Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzanie Samego Bojlera Skp Krzaczek


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A wiec tak pale Krzaczkiem od tej zimy no własnie Zimy ktorej nie było,wiec za specjalnie nie napaliłem sie co i dobrze.Szło mi około 120kg na niecałe 2 tygodnie,czyszcze piec co około 2-3tygodnie 1-1,5wiadra popiołu i jakis tam spieków i około 0,5 wiadra sadzy zeskrobanej ze scian.Dom budowany w systema Kanadyjskie czyli konstrukcja drewniana w srodku weła 15cm na elewacji styropian 10cm,na obecna chwile ogrzewane 85m2 ale dojdzie do tego poddasze około 60m2 jak wykoncze.

Genarelnie w domu wszystko jest poprzykrecane na maksa jedynie pracuje 1 grzejnik w salonie i grzejnik+podłogówka w łazience bo jest poprostu za ciepło.

Piec pracuje na minimum nastawa wody CO tez mam na minimum czyli 45C.

Załanczam zdjecie mojego pieca jak to wygląda,a wygląda to tak ze mam jedna pompe i nie wiem czy tak jest dobrze i czy moze tak zostac.

Ewentualnie doradzcie mi co jest zle i co moge zrobic napewno chce wstawic druga pompe zeby CO i CWU było oddzielnie.

 

W dniu dzisiejszym postanowiłem zakreciec zawór na ogrzewanie domu to ten zamkniety na zdjeciu z niebieska rączka nad piecem po lewej pisze bo kiepsko go widac.

Do podłogówki mam zawory termostatyczne i nic pozatym.

Moj problem jest taki ze nie wiem jak nastawic teraz piec przy ogrzewaniu samej wody bojlera ktory ma 100l,sam nie wiem co taniej mnie wyjdzie czy palenie w piecu na ciepłą wode czy wygaszeniu go i podłaczenia bojlera pod prad.

post-58369-0-95907200-1395399916_thumb.jpg

post-58369-0-76467900-1395399937_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moim zdaniem sprawa wygląda tak że jeśli masz nagrzany dom i jest ci za ciepło i nie potrzebujesz już grzać /czy tez w najbliższych dniach/ to wygaś piec bo u mnie taniej wychodzi grzanie bojlera 120 l prądem przy założeniu że nie lecisz cały czas na termostacie z grzałki tylko wpinasz wtyczkę z grzałki bojlera do gniazdka przez programator czasowy i grzejesz tylko w tych godzinach kiedy potrzebujesz ciepłej wody (plus krótki okres w środku dnia żeby woda się za bardzo nie wystudziła). Żeby takie rozwiązanie miało sens to na zasilaniu bojlera z kotła /i na powrocie z bojlera do kotła/ musisz mieć albo zawory kulowe ( i wówczas trzeba je zamknąć - ja takie właśnie mam) albo zwrotne żeby ci ciepło tamtędy nie uciekało przez rurki. Pozdrawiam

Ps. Dodam tylko że miesięcznie grzanie takie wynosiło mnie w zeszłym roku około 70 zł za miesiąc a nie mam żadnych specjalnych taryf tylko jedną stawkę za prąd. W zimie zaś mój piec bierze miesięcznie coś około 40 na wentylator, tłok i sterownik no i jedną pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego "radoslavus" mam jakieś tam zawory ale nie ogarniam tematu wiec czy możesz mi powiedzieć ktore to są i czy to te.

Z tego co słyszałem to do grzania samej wody piec spala groszku mało,a ja za prąd i bez tego płacę sporo.U mnie ciepłej wody idzie mało,baniak 100l,rodzina 3 osobowa z tym że ja kąpie się w pracy,wiec od wczoraj piec jedzie tylko na podtrzymaniu a temperatura spada tylko 1 stopień ale nie mam pojęcia czy nastawy są dobre a są one następujące:

 

Praca podtrzymania-10s

Przerwa podtrzymania-35min

Wentyaltor w podtrzymaniu

Czas pracy-80s

Czas przerwy-10min

Siła wentylatora-4 bieg,wentylator uchylony na około 70%

 

Do innych kolegów czy wstawić drugą pompe żeby ogrzewanie wody i ogrzewanie domu było osobno bo teraz jest tak że jeśli podniosę temp na piecu to z automatu podnosi mi się temp w baniaku i wtedy kąpiąc się jest za gorąca,jak narazie takiej sytułacji nie miałem bo temp ustawiona była na 45s bo wiadomo zima była słaba i woda była w sam raz.

Piszcie podpowiadajcie jak mogę sobie dogodzić:)

post-58369-0-11057500-1395486098_thumb.jpg

post-58369-0-16085000-1395486116_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam te zawory co masz to są kulowe i musisz je zakrecic jak będziesz grzac prądem tylko że prądem to przez programator czasowy bo inaczej to mega duże rachunki. Jeśli chcesz grzać piecem to jak masz zawory termostatyczne na grzejnikach to one ci przy takiej temperaturze jak obecna odetna ciepła wodę i jedna pompa ci starczy a jak nie masz zaworów na grzejnikach to druga pompa jak najbardziej bo zawsze to jakąś oszczędność jeśli np w układzie co masz sto litrów wody to będziesz grzac tylko te sto a nie dwieście bo bojler daje drugie ponad sto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak to jest z ta czasówką ,ja grzeje na termostacie,słyszałem że wychładzanie bojlera i załączanie na kilka dodzin nie jest oszczędne i lepiej jak termostat cały czas lekko podgrzewa i trzyma stała tem.Może ktos próbował z czasówką i bez i ma jakies miarodajne dane.

