Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A takie rzeczy jak czas podawania i przerwa ?  Albo przy PID,  współczynnik wentylacji i współczynnik podawania ?

Albo temp. załączania pomp ?

 

Sterowaniem zaworami fajnie,  ale te można też włączyć bez ST-500 na pogodówkę i same sobie chulają.

 

Mnie bardziej interesuje proces spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie rzeczy jak czas podawania i przerwa ?  Albo przy PID,  współczynnik wentylacji i współczynnik podawania ?

Albo temp. załączania pomp ?

 

Sterowaniem zaworami fajnie,  ale te można też włączyć bez ST-500 na pogodówkę i same sobie chulają.

 

Mnie bardziej interesuje proces spalania. 

tylko jak byś to widział - znaczy skąd byś wiedział jak dany parametr zmienić skoro nie widzisz co się dzieje na palenisku? wg mnie to trochę byłoby kłopotliwe. Są wykresy a to ładnie obrazuje jak piec pracuje i wg tego można sobie parametry poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

 

Kupiłem moduł st-500. Trochę jestem zawiedziony, bo na stronie demo można zobaczyć temperaturę podajnika.

Ja jak się zaloguję na stronę zdalnie.techsterowniki.pl albo podłączę się lokalnie lub aplikacją Techa na telefon, to niestety tego parametru nie widzę.

Nie mam również opcji "poziom paliwa"

 

Domyślam się, okaże się że to wina mojego sterownika pieca - (ST48).

Napiszcie jak u Was to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokazuje ci ST-48 poziom paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje.

Akurat poziom paliwa nie jest najważniejszy w moim przypadku, bo rozwiązałem to we własnym zakresie i dostaję powiadomienie na maila przy założonym poziomie paliwa.

 

Mój ST48 pokazuje natomiast temperaturę podajnika a w ST-500 tego nie widzę. Pokazuje pracę podajnika, nie pokajuje temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te osoby co mają ST-500,  możecie spojrzeć na te fotki ? 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18300-palenie-węglem-w-obecnych-warunkach-10-oc-to-czysta-glupota/?p=208309

 

Ciekawe co to za e-sterownik ?  To jest sterownik pieca czy też taki moduł internetowy jak ST-500 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to odpada,  bo mój sterownik St-450zPID  daje radę.  Czyli tylko możemy dołożyć naszego ST-500 ?  Czy mamy jeszcze inną alternatywę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównajcie te screeny z e-sterownika. 

St-500 chyba bardziej ubogo wygląda po względem opcji i statystyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bruli czy eCoal masz rejestrację wszystkich temperatur oraz dostęp do wszystkich nastaw parametrów zdalnie, nawet z telefonu komórkowego z systemem Android ( darmowa aplikacja w sklepie Play )

Dodatkowo co miesięczne bezpłatne doładowanie konta 10-cioma SMSami ( powiadomienia o ewentualnych alarmach ), można dodać 3 numery telefonów i 3 skrzynki mailowe.

Jeśli uzupełnisz dane w statystykach masz podgłąd i wylicznia prawie wszystkiego, średnidobowa moc kotła z jaką pracuje, dobowe spalnie czy z jakiegoś okresu czasu w zależności jakie daty Cię interesują.

Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trzeba kogoś z Techa zaprosić do dyskusji  i zapytać jako potencjalny klient :  - Dlaczego wy tego jeszcze nie macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze oni chyba to olewaja. Ja naprzyklad nie mam u siepie podgladu temp w domu. Mimo ze posiadam regulator pokojowy z komunikacja rs. Po pytaniu okazalo sie ze musze wymienic sterownik w kotle na inny. Podobnie z temperatura zewnetrzna. Musisz dokupic sterownik zaworu.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja u siebie nie widzę temp. podajnika, temp. w mieszkaniu i w Techu usłyszałem że to wina mojego sterownika (st48). Nawet upgrade oprogramowania nic nie da. Mógłbym ponoć zmienić sterowanie na st480 ale i tak nie będzie wszystkiego.

 

Odbieram to jak naciąganie klienta bo na stronie demo nie ma żadnej wzmianki na temat tego, że ilość wyświetlanych informacji zależy od posiadanego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam sterownik St 450 zPID i moduł ST-500.

Totalna amatorszczyzna.

 

Przez moduł St-500 można zmienić: temperaturę zadaną kotła, temperaturę zadaną na zaworze, temperaturę zadaną CWU, temp pracy pomp.

Nie można zmienić nastawów dostępnych z poziomu sterownika. 

Największym brakiem jest brak rejestracji temperatury powrotu, ani nawet wskazań. Miłoby było, gdyby mieć rejestrację %mocy wentylatora. 

 

Nie ma programatora czasowego dostępnego poprzez ST-500.

 

Programator czasowy dostępny jest z poziomu sterownika, ale dotyczy tylko temperatury na zadanej na kotle. Mnie zalezy tylko i wyłącznie na programowaniu czasowym CWU.

 

Temperatura w trybie priorytet boilera jest stala i ustawiona fabrycznie. Totalna bzdura. 

 

Jedynie sterowanie pogodowe działa nieźle po kilku próbach.

 

Nie udało mi się ustawić wskazywania poziomu paliwa, na stronie modułu ST-500 są pola, na sterowniku są, niestety zawsze pokazane mam tam zero.

Wysłałem maila z zapytaniem, brak odpowiedzi.

Instrukcję pisał mały Kazio z przedzszkola. 

