Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Ocieplić Strop, Podłogę Na Strychu Nieużytkowym


szuldek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Posiadam nieużytkowe poddasze. Strop jest ocieplony twardym styro 2x5na przekladke i na to wylewka 8cm. Dach na poddaszu to blacha,folia, deski. Czy jest sens dawać jeszcze jakieś ocieplenie na poszyciu dachowym np. wełnę? Strych jest tylko na "tengesy".

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, klaudiuszd napisał:

Kupiłem na próbe rolkę megarock 20 cm 0.039. Nie mogę powiedzieć, jakościowo prezentuje się o wiele lepiej od wełny mineralnej. Natomiast raczej nie skuszę się na zakup ponieważ z deklarowanych 20 cm .. ma jakieś 17,5-18cm .. co przy cenie 22.50 m2 jest dość duża stratą przy 150 m2 (jakieś 600 pln za nic). Czy to normalne? Czy jestem naiwny jak spodziewałem się pełnych 20 cm?

To co, brać tego Isovera KT40 20 cm? Aktualnie jest po 17 pln za m2

Myślę , że to norma z tą wełną że nie ma pewłnych wymiarów. Ostatnio byłem w bri....... i rockwool w promocji 15cm za 9.50zł za m2. Realnie wyjdzie około 13cm.

Jeśli damy dwie warstwy to wyjdzie powyżej 26cm. U Ciebie 18cm za 17zł/m2. osobiście szukał bym czegoś poniżej 10zł za m2.

Ostatnio też widziałem na youtube test wełny 20cm o lambdzie 0,33(0,36)nie pamietam dokładnie i różnice jakościowe były minimalne a różnica w cenie znaczna. Kanał Łukasz B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lechumb napisał:

Czy jest sens dawać jeszcze jakieś ocieplenie na poszyciu dachowym np. wełnę?

Ja bym nie dawał.Strych i tak powinien być wentylowany,więc sensu w tym nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ksieciunio napisał:

Myślę , że to norma z tą wełną że nie ma pewłnych wymiarów. Ostatnio byłem w bri....... i rockwool w promocji 15cm za 9.50zł za m2. Realnie wyjdzie około 13cm.

Jeśli damy dwie warstwy to wyjdzie powyżej 26cm. U Ciebie 18cm za 17zł/m2. osobiście szukał bym czegoś poniżej 10zł za m2.

Ostatnio też widziałem na youtube test wełny 20cm o lambdzie 0,33(0,36)nie pamietam dokładnie i różnice jakościowe były minimalne a różnica w cenie znaczna. Kanał Łukasz B.

U mnie na mieście niedawno otworzyli właśnie sklep na be. Jutro postaram się tam podjechać, zobaczę czy mają tego rockwolla poniżej 10pln m2. Czyli co, nie poczuję zbytnio różnicy 0.39 vs 0.44 oprócz tej w portfelu?

Możesz podrzucić linka do tego filmu? Nie bardzo mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej wełny co piszesz nie znam. Ta którą ja używałem, zaraz po rozwinięciu miała trochę mało ale wystarczyło wziąć z jednej strony i strzepnąć jak chodnik i trzymała już wymiar do końca a nawet było coś więcej. Miałem 10, 12, 16, 20 cm i z każdą było tak samo.

Edit. To było do @klaudiuszd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Ja kupowałem w lerua po 6zł/m2 wełna o nazwie saint gobain czy jakoś tak ale jak się ją rozwinęło to zamiast podanych 15cm miała 20cm czasem nawet więcej , bądź tu madry no ale jakoś specjalnie z tego powodu nie płakałem . dawałem dwie warstwy po niby 15 cm  i w sumie musiałem dociskać profilami , ale przynajmniej nie bedzie spadać , hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiałem się gdzie tą nazwę widziałem Saint-Gobain a to po prostu ISOVER. I faktycznie może i tak być w tym przypadku, że z 15 cm wygląda na 20 cm bo to inny rodzaj wełny niż Rockwool którą ja kładłem na poddasze.

