Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czeski Ekogroszek


AD2

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie czy ktoś może pali ekogroszkiem z czeskich kopalni, jest trochę tańszy lecz nie wiadomo co jest wart, chętnie usłyszałbym czyjąś opinię?

 

pozdrawiam

 

 

Ja ostatnio trafiłem firmę sprzedającą ekogroszek czeski z kopalni Most-Komorany i jestem b. zadowolony. Kaloryczność 22-23 MJ/kg. Fakt, potrzeba go około 5 % więcej na sezon (tak mi wyszło po spalaniu w ciągu tygodnia) ale cena w stosunku do wartości opałowej - w/g mnie super. Niestety dostarczają tylko całe zestawy (25 ton), ale dogadałem się z trzema sąsiadami i kupiliśmy. Firma niestety oczekuje 100 % przedpłaty, ale posiada certyfikat ,,Rzetelnej firmy,, z krajowego rejestru dłużników. Panowie, dojechało i jesteśmy bardzo zadowoleni. wcześniej słyszałem różne opinie na temat węgla czeskiego, ale dla mnie przynajmniej ten z tej kopalni jest dobry. Dla zainteresowanych podaję stronkę www.europawegiel.com (mam nadzieję, że nie dostanę bana od admina, ale chyba po to jest to forum, żeby każdy mógł kupić najtaniej i się tym podzielić.

 

Pozdrawiam

Jalipo

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Most-Komorany Ja również kupilem ten czeski eko,

sprawa wygląda tak że kupiłem ze znajomym zestaw na mniej więcej pół,

mam 12 ton sam sobie go pakowałem w 50kg worki,

węgiel dotarł strasznie mokry aż czarny zamiast brązu ale już po 1,5m-c wyschną mi w garażu,

cena z 360zł za 1tone + 200zł dla kierowcy za to że rozładowywał dwa razy,

ale mój znajomy kupił ten sam wegiel 3miesiące wcześniej za 290zl/tone ale zamówil go około pól roku wczesniej,

Mam nowy piec uniRET od Dziubarczyka 19kw,

mam stary system ogrzewania(rury i kaloryfery żeliwne)

120m2 dom ocieplony z płaskim dachem.

Nie wiem czy nie umiem ustawić pieca ale początkowo spalał mi około

100kg tego wegla na 4dni,

ostatnio schodzi mi 100kg na 3dni,

z temperatura zadaną nie ma problemu ile ustawisz tyle masz,

z tym że najpierw podawałem dużo wegla na palnik a teraz próbuje nowej techniki i podaje mniej i wyglada mi to za zła technike bo pali wiecej.

Poza tym ostatnio mam wyraźnie gorący komin.

Może ktoś pomoże mi okiełznać ten kocioł...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja osobiście nie polecam czeskiego groszku. Chciałem przyoszczędzić na wiosnę, kupiłem czeski o 3 setki tańszy od dobrego polskiego i w żaden sposób nie mogę ustawić pieca żeby mi po kilku godzinach nie zgasł. Żar w jakiś dziwny sposób "blokuje" węgiel podawany od spodu i ten się nie zapala od żaru. Średnio co 2 godziny muszę zaglądać do pieca, porażka na całej lini, jestem bezradny. Suszenie węgla nic nie pomaga. Może ktoś z kolegów ma jakiś pomysł co można na to poradzić? Kocioł Żywiec 25kw, sterownik Geco G-403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zapewne przedmówca sobie już poradził bo post z marca ale moje doświadczenie z czeskim również rozpoczęło się od walki z gasnącym piecem. Rozwiązaniem było ograniczenie dostępu powietrza na dmuchawę. Czeski nie lubi zbyt dużego nadmuchu.