 

Sterownik dobrze współpracuje z zaworem 4 drożnym, jednak zanim znalazłem odpowiedni skok jednostkowy zgrany z czasem kontroli temperatury, trochę wody w Wiśle upłynęło.

 

Zalety:

wskazania temperatury spalin

sterowanie zaworem 4 drogowym

 

Wady:

brak możliwości pełnego sterowania kotłem poprzez moduł ST-500

brak dostępu do statystyk po sieci lokalnej (musi być dostęp do internetu)

brak Timera do CWU

brak podglądu temperatury powrotu poprzez moduł ST-500.

Niedostateczna instrukcja, brak wsparcia mailowego, brak choćby FAQ, lub co zrobić gdy?

Brak powiadomień SMS (trzeba dokupić osobny moduł)

 

Cały zestaw ma tendencje do niedopalania. Produkuje sporo sadzy, na szczęście suchej (smoły brak, sadzy natomiast sporo, krystalicznie czarnej)

 

Ogólnie jestem bardzo zawiedziony. Nie polecam alternatywnego zestawu, bo nie znam takiego, który mógłbym polecić.

U mnie skończyło się budową własnego sterowania pompami i rejestracją wszystkich parametrów życiowych (głównie chodzi o temp powrotu)

 

W życiu codziennym korzystam z kilku regulatorów działających w oparciu o metodę PID (lutownica, autopilot w jachcie), wszystkie są bardzo dokładne. 

Sterownik ST 450 zPID nie trzyma wcale tak równo parametrów.

 

Oscylacja temp na kotle zazwyczaj plus minus 2 stopnie, temp spalin oscyluje najcześciej w zakresie 10 stopni, z tym, że jest to sinusoida, a stałe jakiekolwiek odcinki sa bardzo krótkie.

 

A numer z brakiem możliwości zalogowania w święta Bożego Narodzenia to już poniżej krytyki. Można było wrzucić na stronę info o awarii, a tak pół świąt walczyłem z Bogu ducha winnym routerem.

 

ST-500? NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedynie sterowanie pogodowe działa nieźle po kilku próbach.

Zgadzam się, to przydatna funkcja.

 

 

 

 

Nie udało mi się ustawić wskazywania poziomu paliwa, na stronie modułu ST-500 są pola, na sterowniku są, niestety zawsze pokazane mam tam zero.

Wysłałem maila z zapytaniem, brak odpowiedzi.

 

A pokazuje Ci poziom paliwa na sterowniku pieca ?  Bez tego pewnie nie będzie żadnych inf. na ST-500. 

Napełnił zasobnik węglem - naciśnij PODANIK PEŁNY,  po zużyciu węgla - naciśnij PODAJNIK PUSTY.  Ponownie wrzuć do pełna węgiel i wciśnij - PODAJNIK NAPEŁNIONY.  (nie pełny!!)

 

 

Sterownik dobrze współpracuje z zaworem 4 drożnym, jednak zanim znalazłem odpowiedni skok jednostkowy zgrany z czasem kontroli temperatury, trochę wody w Wiśle upłynęło.
 

Mi podał nastawy hydraulik który mi montował,  które później znalazłem i tak chyba w instrukcji tylko już nie pamiętam czy siłownika czy Sasa.

 

 

Wady:

brak możliwości pełnego sterowania kotłem poprzez moduł ST-500

brak dostępu do statystyk po sieci lokalnej (musi być dostęp do internetu)

brak Timera do CWU

brak podglądu temperatury powrotu poprzez moduł ST-500.

Niedostateczna instrukcja, brak wsparcia mailowego, brak choćby FAQ, lub co zrobić gdy?

Brak powiadomień SMS (trzeba dokupić osobny moduł)

Cały zestaw ma tendencje do niedopalania. Produkuje sporo sadzy, na szczęście suchej (smoły brak, sadzy natomiast sporo, krystalicznie czarnej)

Sporo tych niedopracowań, właściwie to po co taki sterownik ?  To więcej już zrobi żona przy piecu jak do niej zadzwonie :D

Z tą sadzą się zgadzam,  ogólnie jest jej sporo ale myśle że to przez ruszt wodny. 

 

Odpuszczam sobie zakup tego całego ST-500.   Może za jakiś czas dopracują coś lepszego. 

Za 500zł  to mam węgla na cały miesiąc palenia w zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam, pytanko do użytkowników st 500 - jakie macie wyświetlane temperatury na wykresach temperatur? Da się je zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Może ktoś chce odsprzedać ST-500 ?   Może sie komuś znudził ?  Ja lubie takie gadżety ale cena 450zł narazie mnie odstrasza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, podpinam się pod temat.

Posiadam st500, o jego brakach jak wiadomo mozna sporo napisać, ale mam sprawę odnośnie aplikacji mobilnej na tebalet lub telefon.
W google play można sciągnąc aplikację Tech sterownik.
Wpisuje wszystkie potrzebne paramatry, aplikacja działa prawidłowo, ale nie wyświetla inoformacji o temperaturze wewnętrznej? dodałem nawet komentarz na google play o tym fakcie i otrzymałem odowiedź, ze wystarczy w ustawieniach aplikacji zmienić ustawienia. 

Moje pytanie czy ktoś wie jak zmienic ustawienia w tej aplikacji aby wyswietlała sie temp. wewnętrza?

CAM00218_zpssesu4nf6.png

 

oraz chętnie sie zamienię z st500 na st 505 ( oczywiście różnice dopłacę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.