Oby Ci jak najlepiej docieplała poddasze, mam nadzieję że i u mnie zauważę różnicę w porównaniu z tym co miałem, bo teraz 30 cm wełny to coś niż jakieś trociny przedtem.

Pozdrowienia i trzymajcie się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta po lewej to megarock.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Nie wiem czy ktoś tu zagląda jeszcze, ale pozwolę się podpiąć do tematu. 
Przystosowałem stary dom na działalność gospodarczą. Jest to pierwsza zima i już wiedzę ze pomieszczenia mocno się wychładzają. Jedyną opcją jaką mogę zrobić to docieplenie podłogi na strychu. Dom jest z lat powojennych - ściany z kamienia 60cm plus styropian tylko 5cm dach blacha bez izolacji (dach w przyszłości do wymiany wiec nie chce ocieplać jeszcze) strop drewniano-słomiano-gliniany? Ale stabilny, nic się z tym nie dzieje, względnie równy z poprowadzonymi po powierzchni: przewody elektryczne, audio, klimatyzacja - wszystko w pędzlach. Moje pytanie jak to ocieplić? Myślę o legarach, do tego wełna 10 cm ( jeżeli warto rozważę 15 cm) i na to płyty osb. Na grubsza izolacje nie mogę sobie pozwolić gdyż strych jest na wysokości 3,6 obniżony do 3m, a właz jest właśnie do tych 3m. Dlatego już teraz trzeba się wspiąć 60 cm wchodząc na strych. 
pytanie czy dobrze mysle? Czy pod wełnę jakaś membrana? Bo ta glina nie będzie wilgotna? Później chce ściany ponad powstała posadzką docieplić od wewnątrz styropianem.

nie wiem czy wszystko dokładnie opisałem, ale z góry dziękuje za każda sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś może cały temat ? U mnie jest taki sam sufit, i po przeanalizowaniu wychodzi że tylko i wyłącznie wywalasz stara izolacje i w to miejsce dajesz wełnę, do tego możesz dołożyć kolejne 10cm w krzyż do starej izolacji.

Zobacz jak u mnie to wygląda, strona 2 tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.12.2020 o 18:49, michalmichna napisał:

Witam.

Nie wiem czy ktoś tu zagląda jeszcze, ale pozwolę się podpiąć do tematu. 
Przystosowałem stary dom na działalność gospodarczą. Jest to pierwsza zima i już wiedzę ze pomieszczenia mocno się wychładzają. Jedyną opcją jaką mogę zrobić to docieplenie podłogi na strychu. Dom jest z lat powojennych - ściany z kamienia 60cm plus styropian tylko 5cm dach blacha bez izolacji (dach w przyszłości do wymiany wiec nie chce ocieplać jeszcze) strop drewniano-słomiano-gliniany? Ale stabilny, nic się z tym nie dzieje, względnie równy z poprowadzonymi po powierzchni: przewody elektryczne, audio, klimatyzacja - wszystko w pędzlach. Moje pytanie jak to ocieplić? Myślę o legarach, do tego wełna 10 cm ( jeżeli warto rozważę 15 cm) i na to płyty osb. Na grubsza izolacje nie mogę sobie pozwolić gdyż strych jest na wysokości 3,6 obniżony do 3m, a właz jest właśnie do tych 3m. Dlatego już teraz trzeba się wspiąć 60 cm wchodząc na strych. 
pytanie czy dobrze mysle? Czy pod wełnę jakaś membrana? Bo ta glina nie będzie wilgotna? Później chce ściany ponad powstała posadzką docieplić od wewnątrz styropianem.

nie wiem czy wszystko dokładnie opisałem, ale z góry dziękuje za każda sugestie

Jeżeli chcesz zrobić to tanio to wystarczy: folia + eps najlepiej od 100kPs i osb, bez legarów. Ja tak mam tylko bez folii, ponad 10 lat z tym, że strop betonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.