Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł gazowy?


sierocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mieszkanie 68m2, parterowe, podłoga ocieplona warstwą styropianu 30cm. Obecnie Junkers Novatherm.

Zastanawiam się nad piecem gazowym, gdyż raczej nic sensownego na węgiel nie znajdę tak aby było w miarę wygodnie.

Piec znajduje się w piwnicy gdzie jest dobra wentylacja i dużo powietrza.

Chciałbym się dowiedzieć parę szczegółów. Mianowicie czym różni się piec z zamkniętą komorą spalania od tego z otwartą?Czy piec z zamkniętą komorą spalania koniecznie musi pobierać powietrze przez komin czy może pobierać to powietrze z pomieszczenia jakim jest piwnica?I druga sprawa czy np piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania może pobierać również powietrze z pomieszczenia?

Na inwestycję posiadam 5500zł, proszę o wasze rady co lepiej byłoby wybrać. Pieniążki i tak muszą być spożytkowane na cel ogrzewania, więc proszę nie pisać, że np weź tańszy piec bo nieco na nim zaoszczędzisz czy za rok będzie taniej bo w ten sposób nigdy nic nie kupię.

A więc, co:

1. Piec z otwartą komorą spalania (Saunier Duval lub Vaillant)

2. Piec z zamkniętą komorą spalania (firmy te same)

3. Piec kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania (j.w)

Wszystkie urządzenia 2 - funkcyjne bądź jedno ale z zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mieszkanie 68m2, parterowe,....

niewymyslaj poprostu zamnknieta komora spalania powietrze z zewnatrz niekoniecznie przez komin najlepiej zzasobnikiem np viessman lub buderus cyfra około 3500 do 4200 zalezy gdzie trafisz ipo roboicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

jestem nowy i nie wiem jak załozyc nowy temat ale ten chyba może byc

chce w zimie uzywac pieca na węgiel a w lecie pieca kondensacyjnego

i tu zastanawiam sie jakiej średnicy rure wsadzic do komina tego na kondensat (srednica komina fi 14)

wiem ze zalezy to od rodzaju pieca i wacha sie od 80 do 130 ale jeszcze nie wybrałem zadnego a jestem na etapie stawianie i wsadziłbym ta rure od razu

proszę o porade

 

mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wytłumas\cz wjakim celu to ma być kocioł kondensacyjny ?

tym bardziej ze chcesz tylko podgrzewac wode?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.