Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Ocieplić Strop, Podłogę Na Strychu Nieużytkowym


szuldek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo będę zmuszony zrobić ocieplenie - tylko nieco inaczej niż kolega wyżej.

Stoję przed wyborem jednej z dwóch opcji:

1) Ocieplić (mieszkanie 75m2) od strony mieszkania - tzn. zerwać obecne rigipsy, dać wełnę 15cm, dać folię paroizolacyjną i na to nowe rigipsy.

2) Ocieplenie od strony strychu - tzn. zdjąć deski, wywalić obecną izolację ~15cm słomy i gliny, wywalić deski poniżej by zwiększyć przegrodę do ~ 22 / 25cm. W to miejsce dać wełnę 2 x 15cm (realnie 2 x 12)

I tu pytanie do punktu drugiego, jak dam wełnę między te legary to na to dać folię paroizolacyjną lub paroprzepuszczalną ? Potem na to stare deskowanie.

Poniżej rysunek poglądowy.

 

ocieplenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja pierwsza jak najbardziej ma sens. Jest rowniez mniej czasochlonna i ekonomiczna. Uzyskasz ok. 15cm welny i kolejne 15 slomy. Paroizolacja wewnatrz pod regipsem jest niezbedna nad sloma wystarcza deski.

Wersja druga lepsza o tyle ze wywalisz slome (pewnie razem z myszami) i zrobisz to tak jak przystalo na XXI wiek. Paroizolacja wewnatrz pod regipsem jest rowniez konieczna. Nad welna wystarcza deski (lepsza plyta osb).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego punktu myślisz, że

Cytat

Jest rowniez mniej czasochlonna i ekonomiczna.

Szybciej mi pójdzie rozwalić obecny sufit (zostawić w najlepszym stanie stelaż) i zrobić to wszystko od nowa ?

Cytat

Wersja druga lepsza o tyle ze wywalisz slome (pewnie razem z myszami) i zrobisz to tak jak przystalo na XXI wiek. Paroizolacja wewnatrz pod regipsem jest rowniez konieczna. Nad welna wystarcza deski (lepsza plyta osb). 

Czyli co jeśli zrobię od góry to i tak muszę mieć tą folie nad rigipsami ?? No i sprawa się komplikuje bo poprzedni właściciel zrobił w całym mieszkaniu sufit podwieszany tylko, że bez żadnej foli. Po prostu są wieszaki przymocowane do starego sufitu, stelaż i na to rigips.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak finanse pozwalają to ja bym mocno przemyślał czy nie połączyć  opcji 1 z 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ksieciunio napisał:

...

Czyli co jeśli zrobię od góry to i tak muszę mieć tą folie nad rigipsami ?? No i sprawa się komplikuje bo poprzedni właściciel zrobił w całym mieszkaniu sufit podwieszany tylko, że bez żadnej foli. Po prostu są wieszaki przymocowane do starego sufitu, stelaż i na to rigips.

Tak. Jezeli ma to byc zrobione ze sztuka to folia paroizolacyjna pod regipsem musi byc. Wiec zdjecie sufitow (plyt) jest nieuniknione. Folia powinna byc maksymalnie szczelna (laczenia na zaklad i klejone), trzeba uwazac przy kreceniu plyt zeby nie porozrywac. Przepusty na przewody np. lampy zaklejone. Klejenie do scian. Ogolnie uwazam ze jest to klopotliwe i niewygodne.

3 minuty temu, krisgie napisał:

Jak finanse pozwalają to ja bym mocno przemyślał czy nie połączyć  opcji 1 z 2.

Jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak @PioBin już się na oglądałem kolesia z youtube jak się zakłada taka folie - tu masz rację w 100%. Dlatego też myślałem, że tego uniknę jak zrobię tylko punkt 2. Co jak jest ten stary sufit to on nie zabezpieczy tej wełny między belkami ? Kurde sporo roboty i kasy.

