... Gdybyś czytał z uwagą to dostrzegłbyś że spalam 3t tygodniowo (duże hale przemysłowe opalane peletem piec plus nagrzewnica + budynki biurowe 300m2 piec na pelet),

 

 

 

Nie napisałeś że spalasz 3 tony, tylko że masz duże odbiory - a to co innego .

Duże odbiory -to mogą być inni kupujący od ciebie a nie tajemnicze urządzenia grzewcze o których prosiłem żebyś coś napisał.

Jak ja testowałem to mnie pasował tylko pellet iglasty fi 8, przy 3-4 tonach na sezon cena gra mniejszą rolę, natomiast najważniejsza jest jakość paliwa i powtarzalność parametrów.

 

Nie jestem już zainteresowany tym pelletem z dwóch powodów

 

-" tajemniczy" producent

- brak danych o spalaniu tego pelletu

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Wracam jeszcze raz do tego tematu,palę peletem i groszkiem na palniku retortowym ,i nie wiem jak to wytłumaczyć:peletem wychodzi taniej,szybciej dochodzi do zadanej,i co ciekawe wagowo węgla o kilka kilo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam filmik,sory za drugi post,tak wyszło.Ciekawe czy jakby podnieśc rant krateru szamotem lub stalowym pierścieniem,poprawiło by się spalanie,powietrze nie dochodzi do centrum talerza widac tam dymek,

https://www.youtube.com/channel/UCQi5SBuJ4QCrYzq1fmiuWZg/videos

Edytowane przez ciekawski31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poważnie, można nie wiedzieć - ostatnio zmuszony jestem kupować opał w małych ilościach - dziś worek, pojutrze dwa - i po miesiącu na poważnie nie jestem w stanie powiedzieć bez przeliczenia, ile tego poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że pellet z kryptoreklamy stelmetu jest po prostu za drogi i przez to też zwoziłem cyklicznie niewielkie ilości (to samo tyczy się Barlinka).

Żeby nie było - nie mówię, że zły, bo korzystałem i poza tym, że w workach Lavy jest sporo pyłu i malutkich bobków to do spalania uwag nie miałem.

Wydawałoby się, że duży producent powinien mieć tańszy produkt, a tendencje są zwyżkowe. Na wielu forach chwali się pellety w/w firm, tylko właśnie kto najczęściej to chwali? Skoro jest tak super i nikt nie narzeka to czemu by dalej nie podnosić cen...

Dodałem, że korzystnie kupuje teraz równorzędny opał, co pozwala wreszcie na wygodną eksploatację przez zakup minimum tony, przez co skreślam cenowo lave i barlinka (dopóki nowy producent czegoś nie ***).

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet jest bardzo ekologicznym opałem - mamy z niego bardzo mało dymu i popiołu.

Spalanie pelletu w porównaniu do eko-groszku jest większe - czy to chodzi na dobre czy w skali miesiąca.

Na rynku ostatnio jest dużo peletu gorszej jakości - sprasowana słoma, pestki i inne wynalazki.

Powiem w ten sposób - do spalania peletu musisz zmienic ustawienia sterownika:

czas podawania

przerwa podawania

czas nadmuchu

moc nadmuchu

to są główne parametry którymi operujesz.

 

Podsumowując - pellet to bardzo dobry opał. Ekologiczny,suchy, dzięki czemu mamy czysty kocioł = dłuższa jego żywotność.

Groszek to opał który kalkulacyjnie wychodzi taniej niż pellet - lecz musimy kupować groszek dobrej jakości (aby nie zrywało zawleczek). Niestety często od dostawców pellet jest mokry - to uszkadza nie tylko kocioł ale i cały podajnik.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.