Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Używa ktoś modułu internetowego st-500 chciałbym taki dokupić do mojego kotła, nie  znalazłem w necie opinii o tym module, a chętnie poczytam zanim kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wrzuci zdjęcia i troche opisu jak posiada taki sprzęcik. Też chodzi mi po głowie zakup ale nie mam jeszcze internetu w miejscu inwestycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się przyłączam do pytania.

A czy ktoś ma może steownik do zaworów ST408N?

 

witam,

posiadam st 408n razem ze współpracą z st 280. W zasadzie jednym sterownikiem obsłużysz całą kotłownie nawet rozbudowaną, posiada dużo funkcji nawet nieujętych w instrukcji. W standardzie steruje dwoma zaworami 3d, z których każdy z osobna może być sterowany pogodowo, (np. jeden tak drugi nie), i być uzależniony od regulatora pokojowego, posiada 3 dodatkowe styki z osobnymi ustawieniami czujnikó z których to mają odczytywać temperaturę. Sterowanie pompą cwu, cyrkulacją z podziałem tygodniowym i obnożeniami i wiele innych.

Ogólnie bardzo fajny sterownik, mnogość funkcji i zastosowań, duży czytelny wyświetlacz, współpracuje z każdego rodzaju kotłem czy piecem. Puki co jestem zadowolony

 

Bardzo dobrze sie sprawuje.

 

może coś więcej  o funkcjach, czy da się zmieniać parametry czy tylko pokazuje podstawowe dane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Sterownik 408 N, zaworu 4d ma szerokie mozliwosci. Pilnuje powrotu, steruja pompa, wspolpracuje ze sterownikiem pokojowym RS i dwustanowym. Posiada ochrone kotla przed zagotowaniem. Ma pogodowke, tygodniowke. Ma rozne mozliwosci ustawien. W przypadku dogrzania pomieszczen moze zamknac zawor na maxa lub pozostawic zawor czesciowo otwarty. Mozna wtedy ustawic temp. obnizona na uklad ( nie wychladza sie obieg). Mozna dowolnie ustawic skok zaworu. Ustawienia proporcjonalnosci (im blizej temp zadanej za zaworem , mniejszy skok). Wszystko jest opisane w instrukcji na stronie Techa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to teoria.  Ciekawią nas opinie użytkowników i ew. uwagi. 

 

W sumie posiadając sterownik pokojowy ST-280  i  sterownik pieca ST-450zPID  mogę to wszystko poustawiać.

Jedyny problem że nie mam podglądu i możliwości zmian jak jestem poza domem.  Czy te urządzenia nie będą sie w pewnym sensie dublowały lub nawet "gryzły" ze sobą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

No to musisz skonsultowac z serwisem Techa. Ale powinno to zadzialac. Sterownik St 450 obsluguje tez silownik zaworu. Moim skromnym zdaniem nie ma tu przeciwwskazan do podlaczenia modulu int.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja póki co jeszcze się waham nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy

Czy macie możliwość na swoich ST-500 możliwość zmiany trybu pracy pomp?

w moim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę czasu już minęło od wprowadzenia go na rynek.  

Ale mało jest informacji i opinii na jego temat.  

 

Może któryś z użytkowników podzieli się informacją jak to się sprawuje i czy jest warte wydania tych 5 stówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć kilka słów na temat sterownika st-500. Zakupiłem go w październiku tego roku i do drugiego dnia świąt było wszystko super. Na odległość mogłem sobie zmieniać różne ustawienia(praca pomp, temperatura co/cwu czy zaworu 4d) jak i sprawdzić historię pracy kotła i wszystkich temperatur co, cwu, jak i temperatury zewnętrznej.  Teraz mam taki problem że nie mogę się połączyć ze sterownikiem, jutro spróbuję zadzwonić do techa aby rozwiązać problem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem w innym watku. Nie da sie zalogowac od wigili. Ciagle nieprawidlowy login lub haslo. Dzis jade specjalnie do domu 200km bo nie moge zobaczyc jaka tamp. ma kociol. Macie podglad tem wewnetrznej u siebie? Jesli tak to jaki zestaw u was siedzi ? Tzn jaki sterownik przy kotle i regulator pokojowy. U mnie St37rs+st296+st500 nie ma podgladu temperatury w domu. I nie wiem czy to wina oprogramowania czy brakuje jeszcze jakiegos modułu.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli problem dotyczy wszystkich użytkowników sterownika St-500.

Dzięki za odpowiedź, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również,

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o jakieś screeny czy zrzuty ekranu  jak to wygląda w praktyce ?

No i te wykresy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzięki za info,  ale  ani tu na stronie testowej www ani  z instrukcji obsługi 

 

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/ST-500-12.02.pdf

 

nie wynika że mogę wszystkim sterować,  jedynie widać odczyty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.