Wg. @krisgie to wyszło by około 45cm wełny - też o tym myślałem przez chwilę, ale niestety sporo roboty, bym musiał kogoś wynająć to raz a dwa , że czekam na montaż gazu i nie wiem do końca ile na to pójdzie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioBin, jeśli dobrze odczytałem rysunek (trochę po łebkach)  to da się.  Po zwaleniu wszystkiego, do legarów można podwiesić jakiś ruszt krzyżowy czy podobny albo i niekoniecznie krzyżowy jeśli rozstaw między legarami jest odpowiedni - a potem już wiadomo, tyle że rozpierducha w domu na całego :).

Na pewno było by to zrobione na zasadzie "wiem co mam". Ale względy ekonomiczne czasem nie pozwalają dlatego tylko zasugerowałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po zwaleniu wszystkiego, do legarów można podwiesić jakiś ruszt krzyżowy czy podobny albo i niekoniecznie krzyżowy jeśli rozstaw między legarami jest odpowiedni

Podwieszany już jest, nawet myślałem by zostawić ten stary sufit by robił jako przegroda od np.gryzoni. Teraz to mam żal do siebie, że nie zobaczyłem tego dwa lata temu gdy kupowałem mieszkanie i robiłem remont. Wtedy bym to zrobił, a teraz weź się wyprowadź z mieszkania na dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 01:06, PioBin napisał:

Warto wiedziec wiecej i wiecej... Jezeli nie zrozumiesz po co to jest nie wykonasz tego poprawnie lub przeinwestujesz (mniejszy problem ale drozszy).

Kolego @PioBin zwracam honor masz rację znalazłem i dowiedziałem się więc teraz to rozumiem. Może komuś to też się przyda: Izolacja dachu przed wilgocią, czyli wszystko o foliach paroprzepuszczalnych oraz Jak działa paroizolacja? Rodzaje i zastosowanie paroizolacji: poradnik.

Teraz wiem co i jak stosować, jakkolwiek nadal mam wiele niejasności odnośnie układania wełny na stropie i folii, ale nadal ciągle to przede mną bo sam oczyszczam poddasze z trocin, a po pracy ile można posprzątać i tak pomalutku, myślę że do końca września z tym uporam się.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 12:06, PioBin napisał:

Tak. Jezeli ma to byc zrobione ze sztuka to folia paroizolacyjna pod regipsem musi byc. Wiec zdjecie sufitow (plyt) jest nieuniknione.

Polemizował bym.Kolega narobi sobie tylko roboty,której robić nie musi.

Masz rację,że być powinna,ale jeżeli jej nie ma to krzywda się nie dzieje.Sporo już taki sufitów rozbierałem i po kilkunastu latach sufit (od spodu) wyglądał bardzo dobrze.Jeżeli uważasz inaczej to napisz co sam zaobserwowałeś po rozbiórce takiego sufitu,gdzie nie było folii.

Z resztą zobacz sam jak duże znane firmy montują sufit podwieszany nie stosując folii.I co tu ukrywać-ja sam tak robię,może ktoś źle mnie nauczył...

Nawet filmik instruktażowy muratora/norgips/rigips itd stosuje się do mych zasad :)

Na youtube jest tego pełno.

 

W dniu 13.09.2018 o 12:24, Ksieciunio napisał:

Dlatego też myślałem, że tego uniknę jak zrobię tylko punkt 2

I tak zrób,tym bardziej,że u Ciebie od strony mieszkania w podwieszanym suficie aktualnie wełny nie ma a też chyba nie myślisz niszczyć dobrego sufitu-zależy też ile tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bede przesadnie polenizowal, gdyz Ciebie nie przekonam. Jak robisz to dla siebie to rob jak chcesz ale jesli bierzesz za to pieniadze to odemnie nie dostal bys ani grosza za takie partactwo.

Tutaj sa podstawy z ktorymi sie zapoznaj i zrozumiesz po co to jest: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Paroizolacja

@Ksieciunio: Rozwaz zastosowanie paroizolacji w plynie. Wtedy opcja druga bez sciagania plyt g-k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie chodzi o to żeby zagadnienie zrozumieć i decyzję podjąć świadomie a nie bo "ktoś tak napisał".

