Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoogniwa A Oszczedności


Rekomendowane odpowiedzi

przekaźnik nad napięciowy i tranzystory mocy do zasilania grzałek i tyle ,to jest banalnie proste jak aku są naładowane to regulator obcina prąd na aku jak obcina prąd to rośnie napięcie na fotoogniwach ,jak rośnie napięcie to nad napięciowy wyzwala jeden kanał i trzyma tak długo jak histereza kanału pozwala, jeśli napięcie nadal rośnie to załącza sie drugi kanał i td a ze jest to zrobione na tranzystorach to czasami jest prawie 50 przełączeń na min może i więcej  bo pierwsza grzałka to trzyma cały czas praktycznie od 10-17 jak dołożę za tydzień jeszcze 3 fotoogniwa to osiągnę max czyli prąd w dzień plus ciepła wodę na cała dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzis zasobnik pracował od 10-16 godziny teraz tylko się ładują aku wynik świetny pomimo że co chwila nadchodziła jakaś mała chmurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i mam pierwszy raport taktyczny z pola walki  , poprzednie zuzycie na 2 miesiące  840kWh ,zużycie na 3 miesiące to 186 kwh w drogiej taryfie i 530 kwh w taniej (dotyczy to 3 miesiecy ) do tego od miesiaca drastycznie spadło zużycie gazu do 0,5m3 gazu na dobę  fotoogniwa o mocy 1,5kW przez 30 dni  wytworzyły  330 kWh z czego ok  70% poszło na grzanie wody ja dla mnie wynik super czekam teraz na chłodniejsze dni ale słoneczne efekt będzie jeszcze lepszy bo temperatura poważnie ogranicza możliwości fotoogniw co widać z każdym stopniem ciepełka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i mam  pierwszy rachunek po zamontowaniu foto dokłądnie za 3 miesiące rachunek wynosi 360,89 zł poprzednie rachunki za 2 miesiące opiewały na kwotę około 540zł teraz jeszcze czekam na rachunek za gaz tu tez pewnie połowę będzie tego co w zeszłym roku o tej porze ... także reasumując super sprawa te foto i aż miło patrzeć jak się oszczędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

zmontowałem sobie też elektrownie słoneczną . Są to dwie baterie fotowoltaiczne po 250 w regulator ładowania, dwa akumulatory 12v 180 Ah,i przetwornice 24v na 230v firmy volt pełny sinus 300.zasilane jest oswietlenie ledowe całego domu i dwie pompki cyrkulacyjne wilo.

Działa to wszystko dobrze do momentu aż spadnie napięcie w akumulatorach( brak słońca kilka dni aku są niedoładowane) do 21 v,i przetwornica wyłącza się .Gdy niema obciążenia na akumulatorach napięcie wzrasta do 24 v i przetwornica załącza się na 1 sekunde ,pod obciążeniem spada napięcie na akumulatorach i znowu przetwornica wyłącza się. taki cykl powtarza się co 10 sek.No i coś teraz trzeba by zrobić żeby takie zjawisko nie zachodziło tylko co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz regulator ładowania ?

trzeba dołozyć stycznik na wyjsciu i sterowac po stronie 230V lub sterownik ustawić aby załaczenie odbywało sie na 26V a wyłaczenie na 22V i bedzie stabilnie pracowało bo inaczej zajedziesz aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli masz do niego panel to tak

a nawet jesli nie masz to obligatoryjnie masz zał 25V a wył 21,5 V wiec podłącz przetwornice do regulatora i wystrczy że podłaczysz  - bo + jest galwanicznie połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 300W przetwornicy raczej tego nie ugryziesz ,ja miałem sinusa 1000 i i mnie nie dawał rady teraz mam aproksymowany z meanweel 1000/1500 i chodzi wszystko bez problemu, ale lodówke odłaczyłem bo dla 500W dziennie to nie warto mi było

ale jak cos to tego sinusa mam na pozbyciu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.