 

Jednak od momentu gdy czeski przekroczył 550zł zrezygnowałem z niego. Wole już nieco droższy ukraiński o większej kaloryczności i mniejszej ilości produkowanego popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Musze przyznac, ze od kiedy pale czechem to smierdzi w kotlowni i caly czas nawet w podtrzymaniu idzie bialy dym z komina. Raz mi tez kociol wygasl ale w lecie jak sie cieplej wody nie uzywa to po kilka godzin stoi w podtrzymaniu. Mysle, ze w zimie nie wygasnie. Najbardziej denerwuje mnie smola w kotle, ktorej na polskim opale nie bylo. Nie mierzylem i nie liczylem ile palil tamtego a ile tego opalu bo ciezko trafic takie same warunki przez kilka dni ale jednak cena czecha miazdzy. Zakladajac, ze polski ma kalorycznosc na poziomie 26000 ale spala sie w ok 90-95% bo jednak wysokokaloryczny opal sie spieka i mialem zawsze jakis niedopalony w popielniku to czeski majac kalorycznosc 22000 spala sie w 98-100%. Niby malo istotne ale roznica w kalorycznosci wynosi ok 15%. Przy cenie 750 za polski a 530 za czeski czyli roznica w cenie ok 25% moze sie oplacac a nawet jesli nie to nie sadze zebym mial stracic. Mysle, ze w zimie kiedy kociol krocej stoi w podtrzymaniu smoly bedzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trafiłem firmę sprzedającą ekogroszek czeski z kopalni Most-Komorany i jestem b. zadowolony. Kaloryczność 22-23 MJ/kg. Fakt, potrzeba go około 5 % więcej na sezon (tak mi wyszło po spalaniu w ciągu tygodnia) ale cena w stosunku do wartości opałowej - w/g mnie super. Niestety dostarczają tylko całe zestawy (25 ton), ale dogadałem się z trzema sąsiadami i kupiliśmy. Firma niestety oczekuje 100 % przedpłaty, ale posiada certyfikat ,,Rzetelnej firmy,, z krajowego rejestru dłużników. Panowie, dojechało i jesteśmy bardzo zadowoleni. wcześniej słyszałem różne opinie na temat węgla czeskiego, ale dla mnie przynajmniej ten z tej kopalni jest dobry. Dla zainteresowanych podaję stronkę www.europawegiel.com (mam nadzieję, że nie dostanę bana od admina, ale chyba po to jest to forum, żeby każdy mógł kupić najtaniej i się tym podzielić.

 

Pozdrawiam

Jalipo

Jak on ma 22-23 Mj to jo jestem ksiądz wszyscy by chcieli aby tak bylo i od jutra udzielam śluby i pogrzeby :wub: chyba 12-13 MJ realnie Toż to kamienny nieraz ma 24MJ a brunatny...... Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni jak dają do badania to jest suchy i wtedy im wychodzi w laboratorium w idealnych warunkach np 22 MJ a jak sprzedają ,,Kowalskiemu Mokry jak diabli to weż go wtedy zbadaj dostajesz połowe wody w nim i ma połowe wartości cieplnej np 12MJ Po wyschnięciu tego 1kg masz powiedzmy 0,65 kg i tych calori jest mnij część trytch kalori idzie na odparowanie wody i w sumie jest lipa Brunatny pije wode kamienny nie> JAK BY GO SPRZEDAWALI WYSUSZONY TO CO INNEGO A syczy bo ma wode i nie idzie się jej pozbyć wysycha powierzchownie Fakt że 12-13 mto przesadziłem ale 22-23 to śmiech na sali

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiki podaje że do max 22 MJ ale w praktyce to jest wiele wiele mniej tajak kamienny ma 30MJ to też wartość max w idealnych warunkach a w rzeczywistości też ma mniej tyle że wody nie pije A jeszcze 1 w weglu brunatnym podają do max 75 % węgla reszte to śmieci i woda Poza tym nie idzie się pozbyć w 100% wody nie ma takiej opcji tak jak w drewnie też jakiś % zostaje chyba że na miesiąc do suszarni a i tak coś jej zostanie . A po wyjściu ze suszarni tak pociągnie z powietrza

