Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie grzeje podłoga


szczepank12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów instalatorow bo tak naprawde do nich skierowane moje pytanko. wsadzilem sie na delikatna mine bo obiecalem czlowiekowi bez uprzedniej "wizji lokalnej" ze rusze mu ogrz. podlogowe ktorego porzednicy moi nie dali rady obudzic. rozdzielacz do ogrz. podlogowego GORGIEL z silownikami i pompą. tamci hydraulicy nie mieli szans bo pompa byla odwrotnie zamontowana a ja myslalem ze to przyczyna nie grzania podlogi. odwrocilem pompe, obieg jest ale po 12 godzinach grzania beton na podlodze jak trup. wlasciciel mowi ze rury (alupex)co okolo 15cm czyli ok. w ostatecznosci wpuscilem na zasilenie 50 stopni po ok. 20 minutach wracalo okolo 40 st. takie grzanie trwalo jakies 3 godziny i gdzieniegdzie mozna bylo wyczuc delikatna roznice w temp. betonu. nastepny moj krok to mlot do klucia i rozdupcenie kawalka betonu. i tu zonk: 9cm betonu... i tu moje wlasciwe pytanie :ile betonu mieliscie na rurach najwiecej i podloga grzala? czy te 9 cm dyskwalifikuje ta instalacje? pod betonem 10 cm styropianu + folia alu. dzieki za jakiekolwiek sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Najwięcej miałem 15 cm ale dobrze odizolowane od ścian i spodu. Im grubsza wylewka tym dłuższy czas rozgrzewania. W moim przypadku 15 cm betonu z płytkami rozgrzewało się ponad 4 godziny - pex co 20 cm, zasilanie 55 st C z konieczności. Zrób to tak: jeśli masz grubo betonu zasil wyższą temperaturą jednak zastosuj ogranicznik w postaci czujnika w podłodze, żeby nie rozgrzewało wylewki powiedzmy powyżej 30 st. 9 cm betonu to nic strasznego; norma. jednak taka masa ma dużą bezwładność działającą w obie strony - dłużej się nagrzewa i długo stygnie. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości to pisz lub dzwoń.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakosc betonu ma wg ciebie duze znaczenie? tam jest wylane jakies takie bóg wie co koloru zielonkawego ale wlasciciel nie wie o co chodzi bo go przy tym nie bylo a to tez robili ci jego hydraulicy. wiem ze najlepsze sa polsuche betony gruboziarniste.... odnosnie czasu nagrzewania to przy zasilaniu ok 40 st. przez 12 h nic, dlatego zglupialem... chyba sprobuje jeszcze w innych miejscach rozwalic beton bo byc moze tam jest wiecej niz 9 cm ale najpierw na dluzszy czas pojdzie tak z 60 stopni. w zasilanie... z gory dzieki za porady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie ma izolacji od ścian i to one skutecznie odbierają ciepło podłodze. To sprawdź koniecznie. Może też być i tak, że zastosowany beton był zbyt gęsty i rurki nie są zatopione w betonie tylko pokryte z wierzchu. Sprawa kolejna: zbyt mały przepływ przez podłogówkę ( załamanie rury, zastosowanie w podłodze łączek ), brak regulacji wszystkich pól grzewczych. Być może przez to pole grzewcze przepływa zbyt mało wody na korzyść innych pól grzewczych. Spotkałem się z dziwną sytuacją kiedyś: walczyłem z podłogówką, a właściwie z dwoma najbardziej oddalonymi polami grzewczymi. Nic nie pomagało. Po zamianie zasilania z powrotem na rozdzielaczu ( było: zasilanie do zaworów termostatycznych a powrót przez przepływomierze ) instalacja ruszyła z kopyta. Co jeszcze: zapowietrzona podłogówka. Porządnie odpowietrz, zastosuj odpowietrzniki afriso a nie żaden inny syf. Być może niezbędne będzie przepłukanie bieżącą wodą tego obiegu grzewczego: odłącz zasilanie i powrót, podłącz do szlaufa i lej wodę, niech się wylewa. Może jakiś pęcherz powietrza blokuje przepływ.

 

Zanim weźmiesz młot do ręki masz co sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów instalatorow bo tak naprawde do nich skierowane moje pytanko. wsadzilem sie na delikatna mine bo obiecalem czlowiekowi bez uprzedniej "wizji lokalnej" ze rusze mu ogrz. podlogowe ktorego porzednicy moi nie dali rady obudzic. rozdzielacz do ogrz. podlogowego GORGIEL z silownikami i pompą. tamci hydraulicy nie mieli szans bo pompa byla odwrotnie zamontowana a ja myslalem ze to przyczyna nie grzania podlogi. odwrocilem pompe, obieg jest ale po 12 godzinach grzania beton na podlodze jak trup. wlasciciel mowi ze rury (alupex)co okolo 15cm czyli ok. w ostatecznosci wpuscilem na zasilenie 50 stopni po ok. 20 minutach wracalo okolo 40 st. takie grzanie trwalo jakies 3 godziny i gdzieniegdzie mozna bylo wyczuc delikatna roznice w temp. betonu. nastepny moj krok to mlot do klucia i rozdupcenie kawalka betonu. i tu zonk: 9cm betonu... i tu moje wlasciwe pytanie :ile betonu mieliscie na rurach najwiecej i podloga grzala? czy te 9 cm dyskwalifikuje ta instalacje? pod betonem 10 cm styropianu + folia alu. dzieki za jakiekolwiek sugestie...

