Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszkanie 70M2 (Kamienica) Wybór Pieca


sorkaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Planuje zakup mieszkania 70m2, w starej powojennej kamienicy z czerwonej cegły na zewnątrz.Budynek jest ocieplony. Mieszkanie jest na parterze w środkowej części budynku. Sąsiedzi z tego co się orientuje dobrze ogrzewają swoje mieszkania.Okna stare podwójne (dwie ramy),wymienię na nowe w następnym sezonie grzewczym.W mieszkaniu jest 5-6 żeliwnych grzejników.Instalacja w mieszkaniu jest grawitacyjna. Mój wybór padł na piec

 

KOCIOŁ VIENYBE 10 kw

http://sanitsystem.pl/id,1938/prod,kociol-vienybe-16

 

Piec zostanie zamontowany w piewnicy w odległości 6 metrów od mieszkania, a przy piecu bojler ze 120L.

Proszę o radę czy to jest odpowiedni piec o odpowiedniej mocy do ogrzania tego mieszkania, czy może zdecydować się na coś innego?

Niestety nic nie wiem na temat komina ani jakim styropianem został ocieplony budynek.

Dziękuje za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj!!! 

Wejdż  na moją stronę ,tam znajdziesz dużo na temat ogrzewania  w budynkach wielorodzinnych. Oraz odpowiedzi na zadane  pytania.Warto wiedzieć co możesz zrobić a czego nie. Na co się narażasz robiąc CO niezgodnie z przepisami, oraz bez zgody właściciela budynku(nie mieszkania).Życzę milej lektury.

pPozdrawiam. henryk1953.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodałem wcześniej że będę palił przede wszystkim drewnem. 5000zł to jest maksymalna kwota którą mogę przeznaczyć na zakup kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę. To są mieszkania własnościowe a nie kamienica. 

Witaj!!!

Zanim kupisz to mieszkanie to zapytaj właściciela budynku (administracje ,wspólnotę)czy na twoje zamiary wyrazi zgodę obowiązkowo na piśmie. 

Koniecznie w tej sprawie uzyskaj opinię kominiarską (na piśmie) czy to co zamierzasz zrobić będzie zgodne z przepisami.

Pamiętaj !Wszystko rób zgodnie z przepisami, i  wszystkie zgody miej  na piśmie.

A  co moze się zdarzyć jeżeli to zrobisz bez zgody właściciela  budynku.?

Po pierwsze otrzymasz pismo o przywrócenie instalacji do poprzedniego stanu ,lub o dostarczenie dokumentacji ze instalacja zrobiona jest zgodnie z przepisami.

Po drugie  administrator budynku o takiej sytuacji obowiązkowo musi powiadomić inspektora budowlanego.

Inspektor sprawdza czy wykonałeś to zgodnie z przepisami i pozwoleniami. Jeżeli nie to każe ci przywrócić instalacje do poprzedniego stanu ,lub zrobi to na twój  koszt .No a jeżeli "twoje" dzieło zagraża bezpieczeństwu zdrowia i życia lokatorów -to powiadamia o tym prokuratora.

Paradoks tej sytuacji polega na tym że o nieprawidłowościach może inspektora powiadomić każdy nawet anonimowo i przy okazji może się dostać administratorowi  budynku za nie właściwy nadzór.

Według mnie -jedyne co możesz zrobić w tym mieszkaniu zgodnie z przepisami to:

1. ogrzewanie elektryczne 

2. Jezeli jest gaz to zgodnie z przepisami.

3.Jeżeli w kuchni jest piec węglowy to możesz zainstalować piecokuchnię na pewno kuchnia nie spęłnia warunków do zamontowania jakiegokolwiek kotła węglowego.

To wszystko i więcej mogłeś dowiedzieć się czytając moje posty.

Pamiętaj mieszkanie własnościowe to nie to samo co własny domek.

pozdrawiam.henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.