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czeskim uhli palę trzeci rok,wychodzi 1.4 tony czeskiego na 1 tone polskiego ,cena czeskiego490 zł z przywozem i zrozładunkiem

skład czeski mam 20 km. o domu

a dla tych co czytali coś na płocie to podaje link z parametrami węgla z kopalni czeskiej

 

http://www.czechcoal.cz/cs/produkty/uhli/sluzby/katalogdetail.html?428

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole antracyt, paliłem czeskim ale wchodziłem biały a wychodziłem z kotłowni czarny, nie polecam. cena nijaka jak przeliczyć, to w bicepsie urosnie pare centymetrów na obwodzie a po co tachać 5ton jak można 2,5 tony,elegancja kosztuje, ale proszek do prania, mydło i czas też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest taka pośrednia elegancja. tak jak mamy na rynku samochodowym mercedes, bmw, toyota, jest miejsce na nissana, fiata i dacię,

 

a po 2. relatywnie palenie antracytem to luxus w porównaniu do czeskiego

 

jesli kogoś stać na dacię, a może kupić audi to nie trzeba mu kazać aby na siłę kupował mercedesa, który raz że się psuje jak każdy inny, no ale wygląda! i ma to fajne logo :)

Edytowane przez montez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kilku znajomych mnie podpytuje, czemu jestem taki ciągle czysty, i nie ma z kominu ani grama dymu? mają pretensje, że rzadko uczęszczam do kotłowni i że słaby ze mnie palacz a ja kiwam głową - od tego mam guziki i ekran monitora, nie muszę się znać na wszystkim, jak palić? ano jak, wciskam guzik, zasobnik zasypany uzupełniam co 10 pełnych dni a w najcięższe mrozy -20 i okolice, schodzę co 4 aby nasypać antracytu.

 

to ja się ich pytam - co macie z tego czystego pokrętła, za które musicie w lpg, oleju, prądzie dopłacać o 4000-8000pln więcej niż ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jest dobry do czeskiego, a do antracytu, cóż, pewnie też nie, jednak kiedy po przyznaniu Tobie racji, wrzucę do podajnika antracyt i rozpocznę sezon, banan na twarzy będzie się utrzymywać, wszyscy dążymy do jakichś ideałów, ale praktyka to szybko sprowadza do prostej kalkulacji - małe zuzycie, mało czyszczenia i niska cena opału na sezon. Tylko jedna wada - potrzebny sterownik ponieważ mija kolejny rok i nikt z producentów nawet nie próbuje zrealizować sterowania. A więcej - musieliby zaprojektować całkowicie nowy kocioł tylko dla antracytu... zatem przyjemny kompromis z MK21 i podobnymi tłokowcami podłączonymi do stera, który obecnie będzie odpalony niebawem przeze mnie już 3ci sezon. cała trudnośc to kompromisowe sterowanie do tłokowców i można jeeechać :)

 

zobaczymy jak bedzie w tym sezonie, bo co rusz to nowe niespodziewanki, w ubiegłym troche ich było, mam nadzieje, ze teraz juz nie będzie żadnych udziwnień w stylu schabowe, szamoty itp.

 

najważniejsze żeby palacz nie był totalnym zielonym liściem, that's all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj kumpel mnie woła [przez płot] odpalił kocioł na podajnik Nowy zakup , mowi nie może dać rady z kotłem . No to ide i pytam o co chodzi > no podajnik kręci dmuchawa kręci a w domku zima > Jest ciepło lubny . No to idziem do kotłowni otwieram dekiel i co widze ? czech :blink: No t o mu mówie coś ty kupił on się nie zna i trafił musie tanio to kupił dał coś ok 600 zł t tyle co ja za ruska Pracuje na ciepłowni po niedzieli zrobi badania co to wart tak że napiszę o wynikach . Przy okazji zbada mojego ,, ruska'' co to za szit ? ale nie narzekam popiołu nima daje ciepło kocioł śpi dymu nie ma nic jak z gazówki więc OK

Edytowane przez kociołsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.