Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Budynku Ocieplonego O Powierzchni 160M2


cisowianka

Rekomendowane odpowiedzi

Mówiąc szczerze napaliłem się na tego co odradzacie czyli SAS NWG 17 kW  znajomy znajomego zmienił na gazowe i chce sprzedać ten piec po jednym sezonie w cenie 1200 zł rozumie że przeróbka jest na zasadzie spawania

Zauważ, że on zmienił na gazowe i pozbywa się kotła.  Ale czy Ty musisz go kupić akurat dlatego, że jest tani?  Dlaczego ignorujesz porady forumowiczów dotyczące zapotrzebowania na moc w nieźle ocieplonym domu?  Ucz się na błędach innych, a nie na swoich własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn czyli skoro polecacie tylko i wyłacznie z dolnym spalaniem to znalazłem takie oto piece.

 

Defro-  robi tylko jeden model z dolnym spalaniem i tylko 20kw  do 200m2  ciekawe dlaczego tylko jedną moc robią.

SAS NWT 17kW - ze zdjęć przekroju wygląda mi to na dolne spalanie

Zębiec KWKD 15KW - wydaje mi się że trochę z cienkiej blachy wykonany w stosunku do innych

 

 

Jak to poznać czy prawdziwie jest dolne spalanie? Czy górne drzwiczki mają być całkiem oddzielone od dolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim kotle nie da się palić bez przeróbki - do też górno - dolny szajs  - czyli przerabiamy a następnie uczymy się palić . :)

Coś niestety o tym wiem , gdyż miałem taki tylko większy - masakra to nie była ale też nie było przyjemności.

Teraz mam DS a w nim to można palić na luzie.

Mój wybór chyba padnie na SAS NWT 17kW wygląda mi to na typowe dolne spalanie. Prosiłbym o doradztwo czy ten wybór będzie dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ty niedowiarku - a ten przelot nad pierwszą przegrodą to co, widać że nie znasz definicji kotłów dolnego i górnego spalania

Po raz kolejny to zły wybór, lepiej kup kocioł górnego spalania niż ten nijaki - to tak jak nietoperz - lata ale nie ptak. ;)

Dodatkowo pytanie dlaczego kolega sprzedaje ten kocioł za mniej niż 1/2 ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Juzef, masz dom-termos o zapotrzebowaniu max 6 kW i jeśli musisz konieczne mieć kocioł na paliwo stałe, to polecam dobry kocioł dolnego spalania plus odpowiedni zbiornik buforowy. Wtedy możesz kupić kocioł 15 kW i nawet większy.

Bez bufora to przez większość okresu grzewczego będziesz się w domu gotował lub niszczył kocioł i komin. Wiem co piszę bo mam kocioł ds 15 kW, nie mam bufora (jeszcze) i dom ok 170 m, średnio ocieplony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Koledze spokój. On już podjął decyzję a wpadł na forum tylko potwierdzić swój wybór. Jeśli założy za jakiś czas temat typu "sadza smoła ratunku pomocy zgnił mi komin" przypomnijcie mu tylko ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie Koledze spokój. On już podjął decyzję a wpadł na forum tylko potwierdzić swój wybór. Jeśli założy za jakiś czas temat typu "sadza smoła ratunku pomocy zgnił mi komin" przypomnijcie mu tylko ten temat.

Spokojnie, jeszcze nie wybrałem . Patrząc na schematy wydawało mi się że to jest kocioł dolnego spalania.  Wkurzające jest to  klamstwo producentów. Proszę wymieńcie mi modele czy firmy kotłów które mają typowe dolne spalanie bo jak na razie to znam tylko ten Zębiec KWKD 15KW który ma trochę cienką blachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od ciepłowłaściwie.pl jeśli nie masz policzonego zapotrzebowania budynku na energię i nie przekonują Cię wypowiedzi o kilkukilowatowym zapotrzebowaniu na energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki model że wie najlepiej wiec nie ma co sie denerwować chce mieć kopciucha nie ma , chce mieć za duzy niech ma i tak nie ma złotego środka w kotłach ponizej 20kW bo albo nie dogrzeje wody przy duzym poborze albo bedzie sie dusił na CO wiec niech montuje kopciucha bo po co by miał miec lepiej jak inni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeszcze nie wybrałem . Patrząc na schematy wydawało mi się że to jest kocioł dolnego spalania.  Wkurzające jest to  klamstwo producentów. Proszę wymieńcie mi modele czy firmy kotłów które mają typowe dolne spalanie bo jak na razie to znam tylko ten Zębiec KWKD 15KW który ma trochę cienką blachę

Choć do Zębca nie namawiam, to wspomnę, gdyż to ważne: grubość blachy nie ma żadnego znaczenia.

Albo to przyjmij jako pewnik albo szukaj opisów dlaczego, bo są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wielka tajemnica to nie jest, skoro sam ją na żywo w akcji oglądałeś...

To była taka jak twoja, a twoja wtedy była tylko skrzynką z blachy  ;) i osobnymi elementami luzem, a co z tego wyszło to Bóg raczy wiedzieć - może dzika kaczka albo młody wilk?  :)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście bez dmuchawca, zobacz jeszcze tego z postu 1063

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/352-junkers-supraclass-lub-dakon-dor12/page-54?do=findComment&comment=183220

dobry kocioł dolnego spalania, nie sugeruj się wyłącznie grubością blachy, wygrzana 3 wytrzyma dłużej niż 6 w kiszonym, przewymiarowanym                    ( za dużym) kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Buderus logano 111 albo bliźniaczy Dakon dor, oba 12 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.