I nie patrząc tylko w ulotki reklamowe czy karty techniczne ale biorąc pod uwagę ew zmianę przeznaczenia pomieszczeń w przyszłości (pralnia/suszarnia, druga kuchnia dla drugiej rodziny itp itd). 

Przynajmniej ja z takiego założenia wychodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Ja nie bede przesadnie polenizowal, gdyz Ciebie nie przekonam. Jak robisz to dla siebie to rob jak chcesz ale jesli bierzesz za to pieniadze to odemnie nie dostal bys ani grosza za takie partactwo.

W takim razie wytłumacz to wielkim firmą,które setki takich sufitów zrobiło,że są partakami...

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Tutaj sa podstawy z ktorymi sie zapoznaj i zrozumiesz po co to jest: 

Umiesz robić coś innego poza linkowaniem?

Pracujesz przy tym,masz z tym złe doświadczenia czy bijesz pianę?

Dla mnie partactwem jest Twoje myślenie-rozwalić cały sufit bo ktoś nie dał folii.

Jeszcze raz zapytam-co takiego się stanie jeżeli kolega zostawi to tak jak jest?

Narażasz go na niemałe koszta-mając swoją firmę pracy byś nie miał.

Napisz z doświadczenia na tym konkretnym przykładzie/suficie bo cały czas tylko o tym mówimy.

1 godzinę temu, PioBin napisał:

Rozwaz zastosowanie paroizolacji w plynie. Wtedy opcja druga bez sciagania plyt g-k.

I po tym wpisie pokazałeś,że g..no się znasz,ale linkować potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Wczoraj bylem u kuzyna który stawia nowy dom z pietrem. Parter ma obnizony sufit i nie dawal żadnej paroizolacji, tylko sam stelaz i plyty. Zaś górę juz ma wełnę pod dachówką, paroizolacje i dop.plyte gk. 

Przy montażu wentylacji w laziecne sprawdzalem swoj sufit i jest ok, zero wilgoci czy przebarwień a jest to łazienka która nie miała wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksieciunio napisał:

Spokojnie Panowie. Wczoraj bylem u kuzyna który stawia nowy dom z pietrem. Parter ma obnizony sufit i nie dawal żadnej paroizolacji, tylko sam stelaz i plyty. Zaś górę juz ma wełnę pod dachówką, paroizolacje i dop.plyte gk.

...

Kuzyn zrobil to tak jak zrobione byc powinno (przynajmniej w teorii, brakuje membrany nad welna?). Ale moglby tez trafic na ekipe @Jamjestcichy i sie rozczarowac. Przypuszczam ze robil to swiadomie wiec pogonil by takich flachowcow z budowy.

3 godziny temu, Jamjestcichy napisał:

..

Napisz z doświadczenia na tym konkretnym przykładzie/suficie bo cały czas tylko o tym mówimy.

...

Tak w tym konkretnym przypadku tam powinna byc paroizolacja. Reszte wypowiedzi wykasowalem gdyz uznalem to za spam do ktorego nie warto sie odnosic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PioBin napisał:

Ale moglby tez trafic na ekipe @Jamjestcichy i sie rozczarowac. 

Prowokujesz,ale nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz.

Unikasz odpowiedzi bo jak już wyżej pisałem g..no wiesz na ten temat.Robisz z siebie fachowca,którym nie jesteś.

Nigdy nie trzymałeś w ręku wiertarko/wkrętarki,więc co ja od Ciebie wymagam przykładu... jak Ty pewnie płyt gk kręcić nie potrafisz.

Z resztą już pokazałeś swoje mądrości w temacie  z tego co pamiętam o wentylacji i już wiem z kim mam doczynienia...

30 minut temu, PioBin napisał:

pogonil by takich flachowcow z budowy

Rozumiem,brak argumentów-może daj kolejny link :)

2 godziny temu, Ksieciunio napisał:

Przy montażu wentylacji w laziecne sprawdzalem swoj sufit i jest ok, zero wilgoci czy przebarwień a jest to łazienka która nie miała wentylacji.

