Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja z kotłem na holzgaz


piotrek0701

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Najważniejszym elementem w kotle na holzgas jest zawór 4-drożny, który uchroni kocioł przed "roszeniem" i w rezultacie korozją kotła. Instalacja c.o. nie różni się niczym od ogrzewania innym kotłem na paliwo stałe.

Zbiornik akumulacyjny nie jest niezbędny. Bufor jest kosztownym zabezpieczeniem kotła oraz polepszeniem komfortu ogrzewania i stabilnością temperatury w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam informacji na temat wykonania instalacji z kotlem na holzgaz . sluszalem o niezbędnym zbiorniku akumulacyjnym ale nie bardzo wiem co i jak.pozdrawiam i dziękuję

najwazniejszym elementem pieca jest zawów troj drozny termostatyczny o temp otwarcia powrotu 60 st mozna zamontowac bufor ale trzeba patrzec na ekonomie jesli jest zawsze ktos w domu to nie ma sensu gdzyz załadowanie i zagazowanie wytrzyma min na 8 h a przy duzych mrozach na 6h jesli chceszz palic raz dziennie to zasobnik mniejwiecej 3000 l na 200 m domu to orientacyjne dane uwazam koszt takich zqasobników za nierozsadny ,tak wiec zawór termostatyczny na powrocie i piec przewymiarowac o min jeden stoipien i hula czyli na 200 domu ok 32 lub 37 kw i swietnie to cghodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
najwazniejszym elementem pieca jest zawów troj drozny termostatyczny o temp otwarcia powrotu 60 st mozna zamontowac bufor ale trzeba patrzec na ekonomie jesli jest zawsze ktos w domu to nie ma sensu gdzyz załadowanie i zagazowanie wytrzyma min na 8 h a przy duzych mrozach na 6h jesli chceszz palic raz dziennie to zasobnik mniejwiecej 3000 l na 200 m domu to orientacyjne dane uwazam koszt takich zqasobników za nierozsadny ,tak wiec zawór termostatyczny na powrocie i piec przewymiarowac o min jeden stoipien i hula czyli na 200 domu ok 32 lub 37 kw i swietnie to cghodzi
                 

 

witam i bardzo dziekuje za odpowiedz. mam prosbe jezeli ktos ma taka instalacje o jakies zdjecia i w miare dokladny schemat . nie bardzo rozumiem zasade podlaczenia tych zasobnikow i slyszalaem cos o zestawie loddomat ale  nie barddzo wiem jak go podlaczyc . bardzo dziekuje za odpowiedz .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejszym elementem instalacji jest zawór powrotny termostatyczny trojdrozny predzej nie puszcza na instalacje ciepła bufor nie jest konieczny jesli masz mozliwosc dokładania co 6-8 godzin jesli nie to dla komfortu musisz miec bufor tak zeby palic po trzy godziny dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejszym elementem instalacji jest zawór powrotny termostatyczny trojdrozny predzej nie puszcza na instalacje ciepła bufor nie jest konieczny jesli masz mozliwosc dokładania co 6-8 godzin jesli nie to dla komfortu musisz miec bufor tak zeby palic po trzy godziny dziennie

 

a co ze sterowaniem czy kotly takie maja sterowniki do wentylatora i pomp czy sterownie osbywa sie poprzez cos innego? prosze o jakis schemat . co z loddomatem czy faktycznie jest on niezbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem seryjnie 3lata temu buderusy miały one gotowe sterowanie wentylatora i pompy proste ale zawsze i zabezpieczenie termiczne kotła mozna było podłaczyc zdalne sterowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja montowałem seryjnie 3lata temu buderusy miały one gotowe sterowanie wentylatora i pompy proste ale zawsze i zabezpieczenie termiczne kotła mozna było podłaczyc zdalne sterowanie

 

dziekuje za odpowiedz. bede pytal dalej bo bardzo zalezy mi na tym temacie. wiec czujnik temp w domu mialby jakies znaczenie i zastosowanie do tego typu inst czy tylko temp kotla i glowice termostatyczne na grzejnikach? zadana  temp na kotle a potem zawor 3-drogowy ? czy bez zasobnikow nie powstanie problem z nadmiarem ciepla ze spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak głowice jak najbardziej strowanie w pomieszczeniu ma znaczenie ustawiasz wtedy na piecu 80 st i załaczas pompe albo ustawiasz 60 i sterujesz z pomieszczenia temp pieca w zaleznosci od budynku roznie sie to robi najlepsze jednak jest takie głowice na grzejnikach zawór termostatyczny na powrocie 3d zreszta zalecany przez przez firme aby nie tracic gwarancji montujesz dwie pompy jedna na małym obiegu piec -zawór i czesc wody przez zasobnik temp regulowana przez termostat grzejnikowy z kapilara ,obok druga pompa wpieta w wyjcie piecia i przez grzejniki woda płynie wracajac do zaworu 3d temp załaczenia pompy ustawiona na 65 st wiec wszystkooki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,obok druga pompa wpieta w wyjcie piecia i przez grzejniki woda płynie wracajac do zaworu 3d temp załaczenia pompy ustawiona na 65 st wiec wszystkooki