Kol jimmisek wyjscie zaworu bezpieczeństwa masz skierowany prosto w elektryke ,wkreć tam coś ,bo jak zadziała to narobi szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no nie wyjaśnie ci tego jakoś dokładnie ale najlepiej zakup sobie taki programator ogranicz grzanie grzalki do max 4 godzin dziennie (zależy ile jest ludzi w domu i o jakich porach) i zobacz czy jest jakaś różnica ja cieplej wody potrzebuje rano o 5 a następnie około 21 do kąpieli/prysznica tak że grzanie wody przez cały dzień dla mnie jest bez sensu bo średnio co pół godziny grzalka się zalacza na termostacie. Ja mam galmeta z płaszczem i grzalke 2 kw ustawione mam to mniej więcej tak że grzeje z pół godziny rano potem w ciągu dnia też że dwa razy po pół godziny żeby woda się nie wychlodzila potem na wieczór z godzinę i kwadransik w ciągu nocy na podtrzymanie temp. Pisze to z pamięci jak miałem w zeszłym roku generalnie go staram się grzac jak najkrócej ale ostatnio to wręcz przasadzilem i miałem zimna wodę. A co do różnicy to uwierz mi pierwszy sezon jechałem tylko na termostacie i wyszło mnie drożej poza tym znaczenie ma temperatura do jakiej grzejesz. Pozdrawiam i zachęcam do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dzięki takiemu jednemu dluzszemu podgrzaniu zabijam legionelle moja żoną uwielbia bardzo ciepłe kompiele i najważniejsze żebyście mnie źle nie zrozumieli ja oprócz zegara też mam termostat na grzalce więc pewnie nie grzeje całą godzinę tylko tyle na ile pozwoli termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wyłączyłem bojler na 2 dni z powodu wyjazdu temperatura została 48stopni i po powrocie miałem około 1stopień tylko mniej więc straty rzadne jak pisałem wcześniej mam galmet neptun kombi grzałka 1kw z wężownicą 23kw poj. 100litrów myślę że straty powstały by przy cyrkulacji jedynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wielki szacun za ten bojler bo ja 4 lata temu uwierzyłem panom instalatorom i tak mi wybrali że u mnie po 24 h to woda by była już zimna w dodatku zrobili mi kran do spuszczania wody z bojlera ktory nie działa bo w bojlerze jest zabezpieczenie przed wypływem wody gdy tej braknie w sieci a u mnie to się często zdarza. Wracając do sedna to u ciebie się nie opłaca jechać na programatorze czasowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zanim napisałeś to sam sprawdziłem ile ten twój bojler kosztuje i jestem w szoku bo ja za swój model /nie pamietam teraz oznaczenia modelu/ razem z grzałką dałem coś około 500-550 zł  na początku 2010 r. Ja mam coś zbliżonego do autora tego wątku, czyli zbiornik w piance. odległości nie mam dużych, posiadam cyrkulacje ale pompki nie załączam bo korzystam głównie na 1 piętrze i tam ciepła woda jest w ciagu chwili. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grzać piecem to jak masz zawory termostatyczne na grzejnikach to one ci przy takiej temperaturze jak obecna odetna ciepła wodę i jedna pompa ci starczy a jak nie masz zaworów na grzejnikach to druga pompa jak najbardziej bo zawsze to jakąś oszczędność jeśli np w układzie co masz sto litrów wody to będziesz grzac tylko te sto a nie dwieście bo bojler daje drugie ponad sto

 

Witam

Zaworów termostatycznych nie mam ale odcinam grzejniki i podłogówkę tym niebieskim zaworem ktory jest zamknięty na zdjęciu.

Z tym ze pompe którą mam podłączona jest pod CO,w momęcie kiedy zakrecam grzanie na grzejniki to temperature na pompie min mam 45C a chciałbym 40C wiec nie ma opcji żebym ustawił mniejszą na sam bojler chyba że obecna pompe wepne pod wtyk CWU,ale czy tak można?nie wiem.

 

Koledzy mozecie mi powiedzieć jak to u was jest grzaniem,teraz zrobiło się zimno na kotle ustawianą mam tem 45C,histereze 3C i powiem że w przeciągu około 15 max 20min spada mi o te 3C i kocioł znowu pracuję.Grzejniki odkręcone tylko 2+podłogówka,sam dom bardzo ciepły wcześniej tak nie miałem już sam pogubiłem się w tych ustawieniach chyba zaczne pisać sobie na kartce.

post-58369-0-56275100-1395687048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedz się czy masz menu serwisowe sterownika tzn jak się je zalacza i w nim pewnie będziesz mógł obniżyć start pompy co na np 40 z drugiej strony przepięcie pod gniazdo cwu też moze dać ci pożądany efekt bo może w sterowniku masz ustawiony start pompy cwu od np 40 stopni. No i obowiązkowo zapisuj ustawienia bo się pogubisz, a to opadnie temperatury po15 minutach może jest spowodowane wychlodzeneim instalacji np podlogówki poza tym gdzieś tu na forum był wątek o wyższości większej histerezy nad niższą poczytaj i ewentualnie wypróbuj bo histere eza 3 stopnie to mało wg mnie naogol ustawia się wyższa temp na kotle zaworem n- droznym zmniejsza się na układ i daje wyższa histereze aby węgiel się dopalił w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.