I wszystko w temacie,ale pamiętaj,że najważniejsza jest wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin tak membrana też jest - po prostu o tym nie wspomniałem. On to sam robił wszystko.

@Jamjestcichy wentylacja "byla" - ktos zrobił grawitacje w poziomie do komina oddalona o około 10 metrów, rece opadaja bo w ogole to nie działało, ale juz jest wyprowadona nowa 150cm przez strych, niecale 3 metry komin wyszedl w sumie, cale szczęście jest ciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ksieciunio napisał:

tak membrana też jest - po prostu o tym nie wspomniałem

I coś jeszcze powinno być,ale kolega wyżej nie wspomniał-może wspomni.

2 minuty temu, Ksieciunio napisał:

niecale 3 metry komin wyszedl w sumie, cale szczęście jest ciąg.

Mierzyłeś jak duży? Pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam czym zmierzyć, jak bede miał odbiór instalacji gazowej to kominiarz to pewnie sprawdzi, wtedy podam ile wyszło.

Co do mojej izolacji to wybiore wariat drugi i dam na wełnę folie paroizolacyjna i na to stare deski. Taki jest plan tylko nie wiem kiedy to wykonam bo przeraża mnie noszenie wiaderek z gruzem ze strychu (3 poziom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jamjestcichy napisał:

Prowokujesz,ale nie masz zielonego pojęcia o tym co piszesz.

Unikasz odpowiedzi bo jak już wyżej pisałem g..no wiesz na ten temat.Robisz z siebie fachowca,którym nie jesteś.

Nigdy nie trzymałeś w ręku wiertarko/wkrętarki,więc co ja od Ciebie wymagam przykładu... jak Ty pewnie płyt gk kręcić nie potrafisz.

Z resztą już pokazałeś swoje mądrości w temacie  z tego co pamiętam o wentylacji i już wiem z kim mam doczynienia...

Rozumiem,brak argumentów-może daj kolejny link :)

 ...

Zamiast linku zdjęcie z dzisiaj. Regipsy kręcimy we dwóch. Wkrętarka mi się spitoliła (jedynka nie dział bo plastikowe zębatki się wytarły) - pewnie od tego że jej nie używam.

Dobrze to zrobiliśmy? Mądra krytyka widziana (zawsze mogę coś poprawić)

PS. Nad regipsami nie ma paroizolacji...

PS2. Dodam swoje "wczorajsze" doświadczenie z hydraulikami ale to w innym wątku...

 

26 minut temu, Ksieciunio napisał:

... dam na wełnę folie paroizolacyjna i na to stare deski....

Pod wełnę (od strony pomieszczenia - ciepłego)

IMG_20180916_195206.jpg

IMG_20180916_195220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ksieciunio napisał:

Pod deski

Nic.

24 minuty temu, PioBin napisał:

Dobrze to zrobiliśmy? Mądra krytyka widziana (zawsze mogę coś poprawić)

I znów wracamy do tematu z wełną-czy ją układasz między regipsy?

Regipsy na suficie widzę,że są położone wzdłuż stelaży-zgadza się?

Narożniki metalowe,aluminiowe?

Wstaw jakieś belki drewniane w profil w którym będą montowane ościeża-będzie stabilniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ksieciunio napisał:

Czyli miedzy te belki dac paroizolacje, potem welne a na górę co ? Pod deski ?

Na górę nic.

Był pierwszy.

1 minutę temu, Jamjestcichy napisał:

Nic.

I znów wracamy do tematu z wełną-czy ją układasz między regipsy?

Regipsy na suficie widzę,że są położone wzdłuż stelaży-zgadza się?

Narożniki metalowe,aluminiowe?

Wstaw jakieś belki drewniane w profil w którym będą montowane ościeża-będzie stabilniej.

 

Bez wełny. Powyżej jest strop żelbetowy monolityczny nad nim styropian.

Tak płyty wzdłuż profili.

Narożniki metalowe.

Przy drzwiach są profile wzmacniane. (nie wiem jak się to nazywa). Wygląda tak samo ale trzy razy grubsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.