o ile poprzednia czesc rozumiem to z tym nie bardzo wiem o co chodzi .prosze o jakies wyjasnienie . jak to obok pompa wpieta w wyjscie z pieca skoro jedna juz jest na krotkim obiegu ( a krotki obieg to piec -po drodze sasobnik -zawor 3 drogowy -piec) jak regulowac zlaczeniem pompy czy jakims sterownikiem przylgowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc wszystkie glowice nie zamnka sie napewno a czy rozdzielacz no ja rozdzielaczynie toleruje w domach jednorodzinnych maja i zalety ale zawsze sa droszcze w utrzymaniu wieksza pompa zeby opory pokonac i szere innych rzeczy wole rozdział na miedzi ale niestey tu ekonomia rzadzi wiec .... a co do zaworu nadmiarowo upustowego to mozesz zastosowac przy piecu na obiegu CO, a i jeszcze jedno nie szeregowo tylko rownolegle ale od grzenika do grzejnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki . wyjasnij  mi jeszcze prosze zasade podlaczenia w tym przypadku zaworu 3 drogowego( zasilanie z krotkiej petli ale powrot z grzejnikow i powrot do pieca nie bardzo wiem jak ) wtedy do pieca bedzie wracala chyba zbyt chlodna woda ale moze sie myle . jesli moge prsic o jakis rysunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jak wezmiesz zawór do reki to z prawej strony przykrecasz do pieca ,od gory mały obieg ,i z lewej (normaklnie zamkniety )powrót z CO jak mały obieg wygrzejezawór to zacznie otwierac powoli CO i tak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to sie zgadza ale w moim konkretnym przypadku nie bardzo wiem o co chodzi. piszesz zawor przykrecasz do pieca (a jak rozumiem zamontowac go trzeba na zasilaniu czyli na wyjsciu z pieca, ), maly obieg tzn ten ktory ma grzac zasobnik wychodzi juz z zaworu (ale czy bedzie wystarczjaco ciepla woda na wyjsciu z zaworu i gdzie powrot z tego obiegu bo nie wiem) , zasilanie grzejnikow z pieca bezposrednio a powrot do zaworu 3 drogowego a gdzie powrot do pieca>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powrocie !!!!! pisalem ten zawor na powrocie na zasilaniu to ziornik wyrównawczy montujesz filtry pomy koniecznie w pionie ,i reszta tak jak pisałem jutro nabazgram chemata i go zamieszcze albo przelsle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szukam informacji na temat wykonania instalacji z kotlem na holzgaz . sluszalem o niezbędnym zbiorniku akumulacyjnym ale nie bardzo wiem co i jak.pozdrawiam i dziękuję

 

Kocioł na holdzgaz zmienia całą filozofię ogrzewania budynku. Do grzania wykorzystuje się kotły pracujące na zgazowaniu drewna ( pelet trocin) do prawidłowego procesu potrzebna jest wysoka temperatura 80 -90 stopni na zasilaniu i minimum 60-70 stopni na powrocie aby to osiągnąć stosuje się zawór czterodrożny którego zadaniem jest zawrócenie części gorącej wody spowrotem do kotła aby podtrzymać wysokie temperatury spalania .Całość ciepła z tego procesu magazynowana jest w zbiorniku wodnym lub zbiornikach wodnych akumulacyjnych ( duże zaizolowane zbiorniki wody gorącej ) z których za pomocą pomp i zaworów mieszających woda o róznej temperatuże ze zbiornika rozprowadzana jest do grzejników czy instalacji podłogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko nagrzyzgane ale jest wiec to na powrocie zapiecem to serce układu zawwór3d ztermostatyczny ,na wyjsciu z pieca dwie pompy ,te małe prostokaty to zawory nadmiarowo upustowe ,przy zasobniku zawór termostatyczny z kapilarą ,i to by było wszystko sprawdzony patent diała do dzis i sprawnie

post-2-1232010363_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.