Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy Ecoster 200 I Kocioł Weber Heiztechnik


nowek

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem regulator EcoSTER 200 i niestety nie komunikuje się z regulatorem kotła EcoMAX 800 R2 niezależnie od tego czy podłączony jest do gniazda G1 czy do gniazda G2 regulatora kotła. Na ekranie ecoMAX wyświetlany jest komunikat:

1. "Uwaga Nie wykryto regulatora kotła" gdy w menu EcoSTER wybrano: Ustawienia>ecoMAX>Auto (kocioł oczywiście włączony, w trybie PRACA lub NADZÓR)

2. "Kocioł wyłączony  ecoMAX 800R" (w rzeczywistości kocioł jest w trybie PRACA lub NADZORZE) gdy w menu ecoSTER wybrano: Ustawienia>ecoMAX>ecoMAX800R

Regulator ecoMAX 800R2 prawidłowo steruje pracą kotła i występuje właściwa komunikacja między nim a panelem sterowania kotła. Regulator ecoSTER 200 poza brakiem komunikacji z regulatorem kotła (wskutek czego niema możliwości sterowania kotłem , wyświetlania parametrów kotła itp) działa prawidłowo (działa wyświetlacz, wyświetlana jest bieżąca temperatura w pokoju)

Czy powodem braku komunikacji może być niezgodność oprogramowania regulatora ecoSTER 200 z oprogramowaniem regulatora ecoMAX 800R2?

Dane regulatorów:

1 Regulator EcoSTER 200

- rok produkcji 2011

- wersja programu: v.08.22.036 (spisana z obudowy regulatora oraz odczytana w menu)

2. Regulator ecoMAX 800 R2 (kocioł firmy Weber Heiztechnik)

- rok produkcji 2013

- wersja programu panelu: v.01.15.21.A1

- wersja programu regulatora v.01.31.21.W1

Oczywiści sprawdziłem kabel czterożyłowy łączący regulatory - kabel i połaczenia na zaciskach OK,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ten sam zestaw i wszystko chodzi bez zadnego problemu. Jak rozumiem masz podlaczony ecoster200 4 przwodami? Z tego co pamietam to cos bylo w instrukcji od regulatora ecomax ze w przypadku braku modulu mieszacza nalezy dodatkowy panel podlaczyc 2 przewodami i uzyc zasilacza ale ja mam podlaczone 4 przewodami i nie ma problemu. Jak mnie pamiec nie myli to po podlaczeniu ecoster w menu ecomax bylo  gdzies w ustawieniach zwiazanych z termostatem, mieszaczem, czy cos podobnego opcja wyboru ecoster...

Bo oczywiscie ecoster podlaczyles na wylaczonym regulatorze z prady (caly piec)?

Żyły D+ i D- nie sa pomylone?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam ten sam zestaw i wszystko chodzi bez zadnego problemu. Jak rozumiem masz podlaczony ecoster200 4 przwodami?

 

tak połączyłem regulatory przewodem czterożyłowym 0,5 mm2

 

Z tego co pamietam to cos bylo w instrukcji od regulatora ecomax ze w przypadku braku modulu mieszacza nalezy dodatkowy panel podlaczyc 2 przewodami i uzyc zasilacza ale ja mam podlaczone 4 przewodami i nie ma problemu.

 

Chyba chodzi o to, że możliwe jest alternatywne połączenie regulatorów przewodem dwużyłowwym (zasisków sygnałowych D+ i D-) i w takim przypadku należy zasilić regulator ecoMAX200 (zaciski +5V, GND) napieciem stałym 5V z zewnętrznego zasilacza.

 

Jak mnie pamiec nie myli to po podlaczeniu ecoster w menu ecomax bylo  gdzies w ustawieniach zwiazanych z termostatem, mieszaczem, czy cos podobnego opcja wyboru ecoster...

 

Faktycznie o tym pisze kolega dalej

 

Bo oczywiscie ecoster podlaczyles na wylaczonym regulatorze z prady (caly piec)?

 

Przy wyłączonym ale nie można wykluczyć uszkodzonego we/wy D- D+ w sterowniku ecoMAX

 

Żyły D+ i D- nie sa pomylone?

 

Nie . Swoją drogą to ciekawe jak sygnały są nimi przesyłane: czy przewodem podłączonym do zacisków D+ przesyłany jest sygnał z ecoMAX do ecoSTER a przewodem podłączonym do zacisków D- przesyłany jest sygnał w przeciwnym kierunku?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ecomaxie 800r musisz wpisać regulator pokojowy ecoster t1.

Patrz na filmik będzie wyjaśnione,oglądaj uważnie po trzeciej minucie filmu.

[/quote

Ja mam sterownik kotła nowszej wersji: ecoMAX800R2 i w związku z tym nieco zmienione menu i poszerzoną funkcjonalność sterownika. Opcja wyboru termostatu została przeniesiona z menu serwisowego do menu użytkownika. Mogę wybrać w tym menu pomiędzy: termostat wyłączony i termostat uniwersalny. W obu przypadkach występuje brak komunikacji między regulatorami.

Kontaktowałem się z serwisem, który twierdzi, że powodem braku komunikacji między regulatorami jest brak kompatybilności programowej regulatorów. Jaka jest faktyczna przyczyna nieprawidłowości zobaczymy gdy regulator ecoMAX200 trafi do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko raz wystąpił komunikat o nie wykryciu regulatora, jak odłączyłem go z gniazda, a nie chciałem wyłączać zasilania sterownika kotła; dopiero po restarcie sterownik kotła 'znalazł' ecostera, no ale w tym nic dziwnego akurat nie ma.

Wcześniej, mimo, że regulator był bez problemu wykrywany, to ze wzgl. na starą wersję softu profilaktycznie wysłałem do aktualizacji;

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem gdy dokonywałem jakieś działania (po zmianach w ustawieniach w mnu regulatorów, kontroli kolejności i jakości połaczeń żył na zaciskach regulatorów) wyłączałem zasilanie kotła (a więc także i regulatorów) regulator pokojowy próbował ale nigdy nie uzyskał łączności ze sterownikiem kotła. Mam nadzieję że zmiana oprogramowania regulatora pokojowego z obecnej wersji v08.22.036 do v08.22.076 (wskazanej przez producenta regulatora pokojowego jako kompatybilnej) rozwiąże problem z komunkacją regulatorów. Jeżeli nie to wg mnie  przyczyną może być uszkodzenie we/wy D+ lub D- regulatora (sterownika) kotła ale niewim czy da się je naprawić czy potrzeba wymienić cały sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję oprogramowania sterownika kotła znajdziesz w MENU:

Przycisk MENU > Informacje (wersja softu panela obsługi, wersja softu modułu A - tzn sterownika kotła)

Wersję oprogramowania regulatora pokojowego ecoSTER200 znajdziesz w jego MENU:

Menu główne > Ustawienia > Informacje.

Jaki sterownik kotła ecoMAX 800 posiadasz:  ecoMAX 800 R1(grafika w załączeniu) czy ecoMAX 800 R2 (grafika w załączeniu)?

post-43919-0-04848700-1396779749_thumb.jpg

post-43919-0-42643500-1396780192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.