 

Witam , jeśli dobrze kojarzę ten rozdzielacz z pompą to prawdopodobnie pompa była dobrze zamontowana jeśli był to gotowy mieszacz,a przyczyna tkwi w złym podłączeniu zasilania ,może być jeszcze jedna przyczyna ale musiałbym wcześniej zobaczyć ten rozdzielacz aby dokładniej Ci na problem odpowiedzieć, napewno nie jest przyczyną zbyt gruba wylewka, a poza tym to 3 godziny na rozruch nowej podłogówki to trochę za mało, odpowietrzenie też jest bardzo ważne,najlepiej odpowietrzać za pomocą przelewania wody przez pętle ,następnie zamknąć odpowietrzoną pętle i zająć się następnym obiegiem i tak pokolei.jeśli możesz to wyślij zdjęcie to ci napiszę coś więcej...Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak:dzieki za wszystkie posty panowie koledzy, sprawa sie wyjasnila dzis po uzyciu mlota niestety.tam gdzie bylo 9 cm betonu bylo najlepiej, rury co ok 20cm czyki jak dla mnie to juz nieciekawie. z tego obwodu powrot byl jeszcze jako taki (ok. 20 st. przy 50 na zasilaniu)tak z ciekawosci rozwalilem kawalek kolejnego pomieszczenia no i tu bylo gorzej: beton 13 cm rury co 30cm. powrot zimny jak d... trupa. zapowietrzone nie jest na pewno bo poszczegolne sekcje przy pozakrecanych nastepnych ida jako tako. problem (tak zdecydowalem) w grubosci wylewki zbyt malo rozlozonych rurach (co 30 cm)i gownianej jakosci betonu. decyzja- sklute 85 m2 wylewki dolozone 6 cm styropianu i dopiero rura. wyjdzie 5-6 cm wylewki i ma byc ok. Mam nadzieje ze bedzie ok bo inaczej facet mnie wywiezie do lasu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów instalatorow bo tak naprawde do nich skierowane moje pytanko. wsadzilem sie na delikatna mine bo obiecalem czlowiekowi bez uprzedniej "wizji lokalnej" ze rusze mu ogrz. podlogowe ktorego porzednicy moi nie dali rady obudzic. rozdzielacz do ogrz. podlogowego GORGIEL z silownikami i pompą. tamci hydraulicy nie mieli szans bo pompa byla odwrotnie zamontowana a ja myslalem ze to przyczyna nie grzania podlogi. odwrocilem pompe, obieg jest ale po 12 godzinach grzania beton na podlodze jak trup. wlasciciel mowi ze rury (alupex)co okolo 15cm czyli ok. w ostatecznosci wpuscilem na zasilenie 50 stopni po ok. 20 minutach wracalo okolo 40 st. takie grzanie trwalo jakies 3 godziny i gdzieniegdzie mozna bylo wyczuc delikatna roznice w temp. betonu. nastepny moj krok to mlot do klucia i rozdupcenie kawalka betonu. i tu zonk: 9cm betonu... i tu moje wlasciwe pytanie :ile betonu mieliscie na rurach najwiecej i podloga grzala? czy te 9 cm dyskwalifikuje ta instalacje? pod betonem 10 cm styropianu + folia alu. dzieki za jakiekolwiek sugestie...

no grubosc super a jesli to pierwszy odpał to daj 40 na zasile i zostaw na dobe pozniej tak na 30-32 i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak:dzieki za wszystkie posty panowie koledzy, sprawa sie wyjasnila dzis po uzyciu mlota niestety.tam gdzie bylo 9 cm betonu bylo najlepiej, rury co ok 20cm czyki jak dla mnie to juz nieciekawie. z tego obwodu powrot byl jeszcze jako taki (ok. 20 st. przy 50 na zasilaniu)tak z ciekawosci rozwalilem kawalek kolejnego pomieszczenia no i tu bylo gorzej: beton 13 cm rury co 30cm. powrot zimny jak d... trupa. zapowietrzone nie jest na pewno bo poszczegolne sekcje przy pozakrecanych nastepnych ida jako tako. problem (tak zdecydowalem) w grubosci wylewki zbyt malo rozlozonych rurach (co 30 cm)i gownianej jakosci betonu. decyzja- sklute 85 m2 wylewki dolozone 6 cm styropianu i dopiero rura. wyjdzie 5-6 cm wylewki i ma byc ok. Mam nadzieje ze bedzie ok bo inaczej facet mnie wywiezie do lasu. Pozdrawiam!

 

 

Witam,

 

Nie radził bym podania temperatury 40 s C .Posadzka nowo zalana musi odczekać ,prawidłowość to okres 3 tygodni i podanie pierwszej temp.25s C ,póżniej zwiększa się o kolejne 5s C.Wiem że każdemu się śpieszy,ale świeżo podeschnięty beton i odpalenie podłogówki może skomplikować dobrze zrobioną robotę.Wystarczyło by 6cm grubości nalewki.Spotkałem się z 30 cm i działa z powrotu grzejnika na ful.Przy wysokiej temperaturze,ale to samobójcy dla układu podłogówki nie mówiąc o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.